Zły król zabrania wszystkiego, co daje jego poddanym radość, zdrowie i szczęście! Brzmi strasznie, nieprawdaż? Twoim zadaniem będzie sprawić, że magiczna kraina znów będzie tętnić życiem. Musisz się jednak śpieszyć – zły król zbiera fundusze na opłacenie armii, która ma ukarać mieszkańców. Losy królestwa są w Twoich rękach!

PESTKA_gra

„Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury” to magiczna podróż do świata ekonomii. Gra w przystępny sposób ukazuje podstawowe mechanizmy popytu i podaży, a jednocześnie opowiada niezwykłą historię i pozwala świetnie się bawić. Wskocz do kieszeni Julka i zobacz co kryje się w tej zagadkowej krainie. Gra powstała na podstawie książki jednego z najbardziej cenionych polskich pisarzy dla dzieci – Grzegorza Kasdepke.

 

Jak grać?

  1. Gracze zbierają surowce: cukierki, kredki i włóczkę. Następnie przerabiają je na towary – ciastka, obrazki i rękawiczki.
  2. Celem gry jest uszczęśliwienie mieszkańców. Można to osiągnąć poprzez sprzedaż towarów.
  3. Zawodnicy mogą współpracować, aby osiągnąć większe korzyści.
  4. Zły król zostanie pokonany, jeśli wystarczająca ilość mieszkańców otrzyma swoje towary. Jeśli nie – zło zatriumfuje.

PESTKA_gra_2 PESTKA_gra_3

Ekonomia dla dzieci? W obecnych czasach to konieczność. Gra w przystępny sposób pokazuje podstawowe zasady działania ekonomii. Odpowiada na podstawowe pytania:

– po co się oszczędza?

– co to jest bieda i skąd się bierze?

– na jakiej zasadzie działa wymiana towarów?

– jak powinno się planować wydatki?

– jak planować świadczenie usług?

 

Pestka, Drops, Cukierek to udane połączenie edukacji ze świetną zabawą. Przepiękna oprawa graficzna, ciekawe i przystępne zasady,  oraz wysoka grywalność sprawiają, że ten tytuł sprawdzi się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

 

Czas gry 45 minut
Liczba graczy 2-6
Wiek graczy 8+

 

Tytuł: Pestka, Drops, Cukierek

Autor: Karol Madaj

Ilustrator: Ola Woldańska

www.granna.pl

 

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.