Co robić po szkole z dziećmi? Takie pytanie zadaje sobie nie jedna mama. Jesienne dni są coraz krótsze, zmrok zapada szybciej, jak zaplanować wspólny czas żeby był ciekawy i dla mamy i dla dziecka? Mamy dla Was kilka sprawdzonych, niskobudżetowych pomysłów!

Nie każda z nas zapisuje dzieci na liczne zajęcia pozalekcyjne, wybieramy te, które niezwykle pasjonują dzieci i dbamy o to, aby reszta czas również była ciekawa i aktywna. Nie zapominaj tylko, każde dziecko potrzebuje czasu na nudę, na zwykłą dziecięca zabawę i na rozwijanie własnych kreatywnych pomysłów. Planuj i inicjuj zabawy, ale wszystko rób z głową!

1// JOGA DLA DZIECI 

Odpręża, relaksuje, usprawnia fizycznie. Zainteresuj dzieci tą formą sportu i ćwiczcie razem w domu. Zapytaj swojego trenera o pozycje dogodne dla dzieci, zobaczysz ile będziecie mieli wspólnej radości i zabawy. Dzieci lubią się wyginać, gimnastykować, joga może stać się dla nich miłą formą spędzania czasu.

2// WYPRAWA NA TARG LUB SKLEPU WARZYWNEGO

Poznajcie sezonowe warzywa i owoce, dowiedzcie się jak rosną, gdzie występują, co potrzeba im do prawidłowego wzrostu. Bawcie się w prawdziwego smakosza. Możecie gotować, kroić, ale też szukać innych zastosowań dla warzyw i owoców. Pieczątki, barwniki, możliwości jest wiele, a Ty masz szanse pokazać je dzieciom.

3// CZYTAMY

Zaszczep w dzieciach pasję do czytania, jedź do biblioteki, zaszyjcie się w czytelni, pokaż im ulubione księgarnie. Róbcie w już w domu wieczorki czytania, niech książki będą zawsze dostępne, niech bawią, zaciekawiają, bo książki to prawdziwa magia.

4// TEMATYCZNE DNI

Jak poznać kulturę kraju nie ruszając się z domu? To proste, zorganizuj tematyczne dni. Gotujcie specjalności kuchni, poszukajcie w książkach, w Internecie informacji o wybranym kraju, przejrzyjcie mapy, róbcie dekoracje, dowiedzcie się wszystkie o kulturze. Francuski podwieczorek, wspólne robienie sushi, oglądanie filmów podróżniczych. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Miłej zabawy!

5// GRAMY

Turniej gier to zawsze dobry pomysł. Włączcie ulubioną muzykę, przygotujcie stos gier, rozpiszcie planszę konkursową i bawcie się ile dusza zapragnie!

6// MAŁY KUCHARZ

Zafascynuj dzieci pasją gotowania. To świetna okazja do poznawania nowych smaków i produktów. Można bawić się w kawiarnię lub restaurację. Daj dzieciom wolną rękę, niech przejmą inicjatywę, zobaczysz ile będą miały frajdy. Naucz je robić drobne przyjemności bliskim, przemyć zasady kultury przy stole, opowiadaj o dalekich podróżach i krajach, z których dania pochodzą. Zobacz jak wiele jest możliwości!

7// EKSPERYMENTY

Mały uczony, który chętnie poznaje otaczający go świat poprzez eksperymenty, tak to możliwe. Wybierz ciekawe i proste do wykonania w domowych warunkach eksperymenty. Róbcie jeden w miesiącu, to doskonała nauka przez zabawę. Wybieraj takie eksperymenty, które są procesem, a efekty czy rozwój eksperymentu można obserwować przez określony czas.

8// BASEN

Zabawy w wodzie to zawsze doskonały pomysł na każdą porę roku. Pływanie to świetny sport, woda odpręża i relaksuje. Świetny pomysł na popołudnie nie tylko dla dzieci!

9// DIY

Pokaż dzieciom, że nie po wszystko idzie się do sklepu. Z odrobiną wyobraźni, dobrej woli i pracowitości można wyczarować w domu tak naprawdę wszystko. Majsterkowanie to ważna umiejętność, która przyda się bez względu na płeć dziecka, a ile satysfakcji daje stworzenie czegoś własnoręcznie!

10// SPACERY

Bez względu na pogodę spacer to dobry pomysł. Bo nawet ten w deszczu ma swój urok. Odkrywajcie okolice, eksplorujecie i szukajcie nowych ścieżek. Pobawcie się w poszukiwaczy przygód. Ahoj przygodo!

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.