[vc_row][vc_column][vc_column_text]
Codziennie spotykasz ludzi, którzy wkraczają w Twoje życie i wywierają na nie wpływ. Świetnie, gdy sprawiają, że czujesz się dobrze, stajesz się zainspirowana do działania, pełna sił do pracy, uśmiechnięta i szczęśliwa. Gorzej, jeśli wysysają z Ciebie energię, sprawiają Ci przykrość czy wywołują smutek. Relacje są różne, ale sama możesz decydować, które z nich znajdą miejsce w Twoim życiu. Warto skupić się na tych dobrych, które wspierają Cię na każdej płaszczyźnie, a całą resztę sobie odpuścić.
***
Oprócz relacji z innymi ludźmi jest jeszcze jedna, której warto się przyjrzeć – Twoja relacja z jedzeniem. Zazwyczaj poświęcasz jej mało uwagi, a tymczasem jest jedną z ważniejszych w Twoim życiu.
Twoja relacja z jedzeniem decyduje o tym, co, kiedy, dlaczego i w jaki sposób jesz, a w rezultacie wpływa na to, jak żyjesz. To, co ląduje na Twoim talerzu, jest rozbijane na maleńkie cząsteczki, które są wchłaniane przez organizm, wnikają w każdą komórkę Twojego ciała i stają się jego częścią, co oznacza, że każdy posiłek realnie wpływa na Twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.
Co więcej, sposób, w jaki podchodzisz do jedzenia, często odzwierciedla Twoje podejście do życia. Gdy jesz w biegu, nie przywiązujesz większej uwagi do tego, co ląduje na Twoim talerzu, jesz to, co wpadnie Ci do ręki, prawdopodobnie Twoje życie również jest pogrążone w chaosie i bezrefleksyjnej codzienności. Gdy starasz się jeść w spokoju, poświęcasz czas na wybranie tego, co jest dla Ciebie najlepsze, dokładnie przeżuwasz i jesteś wdzięczna za każdy posiłek, prawdopodobnie ma to również odzwierciedlenie w Twoim świadomym i uważnym życiu.
Prawidłowa współzależność z jedzeniem sprawia, że Twoje wyniki badań są prawidłowe, masz energię do realizowania planów, Twoja cera jest promienna i zdrowa, masz błysk w oku i bije od Ciebie prawdziwa radość. Złe podejście do jedzenia to choroby, dołki energetyczne w ciągu dnia, problemy z wagą, obniżony nastrój, szara cera i zmęczone spojrzenie.
Daj sobie chwilę i przyjrzyj się sobie – swojemu zdrowiu (kiedy ostatnio robiłaś sobie podstawowe badania krwi?), swoim oczom, cerze, włosom, stanowi umysłu, poziomowi energii w ciągu dnia i odpowiedz sobie na pytanie – czy służy Ci Twoja obecna relacja z jedzeniem?
Jedzenie powinno zapewnić Ci podtrzymanie życia oraz dostarczyć siły i energii do podejmowania codziennych aktywności. Powinnaś sięgać po nie wtedy, gdy odczuwasz fizjologiczny głód – ten, który jest prawidłowym sygnałem wysyłanym przez Twój organizm i przypomina o jedzeniu. Pojawia się w gardle (tam, gdzie odczuwa się pragnienie), sprawia, że niemal wszystko smakuje wyjątkowo i można go bardzo szybko zaspokoić, nie ma znaczenia, co zjesz. Do tego wyostrza Twój smak i węch oraz informuje, że gruczoły biorące udział w trawieniu są gotowe do pracy po ostatnim posiłku. Jeśli jesz tylko wtedy, kiedy odczuwasz prawdziwy głód, trawienie przebiega prawidłowo, nie przybierasz na wadze, a posiłek jest dobrze przyswajany i maksymalnie wykorzystany. Jednak rzadko kiedy uczucie głodu stanowi główny motyw sięgania po pokarm, częściej decydują o tym przyzwyczajenie, nawyki i uzależnienie od cukru, soli i tłuszczu.
Do tego wiele osób je, ponieważ jest im smutno, źle lub są zdenerwowani. Inni jedzą w nagrodę, by zrobić sobie przyjemność. W ten sposób jedzenie traci swoją funkcję i zamiast pożywieniem dla ciała staje się sposobem na problemy. Często też zastępuje normalne sposoby wyrażania miłości.
Zastanawiałaś się, jak to wygląda u Ciebie?
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”15280″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://mintmag.pl/produkt/mint-nr-6/”][vc_column_text]
Autor: Dorota Stempniewicz / Zdjęcie: Designed by Freepik
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]