Natura na wyciągnięcie ręki. Innowacyjny pomysł dla tych, którzy chcą mieść swój własny kawałek lasu, nigdzie indziej niż we własnym salonie. To pomysł dla tych, którzy tęsknią za naturą, dla tych, których relaksuje widok zieleni, którzy pragną żyć i być każdego dnia blisko przyrody.

SKĄD POMYSŁ?

Inspiracją do powstania marki były podróże po Azji Wschodniej gdzie tradycja zamykania natury w dekoracyjnym szkle jest niezwykle popularna. Tamtejsza potrzeba miniaturyzacji wszystkiego co tylko możliwe funkcjonuje od dawna i objawia się w wielu aspektach. Począwszy od drzewek bonsai, po mini terraria roślinne widoczne w przestrzeni publicznej.

Kolejną z inspiracji były terraria wiktoriańskie, spopularyzowane w dziewiętnastowiecznej Europie przez miłośnika botaniki Dr. Nathaniela Bagshaw Ward’a. Stąd też nazwane są także „Wardian Case”.

CZYM JEST GREENBELLS?

Greenbells to mały, tętniący życiem mikroświat zamknięty w szklanej przestrzeni, stanowiący unikatową, żywą dekoracje. Każdy Greenbells jest niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycją, która dzięki odpowiedniemu podłożu nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

18 - Kopia 17 - Kopia 16 - Kopia 13 - Kopia 12 - Kopia 7 - Kopia 8 - Kopia

Głównym warunkiem jest zapewnienie odpowiedniej wilgotności wewnątrz szklanego pojemnika. Średnio 2 razy w tygodniu podlewamy i zraszamy wewnątrz nich wilgotną mgiełkę za pomocą rozpylacza. Można też ustawić rośliny w pobliżu nawilżacza. Każde stanowisko będzie odpowiednie, pamiętajmy aby słoiczki trzymać z dala od źródeł ciepła. Czasami szklane naczynia stają się zaparowane na skutek różnicy temperatur co jest normalnym zjawiskiem. Należy w tedy uchylić wieko i dać pooddychać naszym roślinkom. Preferencje w stosunku do światła nie są wymagające, stanowisko półcieniste, światło rozproszone.

DLA KOGO?

Miłośników przyrody, ekscentryków, szukających bliskości z naturą. Jest to świetny dodatek pasujący do każdego wnętrza, produkt ten idealnie wpisuje się w estetykę minimalizmu. Świetne podkreśla skandynawski styl jak i znakomity akcent dla bardziej wymagających klientów.

Greenbells jest dla tych, którzy cenią sobie unikatowy styl oraz chcą mieć cząstkę lasu w zasięgu ręki. Dla wszystkich, którzy są zmęczeni życiem w mieście i tęsknią za łonem natury.

9 - Kopia 1 - Kopia 3 - Kopia 2 - Kopia 10 - Kopia 12 - Kopia 15 - Kopia
5 - Kopia

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.