W południowej Japonii w Kumamoto wybudowane przedszkole, które pozwala na bycie dzieckiem.

Dziedziniec bowiem skonstruowany został w taki sposób, że woda deszczowa jest na nim zbierana tworząc kałuże. Rozsuwany dach pozwala na dowolne zarządzanie przestrzenią.

Znacie dziecko, które nie miałoby ochoty beztrosko poskakać w kałużach ?

Tutaj gdy pada nikt przed deszczem nie ucieka, deszcz jest wręcz wyczekiwany i przyjmowany z wielką radością. Gdy pada wszyscy zapraszani są do zabawy. Ścigane są buty i dobra zabawa dopiero się rozpoczyna. W porze suchej natomiast dziedziniec tworzy doskonałą przestrzeń do gry w piłkę, a zimą miejsce na lodowisko, a gdy nagromadzi pokłady śniegu rozpocząć można śnieżną bitwę.

Koncept przedszkola zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na dziedziniec. Cała bryła tworzy dwupoziomowy open space z otwieranymi i przesuwnymi oknami, pozwalającymi na zjednoczenie z otaczającą przyrodą i wpuszczenie do wewnątrz maksymalnej ilości światła dziennego.

kumamoto 1

Projekt zaprojektowany został przez Youji nr Shiro, architekta i designera mebli dla dzieci z biura projektowego Hibino Sekkei i obiegł świat.

To właśnie wizja przedszkola przyszłości !

Źródło: hibinosekkei.com

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.