Czym kierować się przy wyborze pieluszek? Który produkt będzie najlepszy dla maluszka?

Fińskie pieluszki Muumi Baby mają wyjątkowy „rodowód” – zostały stworzone przez troskliwego tatę z myślą o konkretnych potrzebach jego dziecka. Ich unikalne właściwości potwierdzają badania i certyfikaty, możesz więc mieć pewność bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego od niemal 40 lat świadomi rodzice sięgają po pieluszki Muumi Baby.

Stworzone z troskliwością

W latach 70-tych XX wieku Raimo Nuortie – pracownik jednej z firm zajmujących się obróbką celulozy w Finlandii został tatą. Niestety, jego syn miał bardzo wrażliwą skórę, a użycie jakichkolwiek pieluszek jednorazowych powodowało reakcje alergiczne. Troskliwy tata, korzystając ze swoich doświadczeń związanych z przetwórstwem celulozy, odkrył źródło tych problemów. W procesie bielenia celulozy – podstawowego składnika pieluszek – stosuje się powszechnie chlor, który jest czynnikiem alergizującym. Po wielu doświadczeniach, Raimo Nuortie opracował i opatentował wyjątkową technologię bielenia celulozy przy użyciu tlenu. W ten sposób pozbył się z celulozy głównego czynnika alergizującego.

To innowacyjne rozwiązanie zastosował w pieluszkach Muumi Baby, w produkcji których nie używa się chloru. Są one bielone 100% czystym tlenem. Jednorazowe pieluszki Muumi Baby do dziś produkowane są w Finlandii przez rodzinną firmę Delipap Oy.

Bezpieczne dla skóry wrażliwej i z objawami AZS

Pieluszki Muumi Baby są hipoalergiczne i nie zawierają żadnych dodatkowych substancji nawilżających ani zapachowych. Nie powodują odparzeń czy podrażnień, są całkowicie bezpieczne pod względem dermatologicznym i alergologicznym. Posiadają certyfikat Fińskiej Federacji ds. Alergii i Astmy, który jest gwarancją spełnienia najwyższych określonych dla tego typu produktów kryteriów. Pediatrzy rekomendują pieluszki Muumi Baby szczególnie dla dzieci ze skórą wrażliwą i objawami atopowego zapalenia skóry (AZS).

Super chłonne i wygodne

Troskliwi rodzice wybierają tylko te produkty, które zapewniają maluszkowi komfort i pełną swobodę ruchów. Pieluszki Muumi Baby mają anatomiczny kształt i nieuwierające gumki, które skutecznie zabezpieczają przed przeciekaniem. Są delikatne w dotyku i pozwalają skórze oddychać. Dzięki wysokiej chłonności są bardzo ekonomiczne. Dzięki nietypowemu składaniu, nie zajmują dużo miejsca i bez trudu mieszczą się w torbie. Ozdobione wizerunkiem bajkowych Muminków, z pewnością spodobają się każdemu małemu odkrywcy świata.

Produkowane odpowiedzialnie

Dla świadomych rodziców jednym z istotnych kryteriów przy wyborze produktu jest również troska o środowisko i zasoby naturalne. Potwierdzeniem odpowiedzialnej produkcji pieluszek są właściwe certyfikaty – np.  skandynawski znaki ekologiczny „Nordic Swan”, wydawany przez niezależne instytucje, które kontrolują każdy składnik bezpośrednio u źródła ich pochodzenia i nadzorują proces produkcji w zakładzie. Muumi Baby to jedyne do tej pory skandynawskie pieluszki, które mogą pochwalić się tym certyfikatem.

Muumi Baby produkowane są z oryginalnych surowców o znanym pochodzeniu i spełniają najwyższe skandynawskie kryteria ochrony środowiska. Celuloza wykorzystywana do ich produkcji pochodzi wyłącznie z fińskich lasów. Drewno pozyskiwane jest nie ze starych drzewostanów, lecz z certyfikowanych, współcześnie sadzonych drzew. Zakład wykorzystuje energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, a wszystkie odpady przemysłowe są poddawane recyklingowi lub spalane w celu wytworzenia energii.

Pieluszki Muumi Baby są dostępne w wybranych sklepach tradycyjnych, aptekach i sklepach internetowych. Listę placówek znaleźć można tutaj.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.