Przedstawiamy trzy mocne pozycje z Wydawnictwa Egmont. Piękne książki o wyjątkowych kobietach z artystycznej serii dla dzieci ART Egmont oraz ambitną propozycję dla najmłodszych z historią Polski w tle.

***

Książki dla dzieciKsiążki dla dzieciKsiążki dla dzieci1/ Kobiety i nauka. One zmieniły świat. – Rachel Ignotofsky 

Co wiemy o innych niesamowitych kobietach, których wkład w rozwój nauki był niezaprzeczalny ? O tych, które stały w cieniu swoich mężów czy kolegów, ale zdawały sobie sprawę ze swojej genialności i walczyły o nią wytrwale, pokazując światu, ile potrafią. Poznajmy je dobrze. Wybitne matematyczki, filozofki, programistki komputerowe, wynalazczynie, psycholożki, kosmonautki, biolożki, geolożki – kobiety, które spotykamy w tej książce udowodniły, że nie liczą się kolor skóry, płeć czy pochodzenie – każdy może osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli tylko ma talent, pasję i chęć do nauki.

MINT: Przede wszystkim książka jest już dla starszaków (8+), których ciekawość świata jest już na tyle świadoma, że historia odkryć naukowych może być dla nich wspaniałą przygodą. Głównym przesłaniem książki jest walka ze stereotypową wiedzą, często wpajaną w szkołach, że świat nauki jest zdominowany przez mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Przedstawione tu krótkie biogramy to inspirujące i krzepiące historie kobiet, które wzięły los we własne ręce bez względu na przeciwności.

Całą serię książek Rachel Ignotofsky charakteryzuje niesamowita oprawa graficzna, którą stworzyła sama autorka. Można zatopić się w niej na wiele godzin podziwiając złożoność ikonografik.


Książki dla dzieciKsiążki dla dzieciKsiążki dla dzieci

2/ Kobiety i sport. One grały by wygrać. – Rachel Ignotofsky 

Rachel Ignotofsky poznaje nas tym razem z 50 silnymi kobietami, które w życiu zdecydowały się wygrywać. Każda z nich była małą dziewczynką, która wierzyła we własne marzenia tak bardzo, że stała się mistrzynią wszech czasów i prawdziwą legendą. Pływaczki, koszykarki, dżokejki, gimnastyczki, biegaczki, hokeistki, pingpongistki, siatkarki, łyżwiarki, narciarki etc. – każda z nich odniosła zwycięstwo indywidualne i publiczne. Indywidualne, bo musiała pokonać uprzedzenia i przesądy dotyczące płci. Zwycięstwo publiczne było przede wszystkim wielką inspiracją i nauką wiary we własne siły i możliwości dla milionów kobiet na całym świecie. Te historie to nie bajki na dobranoc – nie mają wyciszać i ukoić, mają dać siłę i wiarę w nieograniczony potencjał kobiecego ciała i woli walki.
MINT: Książka tematyką i stylem dorównuje poprzedniczce. Wydana w takiej samej formie, tym razem jednak skupiona kobietach odnoszących sukcesy w sporcie. Te poruszające historie o rywalizacji mogą być bardzo inspirujące dla małego czytelnika, przed którym jeszcze tyle trudnych życiowych wyborów. Bardzo polecamy!

3/ Mój pan woła na mnie Pies – Jan Ołdakowski 

MINT: To bardzo wartościowa pozycja polecona przez Bibliotekę Narodową, należąca do serii przybliżającej postaci i wydarzenia z historii Polski szczególnie związanych z odzyskaniem niepodległości. Tym razem głównym bohaterem jest pies o imieniu Pies, którego panem jest nikt inny jak sam marszałek Piłsudski.

Co więcej cała seria wspiera naukę czytania, przez co podzielona jest na 3 poziomy trudności zgodne z zaleceniami metodyków. Duża czcionka, lekki, zabawny a zarazem wartościowy styl idealnie nadaje się na wspólną naukę czytania z pociechą.

 

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.