Już niedługo nadejdzie wyczekiwany przez wszystkich czas. Czas, w którym dorośli odpoczną od pracy i codziennej rutyny, a dzieci od szkoły i wszelkich innych aktywności. Święta to okazja do pielęgnowania naszych rodzinnych relacji. Postarajmy się spędzić ten czas wyjątkowo, nie przed telewizorem jak w każdy weekend, dlatego gry rodzinne to wspaniały pomysł!

***

Dobrym rozwiązaniem na wspólne popołudnie będzie oczywiście spacer, gdy poszczęści się nam z pogodą. Ale jeszcze lepszym pomysłem będą planszówki, które wcale „nie odeszły do lamusa”. To doskonała okazja do bezpośredniego i bliskiego kontaktu rodziców z dziećmi, okazja do stworzenia drużyn i lepszego poznania własnych i innych mocnych oraz słabych stron. Możemy zaobserwować także jak dzieci radzą sobie z emocjami, z pewnością będzie dużo radości, ale czy będą potrafiły poradzić sobie z przegraną? To także doskonała okazja do rozmowy.

Jeżeli chodzi o planszówki, to na szczęście wiele się zmieniło od kilkanaście lat temu modnego „Chińczyka”, choć wówczas rozchwytywanego. Niesamowicie ciekawe, bo kształtujące różne zdolności dzieci oraz zgodne z wymogami podstawy programowej w szkole, są te proponowane od firmy Lisciani. W ofercie znajdziemy planszówki dla dzieci w wieku szkolnym, których celem nie będzie jedynie rywalizacja, ale także poznanie otaczającego świata i kształtowanie zdolności manualnych. Dzięki serii „Mały Geniusz” dzieci będą mogły stworzyć domowe laboratorium i zostać chemikiem, fizykiem oraz poznać tajemnice ludzkiego ciała. Gry będą także świetną okazją do poznania świata zwierząt i roślin i sprawdzenia nabytej dotychczasowej wiedzy. Znajdzie się także coś dla fanów tworzenia modeli; za pomocą gotowych elementów dzieci same będą mogły stworzyć dwanaście różnych modeli pojazdów.

1/ I’M A GENIUS 20 EKSPERYMENTÓW Z WODĄ I LODEM / Zestaw 20 eksperymentów dla młodych naukowców. Opakowanie zawiera wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia ciekawych doświadczeń z wodą i lodem. Proste i zabawne eksperymenty przybliżą dzieciom w prosty sposób zasady fizyki i chemii. Zestaw zawiera liczne akcesoria do wykonania doświadczeń oraz ilustrowaną instrukcję zawierającą ciekawostki naukowe.

2/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM 100 PIERWSZYCH EKSPERYMENTÓW /  Zestaw 100 eksperymentów z różnych dziedzin nauki: chemii, fizyki, botaniki, anatomii, optyki i mechaniki. Produkt wprowadza dzieci w fascynujący świat wiedzy i doświadczeń naukowych. Dzięki kolorowej planszy dzieci i rodzice mogą na bieżąco obserwować postępy w nauce. W opakowaniu znajdują się liczne akcesoria, które ułatwiają przeprowadzenie eksperymentów oraz 64-stronicowa, ilustrowana instrukcja zawierająca ciekawostki naukowe.

3/ I’M A GENIUS EDU ROBOT / Interaktywny edukacyjny robot z którym odkryjesz najpiękniejsze miejsca świata i niesamowity świat zwierząt. Złóż mapę, zaprogramuj trasę EduRobota, poczekaj aż dotrze do wybranego miejsca i posłuchaj ciekawych faktów, które ci opowie! 3 tryby gry: świat, zwierzęta, dowolny, programowanie za pomocą klawiszy, mówi w j.polskim, 2 ogromne plansze!

4/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM NAUKOWE /  Wielki zestaw eksperymentów naukowych z dziewięciu dziedzin naukowych w jednym opakowaniu: optyka, paleontologia, botanika, geofizyka i anatomia! Produkt wprowadza dzieci w fascynujący świat wiedzy i doświadczeń naukowych. 

5/ IO CREO FABRYKA PISAKÓW / Wielki zestaw do tworzenia własnych, oryginalnych pisaków w różnych kolorach. Dzieci eksperymentują z różnymi barwami, mieszając atrament w specjalnych probówkach. Zadanie ułatwiają dołączone do zestawu pipeta Pasteura oraz ilustrowana instrukcja. Produkt umożliwia stworzenie 20 pisaków. Powstałym kolorom można przypisać własną nazwę i przykleić do nich etykietę. Wymieniaj się pisakami ze znajomymi, malujcie i eksperymentujcie razem. 

6/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM FIZYKI I CHEMII / W zestawie znajdziesz wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia 200 bezpiecznych i praktycznych eksperymentów naukowych. Odkryj fascynujący świat Fizyki i Chemii. Zabawę ułatwi dołączona podstawka na eksperymenty, liczne akcesoria oraz instrukcja zawierająca wiele ciekawostek naukowych.

Firma Lisciani pomyślała jednak o rozrywce dla całej rodziny, znajdziemy więc także gry dla naszych trzyletnich maluchów. Dzięki prostej obsłudze oraz wielu akcesoriom, które wydają dźwięki, wesołe okrzyki i się świecą – planszówki Carotina nie będą stanowiły trudności nawet dla tych najmłodszych. W ofercie znajdziemy gry z quizowymi kartami, gdzie dzieci znajdą odpowiedzi nawet na 3000 nurtujących ich codziennie pytań. Rozpoczną także poprzez zabawę, a przecież tak dzieci najlepiej się uczą i zapamiętują, swoją przygodę z alfabetem i cyferkami. Poznają zwierzątka oraz miejsca, w których żyją na co dzień – czyli sawannę, dżungę czy farmę. Wspólna gra będzie doskonałą okazją do kształtowania umiejętności poznawczych a także refleksu i logicznego myślenia.

1/ CAROTINA CIUCHCIA ZE ZWIERZĘTAMI / Gra zawiera 6 zabaw dydaktycznych, dzięki którym dzieci nauczą się czytać, pisać i logicznie myśleć, poznają kolory i kształty oraz zwierzęta. Opakowanie zawiera puzzle w kształcie ciuchci z pięcioma wagonami przedstawiającymi różnorodne środowiska: farmę, sawannę, morze, las i dżunglę oraz literki, którymi należy podpisać obrazki.

2/ CAROTINA SZUKAJ I ZNAJDŹ / Oryginalna gra, w której ważna jest gotowość, szybkość oraz refleks dzieci! Po wybraniu jednej z czterech opcji gry i po ustawieniu dołączonego do zestawu stopera dzieci odnajdują karty z wylosowanej przez siebie kategorii. Kto znajdzie więcej kart wygrywa. Opakowanie zawiera podstawkę, elektroniczny stoper z dwoma trybami prędkości, 200 kart, 20 odznak oraz 4 spinnery.

3/ CAROTINA TABLICA FLUORESCENCYJNA LED / Świecąca, fluorescencyjna tablica, dzięki której rysunki dziecka są widoczne w ciemności. 8 różnych trybów podświetlenia. Przy użyciu fluorescencyjnych pisaków można rysować nieskończenie wiele razy, zmazując rysunki suchą ściereczką. Wszechstronna jak klasyczna tablica i świecąca jak neonowy szyld! Zawartość: szablony rysunków, pisaki, wsporniki do używania tablicy w pionie, tablica led, 8 trybów podświetlenia.

4/ CAROTINA 3000 PYTAŃ / Carotina 3000 PYTAŃ to zestaw dydaktyczny oferujący mnóstwo gier i aktywności! Zawartość: plansza, 4 pionki, spinner ze strzałką oraz 63 dwustronnych, interaktywnych kart z pytaniami, na które dzieci starają się znaleźć prawidłową odpowiedź. W wyzwaniu tym pomaga im grająca i świecąca marchewka.

 5/ CAROTINA 1000 PYTAŃ / W opakowaniu znaleźć można planszę, 4 pionki, spinner, wiele interaktywnych kart, ponad 1000 quizów uczących wielu zagadnień metodą „ciągłego powtarzania”. Gdy odpowiedź jest poprawna, Carotina zaświeci się i nagrodzi dziecko wesołymi okrzykami!

6/ CAROTINA ALFABET SŁOWA I LICZBY / Gra dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym. Baw się i ucz z przyjaznymi zwierzętami! Dopasuj zwierzęta, poznaj litery alfabetu, ułóż pierwsze słowa na tablicy. Policz, ile jest rybek w akwarium i naucz się liczb bawiąc się przy tym wyśmienicie!

Współcześnie asortyment gier jest tak szeroki, że nie ma wymówek. W jedną grę możemy grać całą rodziną. Zatem nie traćmy czasu tylko wróćmy do czasu dzieciństwa, rozłóżmy koc, przygotujmy kakao i w świetle choinkowych lampek pograjmy wspólnie. A z naszymi starszakami, nie bójmy się na dzień zamienić naszej kuchni czy łazienki w salę doświadczeń. Z pewnością kolorowe mikstury, pieniące się proszki czy tworzenie własnych kolorów pisaków – zrobią i na nas wrażenie. Gry rodzinne to wspaniała zabawa!


Autor: Aleksandra Adamiak / Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.