Stan błogosławiony?

Takim określeniem nazywano ciążę już od pokoleń. Jest to niewątpliwie szczególny czas, w którym rozkwita organizm przyszedłem mamy, ale przede wszystkim rozwija się nowe życie, które bez mamy – jej ciała i ducha – nie będzie miało szansy na powstanie. Czy każda mama ma okazję, by w sposób szczególny przeżywać ten cudowny czas? I jaki odsetek ciężarnych nazwałoby swój stan określeniem „cudowny”? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, wystarczy prosty sondaż. Okazuje się, że czas ciąży za piękny jest uważany w mniejszości przypadków. Powodów ku temu jest wiele: złe samopoczucie w pierwszych miesiącach, trudności z radzeniem sobie w burzą hormonalną, konieczność kontynuowania pracy zawodowej przy niesprzyjających dolegliwościach ciążowych, strach związany z nową rolą mamy, a często dochodzą do tego też problemy finansowe, z partnerem czy wszechobecny krytycyzm ze strony otoczenia oraz narzucane zewsząd „wartości”. Jest jednak coś, co łączy te wszystkie elementy, wpływające na brak poczucia bezpieczeństwa. Tym czymś jest postrzeganie.

Zmiana percepcji

Wszystko co nam się przytrafia jest związane z perspektywą, z jaką patrzymy na świat. Możliwości są dwie. Strach i związane z nim wspomniane wyżej czynniki, wpływające na zaburzenie poczucia bezpieczeństwa, brak spokoju i radości oraz miłość, będącą zupełnym przeciwieństwem tego pierwszego. To dobra wiadomość, ponieważ zmieniając percepcję ze strachu na miłość zmieniamy cały swój świat. W takim przypadku ciąża nie tylko przebiega spokojnie, ale niesie ze sobą radość, nadzieję, a organizm przygotowuje się do porodu bez lęku w stanie relaksacji, a więc o mniej intensywnym natężeniu bólu, bez komplikacji i krótszym czasem trwania.

Uzdrawianie poprzez świadomość

Od wielu już lat funkcjonuje pojęcie totalnej biologii, u której podstaw leżą naukowe dowody na związek psychiki z ciałem. Według Recall Healing źródłem wszelkich dolegliwości fizycznych i życiowych problemów są nieuświadomione konflikty emocjonalne. Jak można przeczytać na stronie poświęconej tej metodzie uzdrawiania: jeśli te konflikty istnieją w nieświadomości, mózg rozwiązuje je, przekazując w wybrane miejsce w ciele. Choroba jest dla niego rozwiązaniem problemu. Dzieje się tak dlatego, że ludzki mózg, mimo rozwoju człowieka, nadal skoncentrowany jest przede wszystkim na przetrwaniu i nie zajmuje się sprawami psychiki. A co się zatem dzieje, jeśli konflikty emocjonalne zachodzą w czasie trwania ciąży? Mogą zostać przeniesione na dziecko, które w późniejszym okresie swojego życia może mieć problemy zdrowotne. Jest to oczywiście o wiele bardziej złożone zagadnienie. Nie mniej jednak każda przyszła mama wiele by dała, by jej ciąża przebiegała bez choćby cienia strachu. I tu też mamy dobre wieści. Jest to możliwe!

Moc afirmacji

Na polskim rynku wydawniczym właśnie ukazała się niewielkich rozmiarów książka, będąca jednocześnie notesem kreatywnym dla przyszłych mam. Zawiera czterdzieści afirmacji na każdy tydzień ciąży, które służą punktem wyjścia do magicznej pracy nad sobą, swoją percepcją i rozwojem głębokiego przekonania o wsparciu wszechświata. Czytanie tych afirmacji dzień po dniu sprawi, że łączność mamy z dzieckiem już na etapie prenatalnym zostanie wzmocniona dzięki zwiększeniu jej świadomości. Dzięki dialogowi z maluszkiem, przyszła mama zagłębi się w polu serca i zbuduje najgłębszą łączność, jakiej tylko ludzkość może doświadczyć: na poziomie jaźni. Fizyczne złączenie z dzieckiem rozwijającym się w łonie ciężarnej tworzy jedność. To niezaprzeczalny dowód na to, że zarówno mam, jak i nowy człowiek pozostają jednym ciałem, jedną duszą. Pielęgnując świadomość jedności, będąc w polu serca, mama wtapia się w jedność ze wszechświatem, który otula ją i jej dziecko, by otaczając opieką i miłością. Bycie szczerą ze sobą i dzieckiem pozwoli na uniknięcie konfliktów emocjonalnych.

Jaki zdarzy się cud?

Powtarzając afirmacje, przyszła mama wysyła energię kreacji, dzięki której stopniowo, z dnia na dzień zmienia perspektywę. Strach zostaje zaakceptowany i w jego miejscu rodzi się miłość, pozbawiona lęków i niepewności. Pojawia się radość i spokój, które w pozytywny sposób wpływają nie tylko na samopoczucie ciężarnej, ale i na jej dziecko. Można nie wierzyć w cuda, ale czy coś stoi na przeszkodzie, aby spróbować doświadczyć zmiany?

Ty jesteś zmianą.


 

Z serca do serca. Notes z afirmacjami dla kobiet w ciążyJak praktykować wdzięczność?

Zajrzyj do notesu z afirmacjami na kolejne tygodnie ciąży. Rozpocznij cykl duchowego przeobrażenia. Właśnie teraz, gdy przechodzisz metamorfozę zarówno fizyczną, jak i mentalną, masz doskonały czas na odrodzenie duchowe. Na odkrycie łączności ze stworzonym przez ciebie życiem na poziomie Jaźni. Oczyść swoje pole emocjonalne, zajrzyj wgłąb siebie, usłysz swoje serce. Pomogą ci w tym afirmacje i kreatywne ćwiczenia. Sprawdź sama, ile możesz zyskać dzięki tej magicznej książce.

 


Marika Krajniewska – pisarka, wydawca, mama, praktykująca totalną biologię, techniki relaksacyjne. Praktyka duchowa zmieniał i to w znacznym stopniu jej życie, podnosząc jego jakość i komfort. Propaguje „cudowne” życie. Obecnie stosuje afirmacje, osiągając spokój, radość i miłość dla siebie i swojego maluszka.

Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.