Jardin d’Acclimatation, to nietypowe miejsce, prawdziwa oaza zieleni, w samym sercu Paryża. Ogród, zachwyca nie tylko najmłodszych bywalców, również ich rodzice, świetnie się bawią podczas licznych wycieczek.

Jardin d’Acclimatation, to najstarszy park zoologiczny w Paryżu. Jego początki sięgają XIX wieku, gdy sam Napoleon III, otworzył oficjalnie jego bramy 6 października 1860 roku. Ogród, z czasem stał się ulubionym miejscem spacerów, paryskiej burżuazji. Został zagospodarowany w przyjazny sposób, więc mimo licznych alejek, urządzono w nim mnóstwo stref do piknikowania.

11

Dziś Jardin d’Acclimatation, to jedno z ulubionych miejsc paryżan. Na jego terenie znajduje się mini farma, z kozami, baranami, królikami czy osłami, które najmłodsi dokarmiają z wielką radością. Również liczne ogródki hodowlane, uprzyjemnią czas małym mieszkańcom dużego miasta. Dzieci zobaczą i dowiedzą się jak uprawia się warzywa i owoce, które konsumują codziennie, ale również i zapoznają z wieloma gatunkami kwiatów.

3

Na terenie ogrodu, znajduje się wiele karuzeli i innych płatnych atrakcji, dla najmłodszych, ale również i starszych. Są to tradycyjne karuzele łańcuchowe, filiżanki, czy kolejki górskie. Turyści zachwycają się zawsze, piękną i oryginalną karuzelą paryską, na której bardzo chętnie robią sobie zdjęcia. Jednak ogród, ma do zaoferowania również mnóstwo darmowych atrakcji, takich jak małpi gaj, tory przeszkód, huśtawki, czy baseniki i fontanny wodne. Część parku poświęcona jest wodnym atrakcjom, które sprawiają wiele radości najmłodszym. W tym czasie, rodzice mogą wygodnie odpocząć na rozstawionych wokół leżakach.

5

Jardin d’Acclimatation, może się również pochwalić swoją stadniną koni i proponuje zajęcia z jazdy konnej dla dzieci. Dla poszukiwaczy bardziej oryginalnych przejażdżek, proponujemy skorzystać z wycieczki na grzbiecie osiołka lub wielbłąda.

12

W parku, zainstalowany już od lat, dzieła tradycyjny francuski teatr marionetek, który warto zobaczyć. Marionetki zabawią nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Program przedstawień dostępny jest przy wejściu.

Przez ostatnie lata, park zamykany był w sezonie zimowym, jednak od niedawna, pozostaje on otwarty, zarówno w tygodniu jak i w weekendy, dlatego też, jeśli chcecie, choć na chwilę oderwać się od paryskiego zgiełku i tłoku, skorzystać trochę z dziecięcych rozrywek, i odetchnąć świeżym powietrzem (park stanowi część lasku Bulońskiego) to powinniście koniecznie spędzić popołudnie w Jardin d’Acclimatation.

Otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00

Sobota i niedziela w godzinach od 10.00 do 20.00

Jardin d’Acclimatation

Bois de Boulogne

75016 Paris

Dojazd możliwy miniaturową kolejką z Porte Maillot

Bilety wstępu (od 3 roku życia) 3 euro

Poniżej 3 roku życia, wstęp gratis

Karnety na karuzele:

1 bilet 2,90 eur

15 biletów 35 euro

25 biletów 55 euro

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.