Przedstawiamy trzy mocne pozycje z Wydawnictwa Egmont. Piękne książki o wyjątkowych kobietach z artystycznej serii dla dzieci ART Egmont oraz ambitną propozycję dla najmłodszych z historią Polski w tle.

***

Książki dla dzieciKsiążki dla dzieciKsiążki dla dzieci1/ Kobiety i nauka. One zmieniły świat. – Rachel Ignotofsky 

Co wiemy o innych niesamowitych kobietach, których wkład w rozwój nauki był niezaprzeczalny ? O tych, które stały w cieniu swoich mężów czy kolegów, ale zdawały sobie sprawę ze swojej genialności i walczyły o nią wytrwale, pokazując światu, ile potrafią. Poznajmy je dobrze. Wybitne matematyczki, filozofki, programistki komputerowe, wynalazczynie, psycholożki, kosmonautki, biolożki, geolożki – kobiety, które spotykamy w tej książce udowodniły, że nie liczą się kolor skóry, płeć czy pochodzenie – każdy może osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli tylko ma talent, pasję i chęć do nauki.

MINT: Przede wszystkim książka jest już dla starszaków (8+), których ciekawość świata jest już na tyle świadoma, że historia odkryć naukowych może być dla nich wspaniałą przygodą. Głównym przesłaniem książki jest walka ze stereotypową wiedzą, często wpajaną w szkołach, że świat nauki jest zdominowany przez mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Przedstawione tu krótkie biogramy to inspirujące i krzepiące historie kobiet, które wzięły los we własne ręce bez względu na przeciwności.

Całą serię książek Rachel Ignotofsky charakteryzuje niesamowita oprawa graficzna, którą stworzyła sama autorka. Można zatopić się w niej na wiele godzin podziwiając złożoność ikonografik.


Książki dla dzieciKsiążki dla dzieciKsiążki dla dzieci

2/ Kobiety i sport. One grały by wygrać. – Rachel Ignotofsky 

Rachel Ignotofsky poznaje nas tym razem z 50 silnymi kobietami, które w życiu zdecydowały się wygrywać. Każda z nich była małą dziewczynką, która wierzyła we własne marzenia tak bardzo, że stała się mistrzynią wszech czasów i prawdziwą legendą. Pływaczki, koszykarki, dżokejki, gimnastyczki, biegaczki, hokeistki, pingpongistki, siatkarki, łyżwiarki, narciarki etc. – każda z nich odniosła zwycięstwo indywidualne i publiczne. Indywidualne, bo musiała pokonać uprzedzenia i przesądy dotyczące płci. Zwycięstwo publiczne było przede wszystkim wielką inspiracją i nauką wiary we własne siły i możliwości dla milionów kobiet na całym świecie. Te historie to nie bajki na dobranoc – nie mają wyciszać i ukoić, mają dać siłę i wiarę w nieograniczony potencjał kobiecego ciała i woli walki.
MINT: Książka tematyką i stylem dorównuje poprzedniczce. Wydana w takiej samej formie, tym razem jednak skupiona kobietach odnoszących sukcesy w sporcie. Te poruszające historie o rywalizacji mogą być bardzo inspirujące dla małego czytelnika, przed którym jeszcze tyle trudnych życiowych wyborów. Bardzo polecamy!

3/ Mój pan woła na mnie Pies – Jan Ołdakowski 

MINT: To bardzo wartościowa pozycja polecona przez Bibliotekę Narodową, należąca do serii przybliżającej postaci i wydarzenia z historii Polski szczególnie związanych z odzyskaniem niepodległości. Tym razem głównym bohaterem jest pies o imieniu Pies, którego panem jest nikt inny jak sam marszałek Piłsudski.

Co więcej cała seria wspiera naukę czytania, przez co podzielona jest na 3 poziomy trudności zgodne z zaleceniami metodyków. Duża czcionka, lekki, zabawny a zarazem wartościowy styl idealnie nadaje się na wspólną naukę czytania z pociechą.

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.