Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016 ze sklepików szkolnych zniknąć mają niezdrowe przekąski.

Słodkie gazowane napoje, batony i drożdżówki zastąpione zostały wg rozporządzenia Ministra Zdrowia zdrowymi alternatywami. Cukier, sól i tłuszcze robią miejsce pełnowartościowym produktom, po które sięgać chcemy nauczyć najmłodszych obywateli w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Nowe przepisy Ustawy o bezpieczeństwie żywienia i żywności wprowadzają też obowiązek zapewnienia uczniom nieograniczonego dostępu do świeżej wody.

Otyłość w Polsce to już dzisiaj epidemia. Według danych UNICEF procent dzieci z nadwagą w latach 2002–2012 wzrósł w Polsce dwuipółkrotnie (z 7 do 17 proc). Co czwarte dziecko w Polsce cierpi na problemy związane z waga ciała.  Błędy żywieniowe powodują liczne problemu zdrowotne m.in.: otyłości, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę ale również nowotwory.

Rozporządzenie podpisane przez Ministra Zdrowia 26 sierpnia 2015r. ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Nie tylko dzieciom, ale i rodzicom ma wskazać drogę do zdrowego i bezpiecznego odżywiania.

Czekamy na pierwsze efekty !

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.