Ania Kuryłek z Plan Bee oraz Lifeguard Gdynia promuje aktywność sportową nie od dzisiaj. Tej jesieni zapraszają na zajęcia MAŁY RATOWNIK WODNY. Przyjrzyjmy się z bliska co przygotowali na nadchodzący sezon.

Mammazine: Do kogo skierowane są zajęcia ?

JUNIOR LIFEGUARDS: Dla wszystkich dzieci, miłośników pływania i tych które mają nadmiar energii i mają ochotę aktywnie spędzić czas. Dzieci podzielne zostaną na grupy, zachęcamy do udziału w zajęciach dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

MM: Jaki jest cel zajęć ?

JL: Chcemy nauczyć bezpieczeństwa nad wodą, właściwych zachowań pływania ale przede wszystkim będziemy wprowadzać dzieci w tajniki ratownictwa wodnego. Nie zabraknie również podstaw udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji. Zajęcia odbywać się będą w bardzo przystępnej dla dzieci formie. Nauka to nie wszystko, chcemy poprawić sprawność fizyczną dzieci, odciągnąć ich od komputerów i smartfonów, czas na ruch ! Ta sprawność jest bardzo istotna zwłaszcza dla kandydatów na przyszłego ratownika wodnego.

MM: Gdzie odbywać się będą zajęcia ?

JF: Zajęcia prowadzone są przez cały rok. Jesienią i zimą odbywać się będą w Centrum Sportowym Kosakowo w Gdyni. Wiosną i latem gdy tylko pogoda będzie na to pozwalać przeniesiemy się na gdyńską plażę, aby w praktyce ćwiczyć zdobyte techniki.

MM: Jakie jeszcze atrakcje przewidzieliście dla uczestników kursu ?

JL: Aby pokazać liczne aktywności sportowe planujemy również spływy kajakowe, elementy żeglarstwa czy też snorkeling.

MM: Z jakimi umiejętnościami zakończą dzieci kurs ?

JL: Oprócz pierwszych umiejętności ratowniczych uczestnicy kursu zbudują pewność siepnie, ale również hart ducha. To najważniejsze dla ratownika cechy. Ratownictwo to praca zespołowa, i przez wspólny rok i te umiejętności będziemy zdobywać i budować. Zgrany zespół to sprawna akcja, to również budowanie szacunku i zaufania. Nad tymi cechami będzie aktywnie pracować.

MM: Jakie szanse i możliwości daje kurs ?

JL: Niech to będzie przede wszystkim wspaniała zabawa i wspólny, aktywny czas. Kształtowanie własnej osobowości oraz rozwijanie pasji. Nasi mali kursanci będą mieli również szansę na zdobycie karty pływackiej, kontynuację nauki na kursie młodszego ratownika WOPR czy kurs BLS/AED.

Zajęcia rozpoczynają się 4 Października 2015.

Zapisy już zostały  otwarte.

Więcej informacji na stronie: www.plan-bee.pl/junior-lifeguards

lifeguard 1 lifeguard 4 lifeguard 5 lifeguard 6 lifeguard 7 lifeguard 8 lifeguard 10 lifeguard 12 lifeguard 13 lifeguard 14 lifeguard 15 lifeguard 16

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.