Trądzik to problem, który nie dotyczy tylko nastolatków. Nadmierne błyszczenie skóry i niedoskonałości coraz częściej pojawiają się u osób dorosłych w wyniku stresującego trybu życia, nieodpowiedniej diety oraz zanieczyszczonego środowiska. Walka z trądzikiem wymaga leczenia dermatologicznego wspartego odpowiednią pielęgnacją. Dlatego Eksperci Laboratorium Naukowego Lirene opracowali nową linię Lirene Derma Matt, w skład której wchodzą Długotrwale matujący lekki krem nawilżający, Wygładzający krem normalizujący sebum oraz Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy. Formuły kosmetyków oparte zostały na synergicznym działaniu składników niwelujących nadmierną aktywność gruczołów łojowych i regulujących wydzielanie sebum, aby skutecznie matować skórę i walczyć z trądzikiem.

Przetłuszczająca się skóra, zaskórniki i niedoskonałości to problem, który w większości przypadków kojarzony jest z trądzikiem młodzieńczym występującym w okresie dojrzewania. Tymczasem wiele dorosłych osób coraz częściej obserwuje u siebie powrót tego problemu. „Głównymi winowajcami” są nieodpowiednia dieta bogata w produkty wysoko przetworzone, stres, który nasila łojotok, niewłaściwa pielęgnacja oraz zmiany hormonalne. Nadmiernemu przetłuszczeniu skóry towarzyszą zaburzenia procesu złuszczania naskórka. „Wolniej złuszczająca się warstwa rogowa naskórka zamyka ujścia gruczołów łojowych, powodując zaleganie w ich wnętrzu wydzieliny. Początkowo prowadzi to do powstawania zaskórników. Niektóre z nich gromadzą więcej wydzieliny i przyciągają komórki zapalne z krwi, co powoduje znaczne powiększenie wymiarów grudek. Pojawia się zmiana zapalna, zaczerwienienie i pieczenie zajętego miejsca, a skóra staje się chropowata i szorstka” – wyjaśnia dr Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene.

Zmiany trądzikowe u osób dorosłych zauważalne są szczególnie w dolnej części twarzy – na brodzie, w okolicy żuchwy, a także na plecach i dekolcie. Towarzyszą im często problemy… z nadmierną suchością skóry wokół oczu oraz na policzkach, co czyni pielęgnację takiej cery szczególnie trudną. Dlatego kosmetyki przeznaczone dla osób o skórze mieszanej i tłustej ze skłonnością do niedoskonałości powinny nie tylko matowić cerę, złuszczać martwe komórki naskórka i działać przeciwtrądzikowo, ale również intensywnie nawilżać i wygładzać skórę.

Lirene Derma Matt to kosmetyki opracowane przez ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o kobietach ze skórą mieszaną i tłustą, ze skłonnością do błyszczenia oraz okresowo pojawiających się niedoskonałości, często wynikających ze stresującego trybu życia lub zmian hormonalnych. Formuły kosmetyków Lirene Derma Matt oparte zostały na synergicznym działaniu składników niwelujących nadmierną aktywność gruczołów łojowych i regulujących wydzielanie sebum. Składniki aktywne stymulują dojrzewanie komórek naskórka i ich złuszczanie, co normalizuje funkcje fizjologiczne skóry oraz ułatwia systematyczne oczyszczanie i odblokowywanie porów. Wzmocnienie struktury kolagenowej wokół porów skutkuje ich mniejsza widocznością. W efekcie skóra staje się gładka, bez widocznych niedoskonałości, długotrwale zmatowiona, szczególnie w strefie T (czoło, nos, broda).

Z serii Lirene Derma Matt dostępne są:

Długotrwale matujący lekki krem nawilżający

dlugotrwale_matujacy_lekki_krem_nawilzajacy_10e07243_air

Kosmetyk odpowiedni dla osób o cerze mieszanej i tłustej, ze skłonnością do nadmiernego błyszczenia oraz występowania niedoskonałości

Wygładzający krem normalizujący sebum

wygladzajacy_krem_normalizujacy_sebum_10e07244_slo

Dzięki formule bogatej w składniki aktywne dobrane do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej, z tendencją do trądziku. Wygładzający krem normalizujący sebum wszechstronnie pielęgnuje cerę. Znakomicie nadaje się do pielęgnacji nocnej. Regeneruje skórę podczas nocnego wypoczynku, a efekt matowienia utrzymuje się do 4 godzin po przebudzeniu.

Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy

 zluszczajacy_zel_normalizujacy_do_mycia_twarzy_10e07245

Kosmetyk działa wielokierunkowo, umożliwiając dogłębne oczyszczenie skóry, odblokowanie i zwężenie porów, a także redukcję nadmiernego wydzielania sebum oraz wygładzenie i złuszczenie naskórka. Zawarta w formule witamina E zamknięta w mikro nośnikach odpowiada za łagodzenie podrażnień i nawilżenie skóry.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.