W prostocie siła. Podczas gdy wiele marek już od lat poszukuje nowych, naładowanych technologią zabawek, które mają zawrócić w głowie dzieciom Japończycy postawili na prostotę formy. Projektanci z Torafu Architect stworzyli klocki banalne w swojej prostocie. Geometryczne kształty i system mocowań oparty na kołkach. To tylko klocki, a dają nieskończone możliwości. Tutaj nie ma instrukcji składania, nie ma podpowiedzi ani poleceń. Jest prosta zabawka i kreatywność dziecka.

Nie powstają też dzieła lepsze i najlepsze. Tutaj się tworzy, buduje. Im większa wyobraźnia dziecka tym bardziej wymyślne dzieło. Wymyślne nie znaczy futurystyczne. Czy to będzie paw, czy domek dla lalki liczy się pomysł.

Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks

Kolory również odgrywają tu ważną rolę. Są bezpieczne w swej łagodności. Nie krzyczą na pierwszym planie. Są dopełnieniem całości. Ich pastelowe barwy są ponadczasowe i podkreślają unikalność zabawki.

Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks

Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych. Już roczny maluch może się nimi bezpiecznie bawić i tworzyć pierwsze budowle. Starszak podejdzie do tematu bardziej systematycznie, budując regularne dzieła, ale jesteśmy przekonani, że nie poprzestanie na jednej budowli.

Dowel-blocks to kolejny dowód na to, że im prościej tym ciekawiej.

Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks Dowel Blocks

Zdjęcia: materiał prasowy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.