Wielkimi krokami zbliża się najbardziej magiczny okres w roku – ten, który kojarzy nam się z czasem spędzonym z rodziną i najbliższymi, a nieco później również z szampańską zabawą w gronie znajomych. Niezależnie czy rozpoczęliśmy już poszukiwanie prezentów idealnych, czy też zastanawiamy się, jak spędzić czas przy świątecznym stole, warto pamiętać, że na wszelkie okazje związane ze spotkaniami polecają się… planszówki!
***
Dla młodszych i starszych
Jeśli mamy w swoim otoczeniu dzieci, warto znaleźć taką grę, która będzie atrakcyjna zarówno dla nich, jak i dla dorosłych – tak aby nikt nie musiał zmuszać się do zabawy i nudzić podczas rozgrywki. W tym przypadku niezastąpione pozostają Dobble – szybka gra oparta na spostrzegawczości, w której poszukujemy par identycznych symboli. Zabawa stanowi wyzwanie dla osób w każdym wieku, a krótkie partie zachęcają do wzięcia udziału w grze. Z kolei angażujący sposób rozgrywki skutecznie przyciągnie uwagę dzieci.
Kameralnie i ciekawie
Dla wielu dorosłych Święta stanowią również swego rodzaju powrót do dzieciństwa: znane zapachy i tradycje wywołują wspomnienia. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie pobawić się… rysowaniem? Jeśli taka forma zabawy nam odpowiada, proponujemy Pictomanię – grę rysunkową, do której nie potrzebujemy ani talentu, ani umiejętności. To tak naprawdę nietypowe kalambury, w których z jednej strony będziemy musieli narysować hasło, które wylosowaliśmy, a z drugiej spróbować odgadnąć, co rysują pozostali gracze. Dobra zabawa i dużo śmiechu gwarantowane!
Rozwijajmy kreatywność
Warto też wziąć pod uwagę gry, które stanowią swego rodzaju narzędzia kreatywne, takie jak Story Cubes – kości z grafikami, które stanowią inspirację do opowiadania historii. To świetny przykład gry, która będzie rosła razem z dzieckiem – wprowadzona jako zabawka, może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów: do nauki języków, jako pomoc przy pisaniu wypracowań, czy po prostu jako gra imprezowa, przy której dziecko może się bawić z przyjaciółmi. Story Cubes świetnie pobudzą również szare komórki dorosłych, którzy mogą odkryć w sobie zapomniane pokłady kreatywności.
Mat.pras.