Książki dla dzieci to zawsze udany pomysł na świąteczne prezenty. Ulubieni bohaterowi i ich przygody zabierają naszych najmłodszych w magiczny świat. Nie może ich zabraknąć pod świąteczną choinką.

for-reading-813666_1920

Przygotowaliśmy Mammazinowy Prezentownik, tym razem prezentujemy Wam nasze topowe książkowe propozycje dla tych najmłodszych a na koniec zapraszamy do konkursu.

1/Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge, Gabrielle Kent 2/ Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc, Marta Krzemińska 3/ Chrząszcz i jego chłopiec, Leonard M.G. 4/ Doris ma dość, Pija Lindenbaum 5/ Do zobaczenia następnym razem, Rose Lagercrantz 6/ Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Poszukiwacze przygód, Agnieszka Mielech 7/Franek Einstein i silnik antymaterialny , Scieszka Jon 8/ Alfie Bloom i złodziej talizmanu, Gabrielle Kent 9/ Tajemnica więzienia, Martin Widmark 10/ Franek Einstein i pas ewolucyjny, Scieszka Jon 11/ Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę, Emma Adbåge 12/ Nowe przygody Supermikołaja, opracowanie zbiorowe 13/ Poppy Pym i klątwa faraona, Wood Laura 14/ Tilda i jej domek, Finnanger Tone 15/ Tupcio Chrupcio. Nie chcę się myć, Piotrowska Eliza

Książki wybrane? to zapraszamy do konkursu!

GRAFIKA KONKURS DZIECI

Nagrody otrzymują:

 

ENTOMKA : „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” , dlatego staram się, aby kieszenie mojego syna zawsze pachniały kwiatami i obdarowujemy go książkami, nie tylko przy okazji jakiegoś święta. Jakie wybieram? To zależy od pory roku. Gdy zima za oknem świszczy, chowamy się pod ciepły koc z ciepłymi baśniami, skrzatami, wróżkami czy Mikołajem. Gdy wiosna puka do okien, szykujemy nasze nowe i stare przewodniki, albumy przyrodnicze i ruszamy na nasze lekcje w terenie, szukając przy okazji przygód. Lato to u nas czytanie na plaży i tu podsuwamy do spróbowania komiksy, tomiki wierszyków by jesienią znów co wieczór przeżywać razem z bohaterami powieści ich wzloty i upadki.

ANIA D : Najchętniej kupuję dzieciom te książki, w których znajduję coś z własnego dzieciństwa – wspomnienia z dzieciństwa na wsi, klimat moich Świąt Bożonarodzeniowych, podobne ilustracje do tych jakie ja widziałam. Mam wtedy podwójną radość z kupowania ?

THE LOVELY&Co : Książki dla dzieci.. Przepadam całkowicie. Wsiąkam po same uszy. Chciałabym mieć je wszystkie. Wszystkie z tymi dopieszczonymi okładkami, które z biegiem wieczornego czytania delikatnie by się gniotły. Traciły kształt. Wszystkie z pięknymi ilustracjami. Bo ilustracje są najważniejsze. Bo przyciągają mały wzrok. Dopowiadają to co nie dopisane. Książki dla dzieci. Pięknie ilustrowane. Z treścią, która zostawia miejsce na puszczenie wodzy wyobraźni. <3

Laureatów prosimy o maila na adres kontakt@mammazine.com.pl

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.