Już niedługo nadejdzie wyczekiwany przez wszystkich czas. Czas, w którym dorośli odpoczną od pracy i codziennej rutyny, a dzieci od szkoły i wszelkich innych aktywności. Święta to okazja do pielęgnowania naszych rodzinnych relacji. Postarajmy się spędzić ten czas wyjątkowo, nie przed telewizorem jak w każdy weekend, dlatego gry rodzinne to wspaniały pomysł!

***

Dobrym rozwiązaniem na wspólne popołudnie będzie oczywiście spacer, gdy poszczęści się nam z pogodą. Ale jeszcze lepszym pomysłem będą planszówki, które wcale „nie odeszły do lamusa”. To doskonała okazja do bezpośredniego i bliskiego kontaktu rodziców z dziećmi, okazja do stworzenia drużyn i lepszego poznania własnych i innych mocnych oraz słabych stron. Możemy zaobserwować także jak dzieci radzą sobie z emocjami, z pewnością będzie dużo radości, ale czy będą potrafiły poradzić sobie z przegraną? To także doskonała okazja do rozmowy.

Jeżeli chodzi o planszówki, to na szczęście wiele się zmieniło od kilkanaście lat temu modnego „Chińczyka”, choć wówczas rozchwytywanego. Niesamowicie ciekawe, bo kształtujące różne zdolności dzieci oraz zgodne z wymogami podstawy programowej w szkole, są te proponowane od firmy Lisciani. W ofercie znajdziemy planszówki dla dzieci w wieku szkolnym, których celem nie będzie jedynie rywalizacja, ale także poznanie otaczającego świata i kształtowanie zdolności manualnych. Dzięki serii „Mały Geniusz” dzieci będą mogły stworzyć domowe laboratorium i zostać chemikiem, fizykiem oraz poznać tajemnice ludzkiego ciała. Gry będą także świetną okazją do poznania świata zwierząt i roślin i sprawdzenia nabytej dotychczasowej wiedzy. Znajdzie się także coś dla fanów tworzenia modeli; za pomocą gotowych elementów dzieci same będą mogły stworzyć dwanaście różnych modeli pojazdów.

1/ I’M A GENIUS 20 EKSPERYMENTÓW Z WODĄ I LODEM / Zestaw 20 eksperymentów dla młodych naukowców. Opakowanie zawiera wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia ciekawych doświadczeń z wodą i lodem. Proste i zabawne eksperymenty przybliżą dzieciom w prosty sposób zasady fizyki i chemii. Zestaw zawiera liczne akcesoria do wykonania doświadczeń oraz ilustrowaną instrukcję zawierającą ciekawostki naukowe.

2/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM 100 PIERWSZYCH EKSPERYMENTÓW /  Zestaw 100 eksperymentów z różnych dziedzin nauki: chemii, fizyki, botaniki, anatomii, optyki i mechaniki. Produkt wprowadza dzieci w fascynujący świat wiedzy i doświadczeń naukowych. Dzięki kolorowej planszy dzieci i rodzice mogą na bieżąco obserwować postępy w nauce. W opakowaniu znajdują się liczne akcesoria, które ułatwiają przeprowadzenie eksperymentów oraz 64-stronicowa, ilustrowana instrukcja zawierająca ciekawostki naukowe.

3/ I’M A GENIUS EDU ROBOT / Interaktywny edukacyjny robot z którym odkryjesz najpiękniejsze miejsca świata i niesamowity świat zwierząt. Złóż mapę, zaprogramuj trasę EduRobota, poczekaj aż dotrze do wybranego miejsca i posłuchaj ciekawych faktów, które ci opowie! 3 tryby gry: świat, zwierzęta, dowolny, programowanie za pomocą klawiszy, mówi w j.polskim, 2 ogromne plansze!

4/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM NAUKOWE /  Wielki zestaw eksperymentów naukowych z dziewięciu dziedzin naukowych w jednym opakowaniu: optyka, paleontologia, botanika, geofizyka i anatomia! Produkt wprowadza dzieci w fascynujący świat wiedzy i doświadczeń naukowych. 

5/ IO CREO FABRYKA PISAKÓW / Wielki zestaw do tworzenia własnych, oryginalnych pisaków w różnych kolorach. Dzieci eksperymentują z różnymi barwami, mieszając atrament w specjalnych probówkach. Zadanie ułatwiają dołączone do zestawu pipeta Pasteura oraz ilustrowana instrukcja. Produkt umożliwia stworzenie 20 pisaków. Powstałym kolorom można przypisać własną nazwę i przykleić do nich etykietę. Wymieniaj się pisakami ze znajomymi, malujcie i eksperymentujcie razem. 

6/ I’M A GENIUS WIELKIE LABORATORIUM FIZYKI I CHEMII / W zestawie znajdziesz wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia 200 bezpiecznych i praktycznych eksperymentów naukowych. Odkryj fascynujący świat Fizyki i Chemii. Zabawę ułatwi dołączona podstawka na eksperymenty, liczne akcesoria oraz instrukcja zawierająca wiele ciekawostek naukowych.

Firma Lisciani pomyślała jednak o rozrywce dla całej rodziny, znajdziemy więc także gry dla naszych trzyletnich maluchów. Dzięki prostej obsłudze oraz wielu akcesoriom, które wydają dźwięki, wesołe okrzyki i się świecą – planszówki Carotina nie będą stanowiły trudności nawet dla tych najmłodszych. W ofercie znajdziemy gry z quizowymi kartami, gdzie dzieci znajdą odpowiedzi nawet na 3000 nurtujących ich codziennie pytań. Rozpoczną także poprzez zabawę, a przecież tak dzieci najlepiej się uczą i zapamiętują, swoją przygodę z alfabetem i cyferkami. Poznają zwierzątka oraz miejsca, w których żyją na co dzień – czyli sawannę, dżungę czy farmę. Wspólna gra będzie doskonałą okazją do kształtowania umiejętności poznawczych a także refleksu i logicznego myślenia.

1/ CAROTINA CIUCHCIA ZE ZWIERZĘTAMI / Gra zawiera 6 zabaw dydaktycznych, dzięki którym dzieci nauczą się czytać, pisać i logicznie myśleć, poznają kolory i kształty oraz zwierzęta. Opakowanie zawiera puzzle w kształcie ciuchci z pięcioma wagonami przedstawiającymi różnorodne środowiska: farmę, sawannę, morze, las i dżunglę oraz literki, którymi należy podpisać obrazki.

2/ CAROTINA SZUKAJ I ZNAJDŹ / Oryginalna gra, w której ważna jest gotowość, szybkość oraz refleks dzieci! Po wybraniu jednej z czterech opcji gry i po ustawieniu dołączonego do zestawu stopera dzieci odnajdują karty z wylosowanej przez siebie kategorii. Kto znajdzie więcej kart wygrywa. Opakowanie zawiera podstawkę, elektroniczny stoper z dwoma trybami prędkości, 200 kart, 20 odznak oraz 4 spinnery.

3/ CAROTINA TABLICA FLUORESCENCYJNA LED / Świecąca, fluorescencyjna tablica, dzięki której rysunki dziecka są widoczne w ciemności. 8 różnych trybów podświetlenia. Przy użyciu fluorescencyjnych pisaków można rysować nieskończenie wiele razy, zmazując rysunki suchą ściereczką. Wszechstronna jak klasyczna tablica i świecąca jak neonowy szyld! Zawartość: szablony rysunków, pisaki, wsporniki do używania tablicy w pionie, tablica led, 8 trybów podświetlenia.

4/ CAROTINA 3000 PYTAŃ / Carotina 3000 PYTAŃ to zestaw dydaktyczny oferujący mnóstwo gier i aktywności! Zawartość: plansza, 4 pionki, spinner ze strzałką oraz 63 dwustronnych, interaktywnych kart z pytaniami, na które dzieci starają się znaleźć prawidłową odpowiedź. W wyzwaniu tym pomaga im grająca i świecąca marchewka.

 5/ CAROTINA 1000 PYTAŃ / W opakowaniu znaleźć można planszę, 4 pionki, spinner, wiele interaktywnych kart, ponad 1000 quizów uczących wielu zagadnień metodą „ciągłego powtarzania”. Gdy odpowiedź jest poprawna, Carotina zaświeci się i nagrodzi dziecko wesołymi okrzykami!

6/ CAROTINA ALFABET SŁOWA I LICZBY / Gra dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym. Baw się i ucz z przyjaznymi zwierzętami! Dopasuj zwierzęta, poznaj litery alfabetu, ułóż pierwsze słowa na tablicy. Policz, ile jest rybek w akwarium i naucz się liczb bawiąc się przy tym wyśmienicie!

Współcześnie asortyment gier jest tak szeroki, że nie ma wymówek. W jedną grę możemy grać całą rodziną. Zatem nie traćmy czasu tylko wróćmy do czasu dzieciństwa, rozłóżmy koc, przygotujmy kakao i w świetle choinkowych lampek pograjmy wspólnie. A z naszymi starszakami, nie bójmy się na dzień zamienić naszej kuchni czy łazienki w salę doświadczeń. Z pewnością kolorowe mikstury, pieniące się proszki czy tworzenie własnych kolorów pisaków – zrobią i na nas wrażenie. Gry rodzinne to wspaniała zabawa!


Autor: Aleksandra Adamiak / Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.