[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Codziennie spotykasz ludzi, którzy wkraczają w Twoje życie i wywierają na nie wpływ. Świetnie, gdy sprawiają, że czujesz się dobrze, stajesz się zainspirowana do działania, pełna sił do pracy, uśmiechnięta i szczęśliwa. Gorzej, jeśli wysysają z Ciebie energię, sprawiają Ci przykrość czy wywołują smutek. Relacje są różne, ale sama możesz decydować, które z nich znajdą miejsce w Twoim życiu. Warto skupić się na tych dobrych, które wspierają Cię na każdej płaszczyźnie, a całą resztę sobie odpuścić.

***

Oprócz relacji z innymi ludźmi jest jeszcze jedna, której warto się przyjrzeć – Twoja relacja z jedzeniem. Zazwyczaj poświęcasz jej mało uwagi, a tymczasem jest jedną z ważniejszych w Twoim życiu.

Twoja relacja z jedzeniem decyduje o tym, co, kiedy, dlaczego i w jaki sposób jesz, a w rezultacie wpływa na to, jak żyjesz. To, co ląduje na Twoim talerzu, jest rozbijane na maleńkie cząsteczki, które są wchłaniane przez organizm, wnikają w każdą komórkę Twojego ciała i stają się jego częścią, co oznacza, że każdy posiłek realnie wpływa na Twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.

Co więcej, sposób, w jaki podchodzisz do jedzenia, często odzwierciedla Twoje podejście do życia. Gdy jesz w biegu, nie przywiązujesz większej uwagi do tego, co ląduje na Twoim talerzu, jesz to, co wpadnie Ci do ręki, prawdopodobnie Twoje życie również jest pogrążone w chaosie i bezrefleksyjnej codzienności. Gdy starasz się jeść w spokoju, poświęcasz czas na wybranie tego, co jest dla Ciebie najlepsze, dokładnie przeżuwasz i jesteś wdzięczna za każdy posiłek, prawdopodobnie ma to również odzwierciedlenie w Twoim świadomym i uważnym życiu.

Prawidłowa współzależność z jedzeniem sprawia, że Twoje wyniki badań są prawidłowe, masz energię do realizowania planów, Twoja cera jest promienna i zdrowa, masz błysk w oku i bije od Ciebie prawdziwa radość. Złe podejście do jedzenia to choroby, dołki energetyczne w ciągu dnia, problemy z wagą, obniżony nastrój, szara cera i zmęczone spojrzenie.

Daj sobie chwilę i przyjrzyj się sobie – swojemu zdrowiu (kiedy ostatnio robiłaś sobie podstawowe badania krwi?), swoim oczom, cerze, włosom, stanowi umysłu, poziomowi energii w ciągu dnia i odpowiedz sobie na pytanie – czy służy Ci Twoja obecna relacja z jedzeniem?

Jedzenie powinno zapewnić Ci podtrzymanie życia oraz dostarczyć siły i energii do podejmowania codziennych aktywności. Powinnaś sięgać po nie wtedy, gdy odczuwasz fizjologiczny głód – ten, który jest prawidłowym sygnałem wysyłanym przez Twój organizm i przypomina o jedzeniu. Pojawia się w gardle (tam, gdzie odczuwa się pragnienie), sprawia, że niemal wszystko smakuje wyjątkowo i można go bardzo szybko zaspokoić, nie ma znaczenia, co zjesz. Do tego wyostrza Twój smak i węch oraz informuje, że gruczoły biorące udział w trawieniu są gotowe do pracy po ostatnim posiłku. Jeśli jesz tylko wtedy, kiedy odczuwasz prawdziwy głód, trawienie przebiega prawidłowo, nie przybierasz na wadze, a posiłek jest dobrze przyswajany i maksymalnie wykorzystany. Jednak rzadko kiedy uczucie głodu stanowi główny motyw sięgania po pokarm, częściej decydują o tym przyzwyczajenie, nawyki i uzależnienie od cukru, soli i tłuszczu.

Do tego wiele osób je, ponieważ jest im smutno, źle lub są zdenerwowani. Inni jedzą w nagrodę, by zrobić sobie przyjemność. W ten sposób jedzenie traci swoją funkcję i zamiast pożywieniem dla ciała staje się sposobem na problemy. Często też zastępuje normalne sposoby wyrażania miłości.

Zastanawiałaś się, jak to wygląda u Ciebie?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15280″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://mintmag.pl/produkt/mint-nr-6/”][vc_column_text]


Autor: Dorota Stempniewicz / Zdjęcie: Designed by Freepik

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.