Kosz Mojżesza to zdecydowany hit i prawdziwy must have dla noworodka według ostatnich trendów wśród mam na całym świecie. Fala zdjęć z koszem Mojżesza zalała social media od Facebooka, po Pinterest i Instagram. Czy to wystarczy, aby kosz Mojżesza na dobre zadomowił się w wyprawce? Sprawdzamy i badamy fenomen tej nowości.

Noworodki potrzebują przytulnego i bezpiecznego miejsca do spania. Wielu rodziców decyduje się na spanie z dzieckiem w jednym pokoju, co jest praktycznie, wygodne nie tylko dla nich, ale dla maluszka również. Rodzice mogą bowiem zareagować na potrzeby dziecka bardzo szybko i mają go na oku przez cały czas. Sugeruje się spanie w jednym pokoju przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.

Możesz wybrać standardowe łóżeczko, ale to kosz Mojżesza da Ci swobodę poruszania się i zabierania noworodka ze sobą w każde miejsce mieszkania bez budzenia go. Co więcej, tworzy bardzo przytulne wnętrze, które maluszki wyjątkowo lubią. Kosza można używać spokojnie nawet do ukończenia 4 miesiąca życia dziecka. Gdy zaczyna przekręcać się, a potem siadać to znak, że pora na duże łóżeczko.

Plum and Sparrow

Nature Baby

4

11

Mammazine_koszmojżesza_6_7

Mammazine_koszmojżesza_9_8

Mammazine_koszmojżesza_10_12

Mammazine_koszmojżesza_13_15

Mammazine_koszmojżesza_16_17

Mammazine_koszmojżesza_18_19 Mammazine_koszmojżesza_20_21 Mammazine_koszmojżesza_22_23 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/17/18/19/20

Co sprawia, że tak bardzo polubiliśmy kosz Mojżesza?

Kosz Mojżesza tworzy niezwykle bezpieczne, miłe i przytulne wnętrze dla maluszka

Zajmuje niewiele miejsca

Można go łatwo przenosić z jednego pokoju do drugiego

Można postawić go na ziemi lub na specjalnym stojaku

POŁOŻNA PODPOWIADA / MONIKA KAŚKIEWICZ

W koszu Mojżesza kładziemy dzieci od urodzenia do około 3-4 miesiąca. Dzieci w tym wieku mają fizjologiczny odruch Moro, który jest odruchem pierwotnym – maluszek potrzebuje w tym okresie większego poczucia bezpieczeństwa, gdyż wszystko co się dookoła niego dzieje jest nowe i intensywne. Noworodek przyzwyczajony do warunków które panowały w brzuchu mamy lubi bliskość. Lubi przebywać w ramionach najbliższych osób. Ograniczona powierzchnia w koszu z całą pewnością jest w tym czasie bardziej przyjazna niż całkiem spora powierzchnia łóżeczka. Dziecko ma w nim zapewniony komfort ruchów, ale jednocześnie jest to zamknięta przestrzeń, która uspokaja i koi wrażliwe na bodźce niemowlę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ