Taras lub balkon może stać się latem idealną przestrzenią na popołudniowy relaks. Nieważne, czy jest duży czy mały. Wystarczy kilka nowych dodatków, a stanie się wymarzonym miejscem na śniadanie lub popołudniową drzemkę. Dzięki wykorzystaniu dodatków, urzekających krzeseł, roślin będzie letnim azylem, w którym odzyskasz spokój i równowagę. 

1/Na niewielkiej powierzchni idealnym rozwiązaniem będą meble, które można szybko złożyć i łatwo przechowywać. W tej roli doskonale sprawdzi się mały stół składany oraz składane krzesła. To meble pozwalające zaoszczędzić przestrzeń, dzięki którym nawet najmniejszy balkon optycznie się powiększy. Gdy nie są nam potrzebne krzesła, możemy je powiesić na ścianie. Z kolei kiedy złożymy stół, odzyskamy niemal całkowitą powierzchnię balkonu, którą możemy wykorzystać na przykład na rozłożenie suszarki do prania.

Mammazine pomysł na balkon_4

Fot: IKEA

Mammazine pomysł na balkon_1

Fot: IKEA

Mammazine pomysł na balkon_3

Fot: IKEA

 

Mammazine pomysł na balkon_11

Fot: IKEA/ASKHOLMEN

2/ Jeśli marzy nam się odrobina zieleni na balkonie, nie potrzebujemy do tego zbyt wiele miejsca. Osłonki na doniczki można ustawić samodzielnie lub łącznie (maksymalnie 3), by stworzyć ogród wertykalny. Doniczki pozwolą nie tylko na hodowanie kilku roślin w pionie, ale umożliwią również stworzenie estetycznej aranżacji ściennej, nawet na tak małej przestrzeni jak balkon. Na balkonie sprawdzą się również doniczki z podstawką. Posiadają otwór odprowadzający wodę i podstawkę zbierającą jej nadmiar, dlatego rośliny można sadzić bezpośrednio w doniczce. Z kolei porowata terakota zatrzymuje nadmiar wody, roślina może więc pobierać wilgoć, kiedy tego potrzebuje.

taras

Fot: IKEA

taras

Fot: IKEA

taras

Fot: IKEA

3/ Latem życie domowników przenosi się na taras, który staje się strefą wypoczynku. Na tę okazję idealnie sprawdzą się drewniane meble. Świetnie sprawdzają się sofy – dzięki łączeniu różnych elementów siedziska można stworzyć kształt i rozmiar idealnie pasujące do przestrzeni na zewnątrz. Wyposażona w wygodne poduchy, których pokrycia można z łatwością zdjąć i wyprać, urozmaici nasz letni salon.

taras

Fot: IKEA/ ÄPPLARÖ

4/ Dla miłośników gotowania i długiego biesiadowania na świeżym powietrzu przydatny będzie grill Wyposażony w barek i szafkę pozwala uzyskać powierzchnię do gotowania oraz praktyczne miejsce do postawienia talerzy. Ogrodowy wózek na kółkach z tej samej serii zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania, które można wygodnie przestawiać.

taras

Fot: IKEA/ ÄPPLARÖ/KLASEN

5/ Zarówno na tarasie, jak i na balkonie świetnie sprawdzą się panele podłogowe. Stanowią alternatywę dla płytek podłogowych. Są łatwe w ułożeniu i nie wymagają pomocy fachowca.Występują w trzech kolorach idealnie pasujących do każdego rodzaju mebli.

Fot: IKEA/ASKHOLMEN

Fot: IKEA/ RUNNEN

6/ Wybierając meble na taras, warto wziąć pod uwagę ich trwałość i odporność na działanie warunków atmosferycznych. Powinny być łatwe w czyszczeniu i niewymagające konserwacji. W tej roli sprawdzą się meble wykonane z technorattanu oraz nierdzewnego aluminium. Dzięki łączeniu różnych elementów siedziska można stworzyć sofę dopasowaną do naszych potrzeb. Doskonałym uzupełnieniem będzie stolik kawowy, który może zostać zamontowany jako część sofy lub może też zostać użyty osobno.

taras

Fot: IKEA/KUNGSHOLMEN

 

Źródło: Mat.pras. IKEA

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.