Po życiu w stylu hygge przybywa do nas nowy trend lagom, prosto ze Szwecji. Czy zajmie miejsce jego poprzednika z Dani? Czym jest ten styl życia? Na czym polega i od czego zacząć? Wiemy i podpowiemy.

Wyrazu lagom nie da się przetłumaczyć dosłownie i znaleźć jego polski odpowiednik. To cała filozofia życia, która mówi:

 „nie za wiele, nie za mało, dokładnie w sam raz”

Lagom to optymalnie i skromne podejście do życia. Stawiać mamy na jakość, a nie ilość. Życie w tym stylu ma być dobrze zbalansowane i proste zarazem. Bo właśnie w prostym podejściu do życia tkwi cały sukces. Lagom kładzie nacisk na życie w zgodzie z naturą i w jej rytm.

Mammazine_lagom_2

Ten szwedzki styl podejścia do życia pokazuje nam, że celebrować mamy każdą chwilę. To w takich momentach zwykłego życia jak herbata na balkonie czy w ogrodzie, czy wsłuchanie się w ciszę lasu tkwi siła i moc. Lagom ma wprowadzić nas w świat relaksu i błogości. Nie potrzeba bowiem wielkich fajerwerków, żeby móc cieszyć się życiem tak prawdziwie. Lagom nakazuje nam ciągłe odczuwanie szczęścia, pozytywne nastawienie, które wprowadzi ład w nasze życie.

Mammazine_lagom_4 lagom

Lagom chce nam pokazać, że nie potrzebujemy otaczać się coraz to nowymi przedmiotami, pędzić do przodu dalej i szybciej. Minimalizm ponad wszystko. Ten trend tak mocno zakorzenił się w Szwecji, że marka IKEA stworzyła kampanię „Live Lagom”, która ma zachęcić i przekonać do takiego stylu życia.

Co możesz zrobić, żeby wprowadzić we własnym życiu lagom?

Zapisz się na jogę, ćwicz techniki oddechu, ale również wczytaj się i wprowadź w życie ekologiczne rozwiązania, które przybliżą Cię do matki natury.

lagom

Lagom to tak naprawdę świadome, skromne życie i każdy dzień wypełniony pozytywnym nastawieniem do ludzi, świata i samego życia. Na pewno wiele z Was już od dawna ten styl wprowadziło w życie, tylko Szwedzi wreszcie go nazwali. A może będzie to Twój noworoczny plan? Jeszcze nie jest za późno. I nie chodzi tu o nowy trend i #lagom, który zapełnił instagramowe tablice. To styl życia, który może poprawić jakość Twojej codzienności i wprowadzić Cię na zupełnie nowy level życia.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.