Szampańska zabawa do białego rana. Taneczne szaleństwo przy największych muzycznych hitach. Masa znajomych i nieznajomych, z którymi czas płynie jakby wolniej – tak właśnie większość bezdzietnych wyobraża sobie tę wyjątkową noc. Co jednak mają powiedzieć Ci, których los obdarzył dodatkowym, maleńkim szczęściem pod postacią pociechy lub kilku? Bez obaw! Chociaż zabawa sylwestrowa będzie zdecydowanie mniej procentowa, nikt nie powiedział, że będzie gorsza. Wystarczy tylko dobry plan i chęci obu stron. Do dzieła!

HARMONOGRAM IMPREZY

Jak na każdym profesjonalnym evencie, również na Waszym Sylwestrze nie może zabraknąć planu wydarzeń. Porozmawiaj z dzieckiem o tym, co chciałoby robić. Czy będą to tańce w rytm ulubionych przebojów, czy planszówki do białego rana. Pamiętaj, by dostosować rodzaj rozrywki do wszystkich spędzających z Wami czas. I niech to będzie coś wyjątkowego, w co zaangażuje się każdy uczestnik, a nie całonocny maraton Gwiezdnych Wojen, na których świetnie będzie się bawił tylko Twój mąż i syn.

MENU

Na Sylwester z dziećmi przygotuj specjalny jadłospis. Pamiętaj, by nie przesadzać ze słodyczami (od takiej ilości cukru maluchy mogą nie zasnąć przez wiele godzin) i aby wszyscy domownicy zaangażowali się w gotowanie. Może być to robienie rodzinnej pizzy albo wytrawne fondue z różnymi dodatkami. Nic tak nie łączy jak gotowanie przy wspólnym stole!

DODATKOWE ATRAKCJE

Jeśli macie większy budżet, końcówkę roku możecie spędzić gdzieś za miastem. Świetnym pomysłem będzie wyjazd w góry czy nawet za granicę, który sam w sobie będzie dla dzieci ogromnym przeżyciem.

CHWILE, KTÓRE WARTO UWIECZNIĆ

Pamiętaj o tym, by łapać każdy moment. Możecie robić sobie zdjęcia, nagrywać filmiki, czy tworzyć plastyczne pamiątki. Dla Twojego dziecka to wyjątkowa chwila, którą na zupełnie innych, bo zapewne nieco luźniejszych zasadach spędza ze swoimi rodzicami. Warto więc, by po latach było co wspominać i do czego wracać. Sama za jakiś czas docenisz tę wyjątkową noc, która choć nie przetańcowana na szalonym balu wśród znajomych, zostawi w sercu wspomnienia warte znacznie więcej.


Autor: Magdalena Droń

Specjalistka ds. content marketingu. Dziennikarka i PR-ówka. Mama 1,5-rocznej Niny, narzeczona o mało co męża. Spełniająca się w kuchni i w życiu kobieta. Uzależniona od czekolady i mocnej kawy.

 

Photo Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.