Jaki powinien być idealny fotelik do jazdy samochodem dla dziecka? Bezpieczny i wygodny. Taki aby podróż dziecka była komfortowa, a jedynym zmartwieniem była tylko ilość kilometrów do pokonania.

***

MINT nieustannie przeszukuje rynek dziecięcy w poszukiwaniu dostosowanych do dziecięcych potrzeb produktów. Tym razem pod lupę wymagającej Redakcji magazynu wzięłyśmy fotelik JASPER marki Lionelo.

Jasper to fotelik, który idzie z duchem czasu. Nie tylko jest bezpieczny, ale ma wiele praktycznych rozwiązań technicznych.

fotelik samochodowy JASPER testy# WYGLĄD CZYLI DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Zwracamy uwagę na połączenie designerskiej stylizacji z nowoczesnymi materiałami. Nie da się również nie zwrócić uwagi na ciekawą kolorystykę, stonowaną i przyjazną dla oka. Spodobała nam się najbardziej wersja z zamszową tapicerką oraz ze skórzanymi wstawkami (potwierdzamy że wszystkie elementy są EKO). Materiał jest bardzo mięciutki i miły w dotyku.

Nie da się ukryć, że lubimy gadżety, bardzo przypadł nam do gustu mocowana do fotelika uchwyt na kubek.

fotelik samochodowy JASPER testy

# KOMFORT JAZDY 

Duży plus za wkładkę Dri-Seat, która ma przede wszystkim zadbać o komfortową podróż dziecka. Chroni tapicerkę przed wilgocią, ma właściwości wodoodporne. My mamy wiemy doskonale jak to jest podczas jazdy: mokra pieluszka czy rozlany napój – czyli zwyczajne problemy podczas jazdy. Co więcej powietrze łatwiej cyrkuluje i daje uczucie suchości podróżnikowi podczas jazdy.

Fotelik od Lionelo ma 5-punktowy pas bezpieczeństwa, a dodatkowo dla dzieci młodszych do 18 kg, tzw. szwedzka sprzążka (Holmbergs) mogą czuć się jeszcze wygodniej.  Starszaki natomiast korzystają z 3-punktowego pasa, który ma dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia, dzięki któremu pas biodrowy pozostaje we właściwej pozycji (to technologia SecureHip).

fotelik samochodowy JASPER testyfotelik samochodowy JASPER testy

# BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

ISOFIX – czyli bezpieczny system montowania, który zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo, przekonałyśmy się już tego systemy dawno, i podczas testowania fotelika Jasper jeszcze mocniej utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że to najlepsza z możliwych opcji, która zabezpiecza dziecko podczas hamowania.

Ale Jasper ma nie tylko mocowanie typu ISOFIX, przyjrzałyśmy się bliżej i doceniamy dwa dodatkowe systemy gwarantujące bezpieczeństwo dziecka.

PAS TOP TETHER – to dodatkowy pas, który znajduje się w górnej części systemu podtrzymującego dla dzieci. Co robi? Zmniejsza odchylenie głowy do przodu w razie czołowego zderzenia.

SIDE PROTECTION – natomiast minimalizuje działające siły podczas zderzenia, w miejscu, które jest najbardziej narażone. Chroni głowę dziecka poprzez przeniesienie ich na zagłówek.

Te wszystkie mamy, które jak my dbają o bezpieczeństwo dzieci ucieszy wiadomość, że Jasper ma dodatkowe metalowe wzmocnienie wewnątrz siedziska, które minimalizuje ryzyko odkształcenia fotelika podczas silnych zderzeń (technologia SecureShape). Natomiast boczna część fotelu pokryta jest specjalnych materiałem, który absorbuje siły uderzeń podczas zderzenia bocznego lub tylnego, oferując najwyższy poziom bezpieczeństwa z każdej strony.

fotelik samochodowy JASPER testyfotelik samochodowy JASPER testy

# SZEROKI ZAKRES REGULACJI

Fotelik samochody ma sprawdzać się zawsze i wszędzie. Zarówno na krótkich jak i długich trasach. Duży plus zatem przyznajemy za regulowane oparcie, dzięki regulacji pokrętłem ustawiamy pozycję odpowiednią do wieku dziecka. Do tego dochodzi również regulowany zagłówek, co pozwala na wygodną podróż bez względu na wzrost małego pasażera.

fotelik samochodowy JASPER testy fotelik samochodowy JASPER testyfotelik samochodowy JASPER testy
# DANE TECHNICZNE

WAGA fotelika: 8 kg

WAGA DZIECKA: od 9 do 36 kg

MOCOWANIE: przodem do kierunku jazdy

WYMIARY:

fotelik samochodowy JASPER testyfotelik samochodowy JASPER testy# PODSUMOWANIE

Fotelik samochodowy JASPER to dobra jakość i bezpieczeństwo podczas jazdy. To nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że podróż będzie miła, wygodna, a przede wszystkim spokojna. Podczas testów pokonywałyśmy trasy dłuższe, krótkie, przekładałyśmy fotelik do różnych samochodów. I wiemy z całą pewnością, że sprawdzi się w każdej trasie. Potwierdzeniem bezpieczeństwa są dla nas testy PIMOT.

 

Cena fotelika: ok. 349 zł

Testowały: Bogna i Zoe


Zdjęcia: Milena Mądrzak

Stylizacja Bogna: koszula Angels of Rock

Stylizacja Zoe: rampersy i koszula od LaMaMa

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.