“Nameless Paint” – Farby bez nazwy to zupełnie nowe spojrzenie i koncept. Ten niezwykły projekt stworzony został przez Yusuke Imai i Ayami Moteki.

Duet designerów z Japonii jest przekonany, że nazywanie kolorów stanowi problem dla dzieci i ogranicza okno na świat. Marzyli zatem o rozszerzeniu definicji koloru i jego odcieni. Ich projekt nie tylko jest innowacyjny, ale również uczy i zmienia postrzeganie kolorów.Tubki z farbami nie posiadają opisu, a jedynie pokazują kolor i użyte do jego tworzenia proporcje. To czysta nauka teorii kolorów przez zabawę.

Nameless Paint dla mammazine 1

Farby są częścią projektu 2012 Kokuyo Design Awards, projekt rozwijany był przez trzy lata i ujrzy światło dzienne w Japonii już w październiku tego roku.Nameless Paint nie ogranicza wyobraźni i rozwija kreatywność, czekamy na to, aż zawita również do Polski.

Źródło zdjęć: Kokuyo

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.