Ania Kuryłek z Plan Bee oraz Lifeguard Gdynia promuje aktywność sportową nie od dzisiaj. Tej jesieni zapraszają na zajęcia MAŁY RATOWNIK WODNY. Przyjrzyjmy się z bliska co przygotowali na nadchodzący sezon.

Mammazine: Do kogo skierowane są zajęcia ?

JUNIOR LIFEGUARDS: Dla wszystkich dzieci, miłośników pływania i tych które mają nadmiar energii i mają ochotę aktywnie spędzić czas. Dzieci podzielne zostaną na grupy, zachęcamy do udziału w zajęciach dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

MM: Jaki jest cel zajęć ?

JL: Chcemy nauczyć bezpieczeństwa nad wodą, właściwych zachowań pływania ale przede wszystkim będziemy wprowadzać dzieci w tajniki ratownictwa wodnego. Nie zabraknie również podstaw udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji. Zajęcia odbywać się będą w bardzo przystępnej dla dzieci formie. Nauka to nie wszystko, chcemy poprawić sprawność fizyczną dzieci, odciągnąć ich od komputerów i smartfonów, czas na ruch ! Ta sprawność jest bardzo istotna zwłaszcza dla kandydatów na przyszłego ratownika wodnego.

MM: Gdzie odbywać się będą zajęcia ?

JF: Zajęcia prowadzone są przez cały rok. Jesienią i zimą odbywać się będą w Centrum Sportowym Kosakowo w Gdyni. Wiosną i latem gdy tylko pogoda będzie na to pozwalać przeniesiemy się na gdyńską plażę, aby w praktyce ćwiczyć zdobyte techniki.

MM: Jakie jeszcze atrakcje przewidzieliście dla uczestników kursu ?

JL: Aby pokazać liczne aktywności sportowe planujemy również spływy kajakowe, elementy żeglarstwa czy też snorkeling.

MM: Z jakimi umiejętnościami zakończą dzieci kurs ?

JL: Oprócz pierwszych umiejętności ratowniczych uczestnicy kursu zbudują pewność siepnie, ale również hart ducha. To najważniejsze dla ratownika cechy. Ratownictwo to praca zespołowa, i przez wspólny rok i te umiejętności będziemy zdobywać i budować. Zgrany zespół to sprawna akcja, to również budowanie szacunku i zaufania. Nad tymi cechami będzie aktywnie pracować.

MM: Jakie szanse i możliwości daje kurs ?

JL: Niech to będzie przede wszystkim wspaniała zabawa i wspólny, aktywny czas. Kształtowanie własnej osobowości oraz rozwijanie pasji. Nasi mali kursanci będą mieli również szansę na zdobycie karty pływackiej, kontynuację nauki na kursie młodszego ratownika WOPR czy kurs BLS/AED.

Zajęcia rozpoczynają się 4 Października 2015.

Zapisy już zostały  otwarte.

Więcej informacji na stronie: www.plan-bee.pl/junior-lifeguards

lifeguard 1 lifeguard 4 lifeguard 5 lifeguard 6 lifeguard 7 lifeguard 8 lifeguard 10 lifeguard 12 lifeguard 13 lifeguard 14 lifeguard 15 lifeguard 16

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.