Doświadczenie i nauka przez zabawę ? Z firmą TREFL to proste ! Dzieci to z natury wielcy odkrywcy, ciekawi otaczającego ich świata. Chyba każdy rodzic zna pytania co, po co, dlaczego, skąd, jak !? Odpowiedzi nie zawsze są takie proste, czasami ciężko ubrać coś w słowa.

Odkrywanie, doświadczanie czegoś namacalnie to zdecydowanie łatwiejsza droga, by dziecko zrozumiało istotę rzeczy. Firma Trefl daje nam taką możliwość. Mieliśmy okazję „bawić się” w samodzielne robienie mydełek i chcemy podzielić się z Wami naszymi odczuciami.

„Fabryka mydełek” to gotowy zestaw to samodzielnego zrobienia mydełka. W zestawie znajdziemy mydło bazowe, rękawiczki, barwnik, aromat, dwie pepity, dwa mieszadełka i dwie silikonowe foremki – jedna w kształcie gwiazdy, druga w kształcie róży. Dołączona jest również książeczka, która zawiera nie tylko instrukcję postępowania, ale również wiele ciekawych informacji. Znajdziemy w niej informacje z działu fizyki i chemii, historię mydła, jego skład, rodzaje i pochodzenie, więc jest to również mała skarbnica wiedzy.

DSC_8619

Przygotowanie takiego mydła nie jest zbyt skomplikowane, ale zdecydowanie wskazana jest pomoc dorosłych. Posiadając mydło bazowe, rozpuszczamy je w kąpieli wodnej, do takiej postaci dodajemy barwnik oraz aromat używając przy tym załączonych pipet. Wszystko dokładnie mieszamy i przelewamy do przygotowanych silikonowych foremek. Zostawiamy na jakiś czas do zastygnięcia. Gdy mydełko jest gotowe, wyciągamy je z form i możemy śmiało używać do mycia rąk i do kąpieli! Dla dzieci to wielka frajda móc umyć ręce samodzielnie przygotowanym mydełkiem! Zestaw jest oznaczony dla dzieci w wieku powyżej ośmiu lat, ale z pomocą dorosłych śmiało młodsi mogą próbować swoich sił!

DSC_8639 DSC_8646 DSC_8651

DSC_8670

Polecamy dla wszystkich ciekawych świata dzieci! Nauka przez doświadczenie daje moc radości, ale i ogrom satysfakcji!

Tekst/zdjęcia: Ewelina Szkutnik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.