WYDARZENIA: PREMIERA SPEKTAKLU CHOINKA + KONKURS

Jeżeli nie macie jeszcze planów na Mikołajki zapraszamy na premierę spektaklu Choinka, na podstawie wyjątkowej opowieści z pięknym morałem Hansa Christiana Andresena w Teatrze Guliwer.

***

Choinka już od pierwszych chwil życia była drzewkiem wyjątkowym. Gdy tylko zruszyła grudki ziemi i wystawiła się na działanie promieni słonecznych zaczęła fantazjować o swoim przeznaczeniu. Kim będę? -pytała leśne zwierzęta. Domem dla ptaków? Masztem okrętów? Co mnie spotka i czego doświadczę? Kiedy będę tak wielka jak stare sosny i świerki? Czy spotka mnie szczęście?

W historii spisanej przez Hansa Christiana Andersena szczęście Choinki spełnia się w czasie wieczoru wigilijnego, w spotkaniu z dziećmi i z tajemniczym Klumpe-Dumpe .

Spektakl w żywym planie z udziałem lalek oraz muzyką na żywo. Odbędzie się na kameralnej Scenie Liliput w Teatrze Guliwer. Czas trwania 60 minut.

Autor: Hans Christian Andersen 

Przekład: Bogusława Sochańska

Reżyseria: Robert Jarosz

Scenografia: Mária Bačová

Muzyka: Hipolit Woźniak

Pedagog teatru: Justyna Czarnota

Występują: Milena Kranik (gościnnie), Georgi Angiełow, Hipolit Woźniak (gościnnie)


KONKURS!

Podziel się w komentarzu swoim pomysłem na świąteczny czas – może macie swoją ulubioną tradycje, zabawę lub wieczór tematyczny. Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy, a do wygrania:

 2 podwójne zaproszenia na 8 grudnia godz. 11:00

 2 podwójne zaproszenia na 15 grudnia godz. 13:00

Na odpowiedzi czekamy do 6 grudnia. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu dostępny w Redakcji MINT.

 

5 KOMENTARZE

  1. Nasza ulubiona świąteczna tradycja to wspólne pieczenie pierniczków, korzennych ciasteczek i maślanych serduszek. Wyrabianie ciasta, obsypywanie się mąką, wykrawanie fantazyjnymi foremkami to gwarancja wspaniałej wspólnej zabawy. Dodatkowo zawsze pamiętamy, aby przygotować paczuszki ciasteczek i przed świętami dostarczyć je przyjaciołom i samotnym osobom. Taki mały słodki poczęstunek sprawia, że dzielenie się daje dużo radości i uczy dzieci empatii i szacunku do innych.

  2. Świąteczną tradycją w naszej rodzinie jest tworzenie pięknych, kolorowych i niepowtarzalnych ozdób na choinkę. Wspólnie spędzony czas dostarcza nam mnóstwo radości, gwarantuje świetną zabawę i pozwala na odkrywanie ukrytych talentów plastycznych 🙂 Kolejną tradycją jest pieczenie pierników o świątecznych kształtach, które w bardzo szybkim tempie znikają że świątecznego stołu. Polecam wszystkim tego typu lub podobne zajęcia które dostarczają dużo pozytywnych emocji i wprowadzają świąteczną atmosferę.

  3. Świąteczną tradycją w naszej rodzinie jest tworzenie pięknych, kolorowych i niepowtarzalnych ozdób na choinkę. Wspólnie spędzony czas dostarcza nam mnóstwo radości, gwarantuje świetną zabawę i pozwala na odkrywanie ukrytych talentów plastycznych 🙂 Kolejną tradycją jest pieczenie pierników o świątecznych kształtach, które w bardzo szybkim tempie znikają że świątecznego stołu. Polecam wszystkim tego typu lub podobne zajęcia które dostarczają dużo pozytywnych emocji i wprowadzają świąteczną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ