Kiedy kilkanaście lat temu do naszego dnia codziennego z wielkim tupetem i zuchwałością wkroczyły wszelkiego rodzaju gry komputerowe wydawało się, że gry planszowe przeszły do lamusa i nie mają wręcz szans konkurować o pierwszeństwo w świecie gier. Nic bardziej mylnego! Gry planszowe wracają, odnosząc coraz większe sukcesy na rynku. Co więcej przeżywają swój  prawdziwy renesans.

Któż z nas nie pamięta chińczyka czy młynka. Współczesne planszówki mają nie wiele wspólnego z tymi sprzed kilkudziesięciu lat. W ofercie znajdziemy gry imprezowe, familijne, strategiczne, logiczne, czy fantasy. Każda z nich dopracowana w najmniejszych szczegółach w idealny sposób spełnia rolę, do której została stworzona. Gry imprezowe przełamią pierwsze lody, poprawią humory i pomogą nawiązać kontakty bez dodatkowych wspomagaczy. Gry familijne przeznaczone do spędzania czasu z dziećmi, w inny, bardziej kreatywny i namacalny sposób. Gry fantasy przeniosą graczy w wyimaginowany świat kosmosu czy troli, wprawiając w pracę wyobraźnię. Gry logiczne z kolei będą wymagały od nas wytężenia naszych umysłów, i zaciągnięcia do pracy tych szarych komórek, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. To tylko niektóre z propozycji, które znaleźć możemy w coraz bogatszej ofercie gier planszowych dostępnych na rynku m.in polskiego producenta i wydawcy Granna.

GRY DLA DUŻYCH

Granna cały czas tworzy nowe gry aby zaspokoić potrzeby każdego gracza. Świadczyć to może tylko o tym, jak bardzo efektownie gry planszowe powróciły w łaski współczesnego społeczeństwa. Mam przeczucie, że producenci nie powiedzieli też w tym zakresie swojego ostatniego słowa.

Wybierając się na wieczorne spotkanie ze znajomymi do wyboru mamy sporo miejsc i dużo możliwości. Coraz bardziej lubiane stają się jednak miejsca, gdzie przy drinku czy piwie pograć można w gry planszowe właśnie.

Coraz większą popularnością cieszą się także cykliczne spotkania graczy, którzy to spotykają się w takich miejscach jak kawiarnie lub puby. Grają w gry wracając tym samym do czasów dzieciństwa, zapominając o problemach dnia codziennego, nawiązując nowe znajomości i dobrze się przy tym bawiąc.

Gry planszowe z impetem przypominają o swoim istnieniu i dobrze, bo może dzięki nim oderwiemy się choć na chwilę od wszechobecnej elektroniki. Pobudzają naszą wyobraźnię, zmuszają do rozmowy i do bycia razem, rozkręcą każdą imprezę, urozmaicą czas spędzony z dzieckiem, czemu by więc nie miały być alternatywą na spędzanie wolnego czasu?!

Tekst: Ewa Kichman

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.