Styczeń i luty to czas ferii dla całej Polski. Jedne województwa kończą, kolejne zaczynają i tak aż do końca lutego. Ferie, to czas dla dzieci, ale dla dorosłych, którzy również wybierają się na zimowy urlop mamy propozycje doskonałych książek. Książek, nie zawsze łatwych. Niektóre zmuszają nas do wytężonego myślenia, inne do przewartościowania dotychczasowego życia. Wiele mam sięga również po książki czasoumilacze, które odstresowują, przenoszą w świat marzeń.

 

Przed Wami lista TOP 5  – zabierz książkę na ferię!

 

1. Trzy tomy „Królów przeklętych”/ ZNAK

top 5 książek

Znakomicie się sprawdzą w długie zimowe wieczory. Jak napisał George R.R. Martin autor „Gry o tron” w „Królach przeklętych” jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii.

2. „Rachunek” Jonasa Karlssona/ZNAK

top 5 książek

Zabawna i zarazem gorzka refleksja nad znaczeniem tego, co nazywamy szczęściem. Bohater nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań wobec życia. Ma mieszkanie, ale wynajęte. Pracuje w starej wypożyczalni wideo, ale tylko na pół etatu. Miał dziewczynę, ale ich związek się rozpadł. Jest outsiderem, któremu wygodnie jest w jego małym, zamkniętym świecie. Kiedy otrzymuje wystawiony przez tajemnicze ministerstwo rachunek za całe dobro, którego w życiu doświadczył, jest w szoku, że musi aż tyle zapłacić. Dlaczego inni otrzymali dużo niższe rachunki? Dlaczego jego szczęście zostało wycenione tak wysoko?

3. „Dziewczyna z portretu”/ZNAK

top 5 książek

Filmowa ekranizacja książki otrzymała w tym roku aż cztery nominacje do Oscara. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów. To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada. Przeczytajcie, zanim pójdziecie do kina!

4. „Nic zwyczajnego” Michała Rusinka/ZNAK

top 5 książek

Tylko w tej książce spotkamy Wisławę Szymborską, jakiej do tej pory nie znaliśmy. To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i istoty jej poezji. Z takim taktem, subtelnością i wnikliwością mógł o noblistce napisać tylko Michał Rusinek.

5. „Ocalić Deringham Hall” Kathryn Taylor/Wydawnictwo Otwarte

top 5 książek

Rodzinne sekrety, nowe miłości i dramatyczne decyzje. To wszystko znajdziesz w trylogii Daringham Hall. Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach. Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall?

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.