Aquarium de Paris to najstarsze akwarium na świecie, powstałe w 1867 roku, z okazji zbliżającej się Wystawy Światowej.  Znajduje się ono w samym sercu Paryża, w wyjątkowo strategicznym miejscu, między Placem Trocadero, a samą Wieżą Eiffela. Jest wyjątkowo popularną atrakcją dla dzieci, nie tylko wśród turystów, ale również i Paryżan. Akwarium może się pochwalić ponad 10000 ryb, roślin i wszelkich stworzeń morskich. W największym basenie wodnym akwarium, podziwiać można prawie 40 rekinów, w tym niezwykle rzadkie i niepowtarzalne okazy. Akwarium w znacznej części, mieści się pod ziemią, co sprawia, że ma niezwykłą i tajemniczą atmosferę.

1 3 4

Akwarium zachwyci najmłodszych widzów nie tylko pięknymi krajobrazami wodnymi. Dla dzieci, organizowane jest wiele innych zabaw i atrakcji. Kilka sal kinowych, znajdujących się na terenie akwarium, proponuje ciekawe filmy dokumentalne, dotyczące środowiska wodnego i ekologii. Regularnie, otwierane są małe laboratoria, na których dzieci, mogą poznać a nawet dotknąć różne rodzaje stworzeń wodnych, od żółwi, przez krewetki po rozgwiazdy. Podczas weekendowego zwiedzania, natrafić można na grupę aktorów, odgrywających przedstawienia teatralne w głównym holu akwarium. Również karmienie rekinów, cieszy się wielka popularnością, nie tylko wśród dzieci. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych, jest odkryty basen, w którym można zarówno pogłaskać ryby, wsypać im pożywienie, ale również zostać mocno ochlapanym wodą. Akwarium jest doskonale przygotowane do przyjmowania rodzin z małymi dziećmi, o czym świadczą liczne udogodnienia jak podjazdy dla wózków, czy przewijaki. Na terenie akwarium znajduje się również niewielka restauracja, i butik z pamiątkami, gdzie oprócz plastikowych figurek i innych gadżetów, można zakupić ciekawe książki, które zainteresują najmłodszych i będą stanowić wspaniałą pamiątkę z wycieczki.

zdjęcie główne

Akwarium oblegane jest przez mieszkańców miasta w deszczowe weekendy i jesienno-zimowe ferie szkolne, dlatego warto zarezerwować wcześniej bilet przez internet. Wtedy też, można zapoznać się z dokładnym programem, proponowanym na konkretny dzień. A jest, co oglądać, gdyż atrakcji jest bardzo dużo.

Adres

Aquarium Paris

5 avenue Albert de Mun

75016 Paris

Metro Trocadero

 

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku

10.00 -19.00 (kasy zamknięte o 18.00)

Cennik

Osoba dorosła 20,50 euro

Osoba między 13 a 17 rokiem życia – 17,00 euro

Dziecko między 3 a 12 rokiem życia – 13,00 euro

Dzieci poniżej 3 roku życia, wstęp wolny

www.cineaqua.com

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.