Piękne, letnie, czwartkowe popołudnie. Restauracja DOM Made na Warszawskim Żoliborzu. To tu spotkałyśmy się z marką MIXA, by porozmawiać o szczególnych potrzebach skory wrażliwej – tej dziecięcej, ale również kobiecej. W ogrodzie restauracji mnóstwo kwiatów i lampionów. Wśród nich – przecudnej urody akcesoria dla dzieci: kocyki, pościele, rożki zachwycają kolorami i materiałami. Po chwili wszystko okazuje się jasne – w rozmowach o potrzebach maluchów i ich mam weźmie też udział Agnieszka Czajkowska – twórczyni marki ColorStories.

Dlatego też rozmowy zaczynamy od potrzeb dzieci, mimo, że marka MIXA zadebiutowała na polskim rynku kosmetykami dla kobiet. Jak się jednak okazuje, potrzeby skóry wrażliwej u kobiet są podobne do potrzeb skóry dziecka.

Ale to skóra dzieci jest 5 razy cieńsza od dorosłej i to ona potrzebuje szczególnego traktowania. Zasady? Proste. Unikamy mydła, stosujemy emolienty i co ważne – podobno szczególnie u polskich mam – nie przegrzewamy dzieci.

Rady dla kobiet z wrażliwą skórą? Podobne: Delikatne substancje myjące, krótkie kąpiele, dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe i antyoksydanty oraz minimum 1,5 litra wody dziennie.

Warto wziąć sobie do serca te rady, bo MIXA doskonale wie, co mówi – marka stworzona we Francji w 1924 roku, od początku swojego powstania zajmuje się wyłącznie potrzebami skóry wrażliwej. A jej krem do rąk  od lat jest tam numerem 1.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się u nas książki o stylu życia Francuzek. Podziwiamy je i chcemy naśladować. Czemu wiec nie przejąć od nich również miłości do produktów MIXA? Redakcja Mammazine już się w nich zakochała !

image-1 (3)

image-4

image-3 (2)

Zapisz się na newsletter

No.11 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.