PIĘKNO PŁYNĄCE Z NATURY

Natura zna odpowiedź na każde pytania. W niej zamknięty jest klucz do pięknej i zdrowej skóry, dobrego samopoczucia oraz pięknego ciała. Połączenie dobrodziejstw matki ziemi z nowoczesną technologią doprowadzi nas do stanu, na którym każdej z nas zależy – bo w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dzisiaj we współczesnym świecie jesteśmy bliżej natury niż kiedykolwiek wcześniej. Szukamy kontaktu z naturą poprzez zdrowe, świadome wybory. W poszanowaniu własnego ciała, ale także natury chcemy do codzienności dodać rytuał piękna. Niech nie  inspiruje Cię  do zmiany przyzwyczajeń jedynie piękna farmaceutyczna butelka z ciemnego szkła, ani egzotyczne zapachy i wykorzystywane składniki. Niech używanie kosmetyków naturalnych będzie poszukiwaniem równowagi w życiu. Niech te 15 minut pielęgnacji dziennie na stałe wpisze się w twój plan na każdy dzień.

Kosmetyki vege, organiczne, ekologiczne, bio-kosmetyki… Ale jak w tej bogatej ofercie produktów kosmetycznych znaleźć ten, który jest w prawdziwie naturalny w 100%?

Naturalne kosmetyki powstają w oparciu o listę wytycznych – standard COSMOS (Cosmetics Organic Standard). Poznaj je zanim kupisz, sprawdź i wybieraj mądrze!

  • Kosmetyk powinien zawierać 93% surowca pochodzenia naturalnego
  • Być zapakowany w opakowanie przyjazne środowisku
  • Wyprodukowany w sposób zgodny z poszanowaniem natury
  • Zawierać tylko naturalne konserwanty: np. witamina E
  • Nie jest testowany na zwierzętach, ani nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego
  • Nie zawiera GMO
  • Nie zawiera pochodnych ropy naftowej, wazeliny, parafiny ani silikonu
  • Nie zawiera emulgatorów typu PEG
  • Nie zawiera parabenów
  • Nie zawiera syntetycznych detergentów: SLS, SLES

Zwróć uwagę na posiadane certyfikaty, do tych najbardziej popularnych należy Ecocert, Vegan czy też USDA Organic.

Kosmetyki naturalne to nie tylko produkt, to cała filozofia jego tworzenia. W Polsce powstaje coraz więcej manufaktur, które każdego dnia udoskonalają swoje receptury, aby zaoferować wymagającym klientom produkt idealny i naturalny.

Ania i Ula Bieluń z Ministerstwa Dobrego Mydła specjalizują się w ręcznej produkcji mydeł. Projekt każdego zaczyna się na długo przed pracą w manufakturze. Siostry spędzają godziny nad książkami, notują, kalkulują, tak aby znaleźć proporcje idealne. Umiejętność komponowania zapachów ciągle doskonalą, aby uzyskać efekt synergii. Polskie manufaktury produktów naturalnych często mają swój początek w poszukiwaniu kosmetyku w pierwszej kolejności odpowiadającego na własne potrzeby. Tak też było w przypadku Ani Szczerby założycielki marki Annabelle Minnerals. Poszukując produktu dostosowanego do swojej cery, stworzyła całą gamę kosmetyków mineralnych złożonych zaledwie z czterech składników. Dzisiaj jej róże i podkłady mineralne są zbawieniem dla cery nie tylko z problemami. Inna przedsiębiorcza kobieta  mama, Magda Szymanowska w poszukiwaniu ratunku dla problemów skórnych swoich dzieci, ruszyła aż do skandynawskich krajów. W Danii znalazła markę DERMA, która w 100% odpowiada filozofii  życia w zgodzie z naturą, sprowadziła kosmetyki do polski, aby zagwarantować innym kobietom bezpieczeństwo dla całej rodziny. Założyciele marki Yope natomiast zdali sobie sprawę, że  ręce myjemy kilkaset razy w miesiącu. Był to wystarczający powód do tego, aby stworzyć markę kosmetyków do codziennej pielęgnacji rąk. Założenia były proste ma być produktem naturalnym i do tego nie kosztować majątku.

Oleje, soli, glinki, błoto, olejki eteryczne to tylko niektóre ze składników, które stosowane są w kosmetykach naturalnych. Producenci kosmetyków szukają inspiracji zarówno w odległych krainach za oceanem jak również na naszych polskich polach oraz w lasach. Wykorzystuje się ich właściwości pielęgnacyjne sięgając do zapomnianych składników. To totalny powrót do korzeni i natury.


 

Zdjęcie: Freepik

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ