Carotina – edukacyjna bohaterka już od ponad 30 lat!

Odkryj edukacyjną moc serii Carotina od Lisciani. Wejdź do świata zabawy, która rozwija dzieci. Co powiesz na taki prezent na Wielkanoc?

Carotina

SKLEP

Włoski producent gier edukacyjnych Lisciani nieprzerwanie działa od lat 70-tych i każdego roku zaskakuje wyjątkowymi nowościami. Nie wszyscy wiedzą, że firma rozpoczynała swoją działalność od produkcji podręczników metodycznych dla nauczycieli, dlatego można mieć pewność że proponowane zabawy mają ogromną edukacyjną moc. 

Założyciel firmy, Giuseppe Lisciani, przez znaczną część swojego życia był ściśle związany ze światem edukacji. To właśnie dzięki niemu powstał rdzeń edukacyjny firmy Lisciani, która do dziś wykorzystuje i wciąż rozwija opracowane metody edukacyjne, by stale zapewniać produkty o najwyższej możliwej jakości.

Jedną z najpopularniejszych marek Lisciani jest skierowana do przedszkolaków Carotina, która rozwija wszystkie niezbędne dla nich kompetencje. Doświadczenie to jeden z aspektów, który wyróżnia produkty tej marki. Są one obecne na rynku już ponad 30 lat i niezmiennie zachęcają dzieci do nauki przez zabawę. Lisciani jednak co roku udowadnia, że Carotina nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, wprowadzając nowe produkty, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Warto wspomnieć o tym, że każdy produkt Lisciani zawiera tabelę wartości edukacyjnych, która precyzyjnie wskazuje rozwijane za pomocą danego zestawu kompetencje. Jest to świetne narzędzie, które jest bardzo pomocne dla rodziców. Cała zawartość opakowania jest podsumowana na jego tyle, co pozwala łatwo zorientować się w tym, co znajduje się wewnątrz.

Jak sama nazwa serii wskazuje, bohaterką wszystkich zestawów jest Carotina, która z uśmiechem i radością wprowadza dzieci w świat nauki. Za pomocą zabawy rozwija umiejętności manualne, pomaga w nauce liczb, alfabetu czy nawet stanowi świetny wstęp do nauki czytania i pisania. Dzieci uczą się metodą ciągłego powtarzania, co jest często wykorzystywane w różnych zestawach z tej marki. W wielu produktach obecna jest elektroniczna Carotina, która daje dzieciom natychmiastową informację zwrotną. Jeśli dziecko dobrze odpowie na pytanie w quizie, Carotina świeci się i wydaje radosny okrzyk. W przeciwnym razie, smutnym westchnięciem motywuje dziecko do podjęcia kolejnej próby.

PREZENTOWNIK CAROTINY

Carotina
Carotina

Carotina 1000 pytań proponuje kompletny program nauczania progresywnego za pośrednictwem bogato ilustrowanych, interaktywnych kart dydaktycznych. Opakowanie zawiera również zabawną grę planszową stworzoną z myślą o najmłodszych. 1000 pytań to mnóstwo zadań logicznych, których celem jest rozwijanie i utrwalanie umiejętności porównywania, kojarzenia, klasyfikacji oraz rozwijanie zmysłu obserwacji. Dzięki Carotinie, która sygnalizuje poprawne odpowiedzi, przedszkolak może bawić i uczyć się sam, bez pomocy osoby dorosłej. Za pomocą sygnału dźwiękowego dziecko jest w stanie określić poprawność udzielonej odpowiedzi, jednak wspólna zabawa z rodzicem zapewnia maksymalne efekty dydaktyczne.

Carotina
Carotina

Dwa kompaktowe i tematyczne zestawy edukacyjne, które umożliwiają dzieciom bliższe zaznajomienie się z tematyką farmy i zwierząt z różnych środowisk. Proponowane aktywności pozwalają na poznanie słów i połącznie ich z ilustracją, wybór pierwszej litery czy pomoc w nauce sylabizowania. Dzieci mogą również ćwiczyć swoją uwagę i spostrzegawczość, bawiąc się w wyszukiwanie elementów na ilustracjach i poprawne zaznaczanie tego co się na nich znajduje. Oba zestawy dzięki kartom w formie książeczki bardzo dobrze sprawdzą się w podróży.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Carotina
Carotina

50 gier z Carotiną, jak sama nazwa wskazuje, proponuje 50 różnych zabaw edukacyjnych, które zostały opracowane przez Centrum Badań i Kształcenia Lisciani. Wszystkie zabawy są opisane w dołączonym do zestawu podręczniku dydaktycznym. To zestaw, który rozwija wszystkie kompetencje dzieci – pamięć, uwagę czy nawet zasób słownictwa. Dzieci mogą poznać litery, cyfry, a także zaznajomić się z tematyką farmy. Niektóre przedstawione zabawy inspirują również do zabaw ruchowych, które są niezbędne dla przedszkolaków do ich prawidłowego rozwoju.

Carotina
Carotina

Kosmiczny alfabet to zabawka edukacyjna dla dzieci już od 2 roku życia, polecana do nauki i zabawy na cały okres przedszkolny. Dzięki szerokiemu rozstawieniu klawiszy, małe rączki bez trudu trafią w wybrany przez siebie znak, a solidna konstrukcja pozostanie odporna podczas codziennych zabaw. 6 trybów dydaktycznych i ponad 150 aktywności to wiele ciekawych i rozwijających lekcji dla dziecka, które wprowadzą je od najmłodszych lat w świat liter i przygotują do nauki czytania, przy okazji zabawiając ciekawymi zagadkami.

Carotina
Carotina
Carotina
Carotina

Tematyczne zestawy z elektroniczną Carotiną to mnóstwo zabawy w przyjaznej cenie! Każdy z zestawów składa się z puzzli, które umożliwiają ułożenie dużej ilustracji. Na jej brzegach, w ramce, znajdują się quizy na które dzieci odpowiadają przy pomocy edukacyjnej bohaterki, Carotiny. Po wybraniu prawidłowej odpowiedzi, wydaje ona z siebie radosny okrzyk, w przeciwnym razie smutnym westchnięciem motywuje dzieci do podjęcia kolejnej próby. Na odwrocie każdego elementu znajduje się krótki wierszyk. Po zapoznaniu się z nią, dzieci powinny wybrać z dwóch możliwości tę, która zgadza się z właśnie usłyszaną rymowanką.

Artykuł sponsorowany

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.