Czym kierować się przy wyborze pieluszek? Który produkt będzie najlepszy dla maluszka?

Fińskie pieluszki Muumi Baby mają wyjątkowy „rodowód” – zostały stworzone przez troskliwego tatę z myślą o konkretnych potrzebach jego dziecka. Ich unikalne właściwości potwierdzają badania i certyfikaty, możesz więc mieć pewność bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego od niemal 40 lat świadomi rodzice sięgają po pieluszki Muumi Baby.

Stworzone z troskliwością

W latach 70-tych XX wieku Raimo Nuortie – pracownik jednej z firm zajmujących się obróbką celulozy w Finlandii został tatą. Niestety, jego syn miał bardzo wrażliwą skórę, a użycie jakichkolwiek pieluszek jednorazowych powodowało reakcje alergiczne. Troskliwy tata, korzystając ze swoich doświadczeń związanych z przetwórstwem celulozy, odkrył źródło tych problemów. W procesie bielenia celulozy – podstawowego składnika pieluszek – stosuje się powszechnie chlor, który jest czynnikiem alergizującym. Po wielu doświadczeniach, Raimo Nuortie opracował i opatentował wyjątkową technologię bielenia celulozy przy użyciu tlenu. W ten sposób pozbył się z celulozy głównego czynnika alergizującego.

To innowacyjne rozwiązanie zastosował w pieluszkach Muumi Baby, w produkcji których nie używa się chloru. Są one bielone 100% czystym tlenem. Jednorazowe pieluszki Muumi Baby do dziś produkowane są w Finlandii przez rodzinną firmę Delipap Oy.

Bezpieczne dla skóry wrażliwej i z objawami AZS

Pieluszki Muumi Baby są hipoalergiczne i nie zawierają żadnych dodatkowych substancji nawilżających ani zapachowych. Nie powodują odparzeń czy podrażnień, są całkowicie bezpieczne pod względem dermatologicznym i alergologicznym. Posiadają certyfikat Fińskiej Federacji ds. Alergii i Astmy, który jest gwarancją spełnienia najwyższych określonych dla tego typu produktów kryteriów. Pediatrzy rekomendują pieluszki Muumi Baby szczególnie dla dzieci ze skórą wrażliwą i objawami atopowego zapalenia skóry (AZS).

Super chłonne i wygodne

Troskliwi rodzice wybierają tylko te produkty, które zapewniają maluszkowi komfort i pełną swobodę ruchów. Pieluszki Muumi Baby mają anatomiczny kształt i nieuwierające gumki, które skutecznie zabezpieczają przed przeciekaniem. Są delikatne w dotyku i pozwalają skórze oddychać. Dzięki wysokiej chłonności są bardzo ekonomiczne. Dzięki nietypowemu składaniu, nie zajmują dużo miejsca i bez trudu mieszczą się w torbie. Ozdobione wizerunkiem bajkowych Muminków, z pewnością spodobają się każdemu małemu odkrywcy świata.

Produkowane odpowiedzialnie

Dla świadomych rodziców jednym z istotnych kryteriów przy wyborze produktu jest również troska o środowisko i zasoby naturalne. Potwierdzeniem odpowiedzialnej produkcji pieluszek są właściwe certyfikaty – np.  skandynawski znaki ekologiczny „Nordic Swan”, wydawany przez niezależne instytucje, które kontrolują każdy składnik bezpośrednio u źródła ich pochodzenia i nadzorują proces produkcji w zakładzie. Muumi Baby to jedyne do tej pory skandynawskie pieluszki, które mogą pochwalić się tym certyfikatem.

Muumi Baby produkowane są z oryginalnych surowców o znanym pochodzeniu i spełniają najwyższe skandynawskie kryteria ochrony środowiska. Celuloza wykorzystywana do ich produkcji pochodzi wyłącznie z fińskich lasów. Drewno pozyskiwane jest nie ze starych drzewostanów, lecz z certyfikowanych, współcześnie sadzonych drzew. Zakład wykorzystuje energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, a wszystkie odpady przemysłowe są poddawane recyklingowi lub spalane w celu wytworzenia energii.

Pieluszki Muumi Baby są dostępne w wybranych sklepach tradycyjnych, aptekach i sklepach internetowych. Listę placówek znaleźć można tutaj.

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.