Bezpieczeństwo dziecka to temat, który spędza nam sen z powiek. W tym temacie zdecydowanie nie ma półśrodków. Elektroniczna niania to nie gadżet, ale must have wyprawkowych zakupów rodzica. Zaraz opowiemy Ci dlaczego.

***

Nadszedł ten moment, wychodzicie ze szpitala. Kruche maleństwo wręcz „tonie” w foteliku samochodowym. W domu pełna ekscytacja, wszyscy członkowie rodziny witają Was w progu, nawet pies merda radośnie ogonem. To właśnie ten moment, w którym wielu rodziców zdaje sobie sprawę, że musi tego małego człowieka ochronić przed całym światem. I tu z pomocą przychodzi elektroniczna niania. Niby gadżet, ale dla wielu niezbędny element dziecięcej wyprawki. Zapytacie czy dla komfortu dziecka? Nie zdecydowanie bardziej dla spokoju rodzica.

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Wyprawka dla dziecka kompletowana jest na wiele miesięcy przed jego pojawieniem się na świecie. Znajdziemy w niej wszystko, co pozwoli cieszyć się pierwszymi wspólnymi miesiącami. W wielu domach oprócz tradycyjnych akcesoriów do pielęgnacji, komfortu snu maluszka czy ubranek znajdzie się nie tylko miejsce, ale i potrzeba posiadania elektronicznej niani.

ELEKTRONICZNA NIANIA

Niektórzy błędnie myślą, że ma zastąpić rodzica w opiece, a jest pomocą i jednym z elementów, które pozwala nam mieć pewność, że stanęliśmy na wysokości zadania rodzica.

Elektroniczna niania przeszła swoją małą rewolucję, od standardowych głośników, które pozwalały nasłuchiwać dziecko w drugim pokoju, aż doczekała się czasów, w których tak jak dzisiaj wyposażona jest w ekran. Pozwala on nie tylko nasłuchiwać, ale przede wszystkim mieć praktycznie non stop dziecko na oku. 

Jeśli jesteś to czytasz prawdopodobnie jesteś świadomym rodzicem, który doskonale zdaje wie, że nawet w łóżeczku może zdarzyć się coś niebezpiecznego. Aby zachować maksymalną ochronę dobrze ustawiona kamera niani elektronicznej w pokoju dziecka pozwala kontrolować sytuację.

Aby jeszcze bardziej wnikliwie sprawdzić potrzebę elektronicznej niani Redakcja magazynu MINT ruszyła na testy elektronicznej niani przy współpracy z marką Lionelo.

BABYLINE 5.1 / LIONELO

Babyline 5.1 to najnowsza niania elektroniczna w portfolio marki Lionelo. Jest to bezprzewodowo urządzenie, które posiada dwie niezależne kamery, co daje możliwość pełnej kontroli rodzica.

Co umożliwiają kamery? Przesyłanie nie tylko bardzo dobrej jakości obrazu, ale także i dźwięku. Odpowiednio ustawione w pokoju maluszka, pozwalają monitorować nie tylko stan dziecka, ale także temperaturę w pokoju. Alarm informuje o nieprawidłowych zmianach w pokoju dziecka.

Nam bardzo przypadła do gustu funkcja połączenia głosowego, która pozwala zdalnie mówić do dziecka. Niektórzy śmiało stwierdzą, że to przesada. Zgadzamy się, że nic nie zastąpi ramion i ciepła rodzica. Ale w wielu przypadkach maleństwo tylko przebudza się na sekundę, sam głos mamy czy taty uspokoi, przy czym widok rodzica bardziej rozbudzi. A tak pozwalamy dziecku na spokojny sen. 

Babyline 5.1 od Lionelo posiada również wbudowany odtwarzacz muzyki, który można zaprogramować automatycznie, lub włączać zdalnie ulubioną kołysankę dziecka, która ukoi przebudzonego maluszka. Do wyboru aż 8 uspokajających melodyjek.

Testowana przed nas elektroniczna niania posiada tryb nocny, co pozwala na funkcjonowanie również przy minimalnym świetle. A duży ekran pozwala widzieć dokładnie to, na co powinien mieć oko rodzic.

Sprawdzaliśmy również czas działania baterii, śmiało powiedzieć możemy, że technologia VOX, które użyto w niania pozwala na 24 godzinne funkcjonowanie bez ładowania.

Testowana przez Redakcję niania elektroniczna będzie doskonałą pomocą od pierwszych dni życia dziecka, kiedy czujność jest wzmożona. Sprawdzi się równie dobrze przy starszych dzieciach, których pomysły nie znają granic.

PARAMETRY:

Zasięg: do 300 m

Waga: 0,65 kg

Wyświetlacz: LCD

Zasilanie: sieciowe

CENA: 399 zł

Elektroniczna nianiaElektroniczna nianiaElektroniczna nianiaElektroniczna nianiaElektroniczna nianiaElektroniczna niania


Wraz z marką Lionelo mamy dla Was świąteczny konkurs – ROZPIESZCZAMY MAMY NA ŚWIĘTA.

Chcesz wygrać kamerę Babyline 5.1? Weź udział już dziś!

ZASADY KONKURSU

  • Napisz w komentarzu czego nie mogło zabraknąć wśród Twoich wyprawkowych zakupów
  • Konkurs trwa do 14.12
  • Jedna osoba może udzielić tylko jednej konkursowej odpowiedzi
  • Regulamin konkursu dostępny jest w Redakcji magazynu MINT

Wśród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę.

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU

W wyniku losowania nagrodę otrzymuje @CiociaAngie

Gratulujemy!

 


Zdjęcia: Milena Mądrzak

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.