Kiedy kilkanaście lat temu do naszego dnia codziennego z wielkim tupetem i zuchwałością wkroczyły wszelkiego rodzaju gry komputerowe wydawało się, że gry planszowe przeszły do lamusa i nie mają wręcz szans konkurować o pierwszeństwo w świecie gier. Nic bardziej mylnego! Gry planszowe wracają, odnosząc coraz większe sukcesy na rynku. Co więcej przeżywają swój  prawdziwy renesans.

Któż z nas nie pamięta chińczyka czy młynka. Współczesne planszówki mają nie wiele wspólnego z tymi sprzed kilkudziesięciu lat. W ofercie znajdziemy gry imprezowe, familijne, strategiczne, logiczne, czy fantasy. Każda z nich dopracowana w najmniejszych szczegółach w idealny sposób spełnia rolę, do której została stworzona. Gry imprezowe przełamią pierwsze lody, poprawią humory i pomogą nawiązać kontakty bez dodatkowych wspomagaczy. Gry familijne przeznaczone do spędzania czasu z dziećmi, w inny, bardziej kreatywny i namacalny sposób. Gry fantasy przeniosą graczy w wyimaginowany świat kosmosu czy troli, wprawiając w pracę wyobraźnię. Gry logiczne z kolei będą wymagały od nas wytężenia naszych umysłów, i zaciągnięcia do pracy tych szarych komórek, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. To tylko niektóre z propozycji, które znaleźć możemy w coraz bogatszej ofercie gier planszowych dostępnych na rynku m.in polskiego producenta i wydawcy Granna.

GRY DLA DUŻYCH

Granna cały czas tworzy nowe gry aby zaspokoić potrzeby każdego gracza. Świadczyć to może tylko o tym, jak bardzo efektownie gry planszowe powróciły w łaski współczesnego społeczeństwa. Mam przeczucie, że producenci nie powiedzieli też w tym zakresie swojego ostatniego słowa.

Wybierając się na wieczorne spotkanie ze znajomymi do wyboru mamy sporo miejsc i dużo możliwości. Coraz bardziej lubiane stają się jednak miejsca, gdzie przy drinku czy piwie pograć można w gry planszowe właśnie.

Coraz większą popularnością cieszą się także cykliczne spotkania graczy, którzy to spotykają się w takich miejscach jak kawiarnie lub puby. Grają w gry wracając tym samym do czasów dzieciństwa, zapominając o problemach dnia codziennego, nawiązując nowe znajomości i dobrze się przy tym bawiąc.

Gry planszowe z impetem przypominają o swoim istnieniu i dobrze, bo może dzięki nim oderwiemy się choć na chwilę od wszechobecnej elektroniki. Pobudzają naszą wyobraźnię, zmuszają do rozmowy i do bycia razem, rozkręcą każdą imprezę, urozmaicą czas spędzony z dzieckiem, czemu by więc nie miały być alternatywą na spędzanie wolnego czasu?!

Tekst: Ewa Kichman

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.