Herve Tullet autor kultowego Naciśnij mnie proponuje niezwykłą serią książeczek dla dzieci, łączącą frajdę lektury z niczym nieskrępowaną zabawą!

Herve Tullet urodził się na północy Francji, w Normandii. Swoje doświadczenie zawdzięcza, między innymi, pracy jako ilustrator prasowy oraz dyrektor artystyczny. Pierwsza książka Tulleta dla dzieci ukazała się w 1994 roku. Dzisiaj autor może pochwalić publikacjami jego książek w kilkudziesięciu krajach świata.

Sukces zawodowy oraz rozpoznawalność na całym świecie zawdzięcza interaktywnym książeczkom skierowanym do najmłodszych, w których, w doskonały sposób, wykorzystuje grę kolorów, rozmaitość kształtów oraz ciekawość postaci.  Zaprasza maluchów do wspólnej interakcyjnej zabawy wraz ze swoimi kolegami lub rodzicami. Pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności i zabawy nie tylko samemu, ale również w grupie. Do zabawy z książeczką nie jest wymagane przygotowanie. Kiedy chcemy stworzyć  paluszkowego robaczka wystarczy długopis i paluszek, do stworzenia piłki kawałek papieru, a do zabawy lustrem po prostu światło.


MINT MAG przygląda się z bliska nowościom, które trafiły na księgarniane półki Wydawnictwa Insignis.

 

Graj w piłkę, to książeczka składana na zasadzie harmonijki, która proponuje zabawę na kilka różnych sposobów. Piłka, którą może być zwykła, ugnieciona z papieru kulka ma przygotowany specjalny tor oraz cele w postaci bramki lub kosza.

 

 

 

 

Paluszkowa wyprawa. Książeczka wymaga nieco więcej kreatywności od małych czytelników, ponieważ to oni wymyślają tu przebieg historii. Dzieciaki wyruszają w podróż po świecie i odkrywają go wraz z innymi paluszkowymi robaczkami. Sceny z poszczególnych stron to między innymi spotkanie pod Wieżą Eiffla, żeglowanie po morzu, czy też pustynna wycieczka na wielbłądzie.

 

 

 

Zabawa liniami, gdzie wszystkie karty przepełnione są wszelkimi szlaczkami, wzorkami i liniami. Karty składają się w różne strony i tylko od nas i naszych pociech zależy jakie dzieła z nich poukładamy.

 

 

 

 

Gra luster autor z wykorzystaniem lustrzanych kart pokazuje na czym polega odbicie, jak wraz z ruchem stron zmieniają się kształty.

 

 

 

 

 

Gra w kolory to znakomita pozycja do nauki maluchów podstaw tworzenia oraz mieszania kolorów. Jaki kolor powstaje z połączenia żółtego i niebieskiego?

 

 

 

 

 

Książeczki Herve Tullet są bogate w kolorowe obrazki poruszające wyobraźnię oraz ciekawe zadania czekające, aż rozwiąże je ciekawe świata dziecko. Angażują do zabawy nie tylko najmłodszych, również rodzice mogą brać czynny udział we wspólnych chwilach zabawy.


Autor: Natalia Moskalik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.