Najpierw pogoń za prezentami, potem za składnikami świątecznych potraw, bezustanna walka z czasem, sprzątanie, dekorowanie, aż w końcu…. Święta, czyli co? Pani domu przysypiająca z przemęczenia za świątecznym stołem, spięci goście wpatrujący się w telewizor, dzieci, dla których emocje kończą się, gdy prezenty są rozpakowane? Na pewno nie! Nie w Twoim domu, nie w tym roku!

Nie masz pomysłu na świąteczne aktywności inne niż wspólne jedzenie? Masz szczęście, Mammazine ma dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

ZAGRAJMY

Po pierwsze: nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna za organizację świątecznych atrakcji. Rozdziel zadania, wyznacz obowiązki. Niech każdy przywiezie ulubione gry: czas na rodzinną rywalizację! Może nawet z symboliczną nagrodą dla zwycięzców, hmm? Wybierzcie gry, w których możecie podzielić się na grupy lub grać w kilka osób. Doskonale sprawdzi się Tabu, Kalambury, 5 sekund lub Tempo. Najważniejsza jest dobra zabawa i zaangażowanie wszystkich uczestników! Nasze propozycje gier znajdziesz w prezentowniku Mammazine.


RODZINNE KOLĘDOWANIE

Nawet jeśli „Last Christmas” usłyszałaś tuż po Wszystkich Świętych i masz już serdecznie dość świątecznych przebojów radiowych, pamiętaj, że kolędowanie to nie tylko odbiór muzyki! Czas najwyższy nie tylko słuchać, ale też wspólnie pośpiewać. Przygotujcie śpiewniki z ulubionymi kolędami, nie ograniczajcie się do standardów – niech zaskoczą Was zupełnie nowe utwory! Włączcie do kolędowania i małych, i dużych. Przy choince, wśród świątecznych zapachów, śpiewajcie i cieszcie się wspólnym czasem.

POCZYTAJ MI MAMO

Wszyscy uwielbiają słuchać historii, niech zatem najstarszy z rodu wybierze ulubioną świąteczną opowieść, zasiądzie przy choince i czyta. Zamieniamy się w słuch, zamykamy oczy i przenosimy się w krainę bohaterów. Repertuar dostosujcie do wieku odbiorców, pamiętajcie, że w bajkach mnóstwo mądrości i przyjemności czeka też na starszych słuchaczy. A może rodowe historie opowiadane przez seniorów? Kiedy, jeśli nie w Święta, dzieci mogą poznać swoje korzenie? Rozmawiajcie, czytajcie, opowiadajcie, pokazujcie zdjęcia – jesteśmy przekonane, że takie atrakcje bez problemu wpiszą się w Wasze rodzinne tradycje! Nie masz pomysłu na książki? zajrzyj TU i TU

LET’S GO OUTSIDE!

Zapowiada się białe Boże Narodzenie, jednak nawet jeśli prognozy się nie potwierdzą: w Święta nie należy siedzieć tylko w domu! Ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobre rozwiązanie, nawet jeśli mróz szczypie w nosy. Może kulig, wyjście na łyżwy lub spacer z ogniskiem na zakończenie? Bitwa na śnieżki, podchody? Poczujecie się dzięki temu znacznie lepiej, a świąteczne smakołyki na pewno pod Waszą nieobecność nie znikną ze stołu, gwarantujemy!

WIECZÓR Z FILMEM I KAKAO

co robić w święta z rodziną

Pinterest @thestylechic


A gdyby tak zaplanować leniwy wieczór z dobrym świątecznym filmem i gorącym kakao? Niech to będzie świąteczny hit, ulubiony przez dorosłych, nieznany przez dzieci. Może jakiś polski klasyk, może wzruszające kino familijne? Do tego pyszne kakao z piankami, czekoladkami czy świątecznymi pierniczkami (nie oszukujmy się, w Święta słodkości na pewno nie zabraknie!), miękkie poduszki, koce i macie przed sobą wieczór idealny.

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.