7 SPOSOBÓW NA ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ

Nie potrzeba wiele, aby stworzyć świąteczną atmosferę w Twoim domu. Jesteśmy przekonane, że już masz kilka kreatywnych pomysłów. My podpowiadamy te ulubione, które mamy nadzieję zainspirują Cię do świątecznej celebracji, a może na stałe zagoszczą wśród rodzinnych tradycji.

1. ZAPACH ŚWIĄT

Pomarańcza, goździk, przyprawy korzenne, igliwie przywodzą nam na myśl rodzinny czas. Wiele marek oferuje świeczki o świątecznym zapachu, ale Ty sama możesz je stworzyć samodzielnie we własnej kuchni. Rozgrzej w garnuszku ulubione świąteczne aromaty, a całe mieszkanie wypełni się nimi przyjemnie. Dodaj do podgrzewacza kroplę olejku z drzewa iglastego, a choinka zagości w salonie. Zostaw w szafie z ubraniami świąteczne pot pourri, przy każdym jej otworzeniu poczujesz ten miły, znajomy zapach.

2. ŚWIATEŁKA  

świąteczny nastrój

Nic tak nie nadaje świątecznego klimatu niż mieszkanie ozdobione świątecznymi światełkami. Nie ograniczaj się jedynie do choinki. Zrób girlandy świetlne, włóż sznur lampek do dużej latarenki czy słoika. Niech każdy pokój będzie rozjaśniony klimatycznymi światełkami w Twoim ulubionym kolorze.

3. KARTKI ŚWIĄTECZNE

Zapomniałaś już jak to jest wysyłać i otrzymywać kartki świąteczne? W dobie dzisiejszej techniki wysyłasz już tylko kartki elektroniczne lub sms-y? A może przyszedł czas na zmiany? Zachęcamy w tym roku do odręcznych kartek tradycyjnie wysłanych pocztą. Wybierz te najpiękniejsze, ale zrób je sama, zasiądź wieczorem przy blasku świec i wczuj się w magię świąt, niech Twoja pozytywna energia płynie do bliskich wraz z tymi kartkami

4. JARMARK BOŻONARODZNOWY

świąteczny nastrój

Zabierz bliskich na spacer po jarmarku bożonarodzeniowym, korzystajcie z wspólnej chwil, wybierzcie prezenty dla znajomych i rodziny, napijcie się grzanego wina i wysłuchajcie koncertu kolęd. Sama magia!

5. ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

W grudniu zawsze gdzieś biegniesz i spieszysz się, by zdążyć przed pierwszą gwiazdką? Pora na chwilę relaksu. Nie czekaj do ostatniej chwili, w tym roku zainicjuj świąteczne spotkanie przyjaciół czy też współpracowników. Każdy przynosi ulubiony smakołyk, w tle lecą ulubione świąteczne piosenki. Jest czas na rozmowę, podsumowania, nieśpieszne chwile. Łap je!

6. CHRISTMAS MOVIE NIGHT

świąteczny nastrój
Pinterest @Princess Pinky Girl

 Każda z nas ma swoje ulubione świąteczne filmy, co powiesz na przedświąteczne lenistwo z filmem w tle? Zaproś przyjaciółki, zorganizuj randkę z ukochanym albo też spędź wieczór filmowy we własnym towarzystwie. Jaki plan? Świąteczny film, gorąca czekolada, pierniczki, czas zacząć świąteczną noc z filmem.

7. WYPIEKI

pexels-photo-189260

A gdyby tak zorganizować wspólne pieczenie pierniczków dla dzieci z klasy czy znajomych? Wystarczy porcja smakowitego ciasta, kolorowe posypki i lukry i zabawa gotowa. Cel: wykonanie świątecznych pierniczków. Czy dotrwają do Świąt? Tego obiecać nie możemy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ