Aquarium de Paris to najstarsze akwarium na świecie, powstałe w 1867 roku, z okazji zbliżającej się Wystawy Światowej.  Znajduje się ono w samym sercu Paryża, w wyjątkowo strategicznym miejscu, między Placem Trocadero, a samą Wieżą Eiffela. Jest wyjątkowo popularną atrakcją dla dzieci, nie tylko wśród turystów, ale również i Paryżan. Akwarium może się pochwalić ponad 10000 ryb, roślin i wszelkich stworzeń morskich. W największym basenie wodnym akwarium, podziwiać można prawie 40 rekinów, w tym niezwykle rzadkie i niepowtarzalne okazy. Akwarium w znacznej części, mieści się pod ziemią, co sprawia, że ma niezwykłą i tajemniczą atmosferę.

1 3 4

Akwarium zachwyci najmłodszych widzów nie tylko pięknymi krajobrazami wodnymi. Dla dzieci, organizowane jest wiele innych zabaw i atrakcji. Kilka sal kinowych, znajdujących się na terenie akwarium, proponuje ciekawe filmy dokumentalne, dotyczące środowiska wodnego i ekologii. Regularnie, otwierane są małe laboratoria, na których dzieci, mogą poznać a nawet dotknąć różne rodzaje stworzeń wodnych, od żółwi, przez krewetki po rozgwiazdy. Podczas weekendowego zwiedzania, natrafić można na grupę aktorów, odgrywających przedstawienia teatralne w głównym holu akwarium. Również karmienie rekinów, cieszy się wielka popularnością, nie tylko wśród dzieci. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych, jest odkryty basen, w którym można zarówno pogłaskać ryby, wsypać im pożywienie, ale również zostać mocno ochlapanym wodą. Akwarium jest doskonale przygotowane do przyjmowania rodzin z małymi dziećmi, o czym świadczą liczne udogodnienia jak podjazdy dla wózków, czy przewijaki. Na terenie akwarium znajduje się również niewielka restauracja, i butik z pamiątkami, gdzie oprócz plastikowych figurek i innych gadżetów, można zakupić ciekawe książki, które zainteresują najmłodszych i będą stanowić wspaniałą pamiątkę z wycieczki.

zdjęcie główne

Akwarium oblegane jest przez mieszkańców miasta w deszczowe weekendy i jesienno-zimowe ferie szkolne, dlatego warto zarezerwować wcześniej bilet przez internet. Wtedy też, można zapoznać się z dokładnym programem, proponowanym na konkretny dzień. A jest, co oglądać, gdyż atrakcji jest bardzo dużo.

Adres

Aquarium Paris

5 avenue Albert de Mun

75016 Paris

Metro Trocadero

 

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku

10.00 -19.00 (kasy zamknięte o 18.00)

Cennik

Osoba dorosła 20,50 euro

Osoba między 13 a 17 rokiem życia – 17,00 euro

Dziecko między 3 a 12 rokiem życia – 13,00 euro

Dzieci poniżej 3 roku życia, wstęp wolny

www.cineaqua.com

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.