Każdego dnia rano spoglądając na świat budzi się we mnie taki niewymowny lęk przed tym, ze nie zdążę opisać tego co widzę przez okno, że pogubię zdania, które właśnie układam w głowie. Tak opowiada o sobie Anna Wysocka – Kalkowska, autorka książek „Kiedy wiosna nie przychodzi” oraz „Moje życie bez Ciebie”

Po obie książki Anny Wysockiej – Kalkowskiej warto sięgnąć w nadchodzące zimowe popołudnia. Wygodny – może bujany – fotel, pachnąca piernikiem kawa, ogień kominka, może tez być ciepły kaloryfer, i już można się zatopić w lekturze. Proste prawdy, klarowna fabuła, treść wzbudzająca pozytywne emocje.

Samo życie, choć nie pozbawione zakrętów i mielizn.

Gdy za oknem śnieżyca szybko poddamy się magii Kazimierza albo Kociewia, wróżkom cyganki i dobrym aniołom. Łatwo wówczas uwierzyć, że smutki da się podzielić, a radość pomnożyć.

ANNA WYSOCKA - KALKOWSKA

Książka „Kiedy wiosna nie nadchodzi” to opowieść o Julii, właścicielki agencji reklamowej, samotnej mężatki, której mąż od 8 lat pracuje w Ameryce i nie chce wracać do kraju. Najlepsza przyjaciółka Julii – Weronika namawia ją do rozwodu, jednak dziewczyna twierdzi, że kocha Marcina i musi zaakceptować jego decyzję.ANNA WYSOCKA - KALKOWSKA

W drugiej pozycji autorki „Moje życie bez Ciebie” poznajemy główna bohaterkę, Agatę, która w wieku osiemnastu lat poznaje starszego od siebie mężczyznę. Zakochuje się w nim. Brak akceptacji tego związku ze strony rodziny powoduje, że dziewczyna ucieka z domu i zamieszkuje ze swoim wybrankiem.

Bohaterki spotkały ludzi prawdziwych czujących, czasem same ich szukały, niekiedy traciły. Nie zawsze świeci im słońce, ale nie zabrakło troski i czułości najbliższych. Kartkując książki odkrywamy też własne uczucia. Możemy się w nich przejrzeć, jeśli osobiście nas dotyczą lub zadumać: Czy ja też tak? Czy taką jestem córką, wnuczka, żoną, siostrą, przyjaciółką?

Z którąkolwiek postacią się utożsamimy przeżyjemy miłe chwile. W sam raz na grudniowe wieczory.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.