10 POWODÓW DLA KTÓRYCH POWINNAŚ KUPIĆ WIOSENNE WYDANIE MAGAZYNU MINT

CUD-MIÓD, ULTRAMARYNA / TEMAT PRZEWODNI WIOSENNEGO WYDANIA

Poranna kromka chleba chrupie przyjemnie ugryziona w pośpiechu pomiędzy smażeniem jajecznicy a pakowaniem śniadaniówek do szkoły. Miód spływa z pieczywa, lepiący i słodki – wspomnienie zeszłorocznego lata i mazurskiego szlaku, którym podążyliśmy, przywożąc pamiątki na zimę – złociste dziedzictwo pszczelego rodu, zapach lipy, smak malin i facelii błękitnej. Całą zimę raczyliśmy się po łyżeczce, dodając ją do herbaty i zażywając na bolące gardło. Rząd słoików na półce – w żółto-złotej palecie – przypomina nam wakacyjne miejscowości, skąd kupowaliśmy miód prosto z pasieki zaplombowane spracowanymi rękoma lokalnych bartników.

Wiosennym numerem naszego magazynu postanowiłyśmy zwrócić Waszą uwagę – trochę nietypowo – na pszczoły! Te pracowite owady, trochę jak my, budzą się z zimowego letargu, by wkrótce ruszyć na swych skrzydłach do działania. Na pełnych obrotach! Wszystko po to, by poczuć słodycz spełnienia… Tak jak bohaterki naszych wywiadów i artykułów, m.in. Halina Mlynkowa, Irmina Nazar, Magdalena Kordel, Justyna Nagłowska i Katarzyna Świeczkowska.

„Nie miodem życie poi” – przypomina polskie przysłowie, więc obok opowieści o cudach, sztuce i miłości poruszamy też delikatne struny życia, które wibrują przenikliwie, nie dając o sobie zapomnieć. Na kolejnych stronach przeczytacie co nieco o depresji dziecięcej, niepełnosprawności i wyjątkowej wrażliwości, którą czasem trudno okiełznać.

Cud-miód, ultramaryna! To zgrabne powiedzonko podsumowuje to, co chcemy Wam przekazać. Zachwyt, motywację, ekspresję. Mamy nadzieję, że dostrzeżecie to w naszych energetycznych sesjach zdjęciowych!

Zgarniamy okruszki ze stołu…

…i życzymy inspirującej lektury!

KUP WIOSENNE WYDANIE MINT I POCZUJ WIOSNĘ!


OTO 10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH POWINNAŚ KUPIĆ WIOSENNE WYDANIE MAGAZYNU MINT

Poznaj wiosenne wydanie magazynu dla mam MINT1. Życie jest sztuką / Irmina Nazar – businesswoman, wizjonerka, partnerka i oczywiście… mama, założycielka European ArtEast Foundation, która wspiera młodych artystów na światowym poziomie. Kim jest kobieta, którą wyszukiwarka Google pozycjonuje w sekwencji artykułów najbardziej prestiżowych magazynów o sztuce, wywiadów, których udziela światowej sławy domom aukcyjnym – Christie’s, Sotheby’s, oraz jako członkinię prestiżowego International Circle acquisition committee at Centre Pompidou? Jak mówią jej przyjaciele, „she is a life changing person”. Co to znaczy? Przekonaj się sama!

2. Scenariusz na życie / MINT zaprasza Was do domu Justyny Nagłowskiej, który dzieli z partnerem aktorem Borysem Szycem. W tym domu nikt nie kręci, chociaż życie wiruje i drga bez przerwy. Twórczy ferment, ona, on, jej dwie córki i jedna jego oraz pies. Pies wabi się Wena, a co się dzieje, gdy w artystycznym domu weny brak, mówić nie trzeba… O całej reszcie opowie Wam Justyna. Bez retuszu i pończochy na obiektywie. Prawdziwie.

3. Witaj smutku / Depresja dzieci to w Polsce nadal temat tabu, chociaż statystyki policyjne są zatrważające. Rocznie w Polsce prawie 600 dzieci próbuje odebrać sobie życie. Ofiary poniżej 10 roku życia nie są już rzadkością, chociaż najwięcej przypadków odnotowuje się wśród nastolatków, pomiędzy 15 a 19 rokiem życia. Najgorsze statystyki dotyczące samobójstw dzieci w powojennej historii Polski skłaniają do smutnych refleksji. Wiele z tych ofiar cierpiało na depresję. Pomoc nie przyszła na czas. Co mogą zrobić rodzice? Czego nie mają prawa zaniedbać? Jak w świecie szumu informacyjnego dokonać właściwej selekcji wiedzy, która może uratować życie?

4. Ultramarynaty / Przyjemności zamknięte w słoiku, spiżarnia pełna zapasów. Marynowanie warzyw i owoców nierozłącznie kojarzy się ze schyłkiem roku. Jednak to właśnie teraz jest czas na odkurzenie babcinych przepisów i przekonanie się, że marynaty to świetny pomysł na wiosnę. W tym ociekającym nowoczesnością świecie zróbmy je w ultranowoczesny sposób. Wyjdźmy z ciemnej spiżarni i zaskoczmy siebie odkryciem nowych połączeń smakowych. Domowe ultraprzetwory czas zacząć!

5. O matko i córko! / Co za relacja! Czy ta jedyna w swoim rodzaju relacja może być cudowna? A może cudem jest, gdy jakoś udaje się dogadać? Zwłaszcza, gdy córka rośnie i przestaje bezkrytycznie wpatrywać się w matkę… Poznajcie dwie mamy i dwie córki, znacie bohaterki artykułu?

6. Sztuce czas wybacza / Płynne przechodzenie pomiędzy granicami wpisane jest w jej twórczość, ale i nie tylko. Dzięki życiu na styku wielu kultur doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że linia oddzielająca dwie skrajności jest czasami naprawdę bardzo cienka. O budowaniu kulturowej przynależności, roli, jaką pełni w tym procesie muzyka, ale przede wszystkim o sztuce, którą czasami bardzo trudno oddzielić od kiczu, rozmawiamy z Haliną Mlynkovą.

7. Wysoko wrażliwe dziecko / „Jest przewrażliwiona na swoim punkcie”, „ciągle płacze bez powodu”, „jest strasznie absorbujący”, „co za rozpieszczone dziecko”, „trafiła Ci się histeryczka”, „co on taki lękliwy” – czy zdarzyło Ci się słyszeć takie komentarze o Twoim dziecku? A może spotkałaś się z opinią, że jesteś niekonsekwentną i nadopiekuńczą mamą, która nie potrafi stawiać granic? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz w domu wyjątkowego małego człowieka o wysokiej wrażliwości… 

8. Mama z jednostki specjalnej / Niepełnosprawność kładzie na łopatki nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Od nich samych zależy, jak szybko powstaną i odważnie stawią czoła chorobie. Katarzyna Świeczkowska, anglistka, wiceprzewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku, a prywatnie mama Mikołaja, opowiada o tym, jak każdego dnia wraz z mężem „zarządza“ chorobą syna, by ta za bardzo nie wchodziła im na głowę…

9. Hi tech beauty / My, współczesne kobiety, nie chcemy tracić zbyt wiele czasu przed lustrem. Intensywnie szukamy gadżetów, kosmetyków i patentów, które pozwolą nam osiągnąć maksymalny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Redakcja testowała nowoczesne technologie, które pozwolą w domowym zaciszu prawdziwą oazę spa.

10. Cud miód ultramaryna / Miód symbolizuje dobrobyt i słodkie życie. Gęsty, pachnący, rozpływający się w ustach, delikatnie aksamitny, słodycz najwyższej klasy. Przyjemne doznania smakowe i zapachowe to jedynie początek długiej listy jego zalet. Pszczelo-miodowa symbolika zapuściła przez lata dość długie korzenie w wielu kulturach. Do dziś mówimy „pracowita jak pszczoła”, „cud-miód, malina” czy „cud-miód, ultramaryna” na określenie czegoś wyjątkowego, marzymy o krainie mlekiem i miodem płynącej, a w głębi duszy pragniemy, by miesiąc miodowy trwał całe życie!

To tylko wybranych 10 tematów. W magazynie czeka na Was inspirujące 124 strony, pełne ciekawych rozmów, wywiadów, pomysłów i nowości. Dołącz do czytelników magazynu dla mamy MINT.

KUP MAGAZYN JUŻ DZIŚ! CZEKA NA CIEBIE WERSJA DRUKOWANA LUB JEŚLI WOLISZ EWYDANIE!

ZAPRASZAMY DO SKLEPU!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ