Odpowiedni ubiór dostosowany do pory roku, czy funkcjonalnie urządzony pokój już dawno przestały być jedynymi wytycznymi, którymi rodzice kierują się przy zakupach dla swoich pociech. Dorośli zwracają też coraz większą uwagę na to, jakie książki czytają ich dzieci, jakimi zabawkami się bawią oraz co ma faktyczny wpływ na ich rozwój i samopoczucie.

12290551_10153090300737827_941398303_o

Chcąc pomóc rodzicom odpowiedzieć na te potrzeby 28 listopada w Sztuce Wyboru – nowym miejscu na terenie gdańskiego Garnizonu Kultury odbędą się Figle Migle –  targi mody, designu i książek dla rodzin z dziećmi, a także przyszłych rodziców połączone z warsztatami.

Świat dzieci staje się coraz bardziej zróżnicowany. Mają one dostęp do wielu nowych źródeł informacji, na które są bardzo podatne, coraz aktywniej poszukują też różnych sposób wyrażania siebie. Dorośli zaś wydają się coraz lepiej te potrzeby rozumieć i nie traktują ich wyłącznie jako kaprysy. Mają świadomość, że dobre samopoczucie dziecka jest bardzo ważne, a wpływ na nie może mieć ciekawa aktywność sportowa, przedszkole, w którym się dobrze czuje, ale też chociażby ładnie urządzony pokój – wyjaśnia Karolina Ozimek z firmy Stasioo.com, współorganizatorka targów.

Poza możliwością zapoznania się ofertą trójmiejskich żłobków i przedszkoli, producentów zabawek, materiałów edukacyjnych, kurtek, czapek, gadżetów do wystroju wnętrz czy książek dla dzieci przewidziano również warsztaty, które mają pomóc rodzicom zdobyć wiedzę na temat wychowywania dzieci, czy po prostu pokazać ciekawe pomysły na wspólne spędzanie z nimi czasu.

Zamierzamy podejść do tematu bardzo wszechstronnie. Od zaprezentowania oferty edukacyjnej i produktowej po warsztaty z pielęgnacji noworodka, porad dietetycznych dla kobiet w ciąży, czy podróżniczych dla młodych rodziców – dodaje Karolina Ozimek.

Pierwsza edycja trójmiejskich Figli Migli odbędzie się 28 listopada w godzinach 11-18 we wnętrzach Sztuki Wyboru, nowego miejsca w Gdańsku Wrzeszczu na terenie Garnizonu Kultury przy ul. Słowackiego 19. Sztuka Wyboru to wielowymiarowy koncept –  połączenie kawiarni z księgarnią, sklepem z wzornictwem i galerią sztuki. To 800 m2 na 2 piętrach zabytkowego budynku wypełnione najlepszym designem, młodą sztuką, modą, książkami i albumami. Odbywają się tam cykliczne spotkania z ludźmi świata książki, targi, festiwale, warsztaty i wystawy.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia TU

www.sztukawyboru.eu.

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.