A co to BOX – musisz to poznać!

A CO TO BOX to totalna nowość w Polsce. Pozwala być eko mamą, oszczędzać i dostarczać do miesiąc dzieku rewelacyjnej zabawy. Sprawdź, bo warto poznać A co to box.

a co to box

SKLEP

A co to box to nowatorski pomysł na abonament na zabawki. Co miesiąc dostajemy nowe, wypożyczone, dostosowane do wieku dziecka. Na koniec miesiąca box odsyłamy i czekamy na nowy. Atuorką tego pomysłu jest Lucyna. Mama dwójki maluchów: Ignacego i Poli, którzy są dla niej inspiracją, uwielbia wymyślać dla nich różne zabawy w domu.

Zaprosiłam Lucynę do rozmowy, aby w naszym dziale #mamabosstoja dzielić się z Tobą inspirującymi pomysłami na kobiecy biznes.

A co to box?

A co to BOX jest wypożyczalnią zabawek online – wynajmujemy niespodziankowe zestawy zabawek i książek urozmaicone setem sensorycznym do zrobienia zabawy DYI z dzieckiem.

MINT: Skąd pomysł na taką usługę?

A CO TO BOX – Lucyna: Pomysł narodził się w mojej głowie podczas pobytu w Australii. Mieszkaliśmy tam z rocznym synkiem kilka miesięcy. Starając się znaleźć dla Ignacego różne rozrywki trafiłam do biblioteki w Sydney, w której tak samo jak książki, można wypożyczać zabawki. Pomysł wydawał mi się fenomenalny. Po powrocie do Polski długo myślałam jak wprowadzić to rozwiązanie u nas. I tak po rozmowach z innymi mamami powstała koncepcja a co to BOX. 

MINT: Jak komponowane są zestawy A co to Box?

A CO TO BOX – Lucyna: Zestawy komponuję sama, biorąc pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka i jego możliwości, ale też rozwijanie umiejętności koncentracji, motoryki małej i dużej czy koordynacji oko-ręka. Każdy zestaw to 7-8 zabawek, 2 książki oraz zabawa sensoryczna.

MINT: Jakie są warunki korzystania?

A CO TO BOX – Lucyna: Subskrypcję zamawia się przez stronę KLIKNIJ TU, gotowe BOXy wysyłam zawsze na początku miesiąca. Przejść na wyższą kategorię wiekową lub zrezygnować można w dowolnym momencie.

MINT: Jaki jest koszt boksu?

A CO TO BOX – Lucyna: Jest to koszt 119 zł miesięcznie. ja myślę, że tylko 119 zł, bo dzięki boksowi oszczędzasz i jesteś eko mamą.

MINT: Jak przygotowywane są boxy do ponownej wysyłki?

A CO TO BOX – Lucyna: BOXy przyjeżdżają do mnie pod koniec miesiąca i wtedy zaczyna się proces sprawdzania czy zabawki są kompletne, później dezynfekcja płynem atestowanym do czyszczenia zabawek, a na końcu pakowanie zestawu w nowy karton dla kolejnego dziecka. Adresowanie, wysyłka.

a co to box

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

MINT: Do kogo kierowane są boxy?

A CO TO BOX – Lucyna: BOXy są kierowane do dzieci w wieku 6 miesięcy do 4 lat i ich rodziców. Pamiętajmy, że tak małe dzieci rzadko bawią się same 🙂 nawet BOX nie zastąpi mamy czy taty, ale na pewno urozmaici spędzany wspólnie czas.

MINT: Jaki jest główny cel boxów?

A CO TO BOX – Lucyna: Ograniczenie chaosu zabawkowego w domu – to tak w skrócie. Oraz ograniczeniem plastiku na Ziemi – wiem, że to brzmi bardzo górnolotnie, ale jeśli chcemy zacząć to zacznijmy od siebie. Czy naszym dzieciom naprawdę potrzebny jest pokój pełen zabawek? Nauczmy je szanowania tego, co mają.  Każdego roku miliony niechcianych zabawek trafiają na wysypiska śmieci, ale dzięki ich wymianie – zamiast kupowania kolejnych – zmniejszenie wpływu na środowisko jest naprawdę dziecinnie proste.

MINT: Czy będą boxy dla starszych dzieci?

A CO TO BOX – Lucyna: Nie przewiduję na razie BOXów dla starszych dzieci.  Mam wrażenie, że trudno byłoby sprostać ich oczekiwaniom. U 5-ciolatków w grę wchodzą już konkretni bohaterowie bajek, czy przybory plastyczne – a tych niestety nie można „wymieniać”. Co częściowo już się dzieje to BOXy urodzinowe – niedługo pojawią się na stronie.

a co to box

Wraz z Zoe wypróbowałyśmy A co to Box – przeczytaj naszą recenzję tutaj – KLIKNIJ.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.