Książki nie lubią stać stłoczone na półce, trzeba im oddechu, kartkowania i miękkiego dotyku opuszków palców.

Jest taka seria, która do swoich szeregów rekrutuje tytuły, które poza porządną szatą graficzną (majstersztyk!) poszczycić się mogą umiejętnością zachwycania młodych umysłów. Na wojnę idą z banałem, nie dają się nudzie – na rozległym poligonie wyobraźni szkolą w sztukach plastycznych, demonstrują celny design i świat literatury, o który warto kruszyć kopie!

 W DWUSZEREGU ZBIÓRKA! PREZENTUJ TREŚĆ! 

Fantastyczne miasta, Steve McDonald / ART EGMONT

Miasta – Nowy Jork, Tokio, Londyn, Paryż, Amsterdam itd. – zmalowane z fantastyczną precyzją i dbałością o detal. Drapacze chmur i klasyczne kamienice czekają na młodych projektantów i architektów, którzy pokolorują fasady, dachy, gzymsy, arkady, wykusze…

 

 

 

Książki dla miłoścników sztukiSylaboratorium, czyli leksykon młodego erudyty, J. Bednarek, A. Frączek, R. Jędrzejewska-Wróbel, E. Kiereś, E. Nowak, Z. Orlińska, Z. Stanecka, prof. J. Bralczyk, M. Golachowski, M. Wicha i W. Widłak / ART EGMONT

Młody erudyta wie, czym różni się słownik poprawnej polszczyzny od słownika ortograficznego, z euforią sięga po nowości wydawnicze i z godną podziwu konsekwencją czyta przed snem hasła z encyklopedii albo – o niebo ciekawsze! – Sylaboratorium.

 

 

Książki dla miłośników sztuki iluzjiMegasztuczki dla małych magików, Jay Joshua / ART EGMONT

Profesjonalny magik zaprasza na pokaz 25 sztuczek. Krok po kroku podpowie, jak zręcznie i z gracją zadziwić przyjaciół. W trakcie kursu zniknie trema, a pojawi się zręczność i pewność siebie. I nie będzie to iluzja.

 

 

 

 

Książki dla miłośników sztuki pisaniaCo? Jak? Napisać, J. H. Cromwell / ART EGMONT

Być może po tej książce zaczniesz codziennie pisać listy i kaligrafować etykiety na słoiki. Autor w 1857 roku opracował metodę nauki pięknego pisania, która nie straciła nic na aktualności…

 

 

Książki dla miłośników sztuki Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych, Marianna Oklejak / ART EGMONT

Uczta dla oka! Wycinanki, hafty, instrumenty muzyczne, zabawki – polski folklor na 36 tablicach!

 

 

 

 

 

Książki dla miłośników sztuki Co? Jak? Narysować, Edwin George Lutz / ART EGMONT

Chodzą słuchy, że sam Walt Disney sięgnął po ołówek dzięki Lutzowi i jego metodzie rysowania z 1913 roku! Teraz twoja kolej!

 

 

 

Książki dla miłośników motoryzacjiAle auta! Odjazdowe historie samochodowe, Michał Leśniewski / ART EGMONT

Historie automobilowe, które zachwycą nawet żeńskie grono czytelniczek. Autor zabiera nas w fascynującą podróż w czasie, by przedstawić nam zapaleńców, którzy wprawili w ruch światową motoryzację.

 

 

 

 

Książki dla miłośników sztukiChińskie cienie / ART EGMONT

Patent na jesienne wieczory? Opowieści na migi w świetle latarki! Reprint książki sprzed wojny!

 

 

 

Książki dla miłośników modyTrendy i owędy, A. Budzyńska, K. Olech-Michałowska, il. A. Raczyńska / ART EGMONT

Przewodnik po meandrach świata mody. Dzięki mistrzowskim ilustracjom Agaty Raczyńskiej dowiemy się, jak przez wieki zmieniały się kroje, sylwetki i upodobania.

 

 

 

 

 

Książki dla miłośników dzikich zwierząt północyGaleria dzikich zwierząt. Północ. Dieter Braun / ART EGMONT

Wielka plejada przedstawicieli fauny z półkuli północnej. Wielkoformatowe ilustracje Brauna hipnotyzują i pozwalają poznać niejedną tajemnicę dzikich zwierząt.

 

 

 

 

 


Autor: Małgorzata Matysek

Współpracująca z wydawnictwami redaktorka, korektorka, copywriterka; współtworzy markę Marie Zélie, ale przede wszystkim jest mamą rozbrykanej trójki, której namiętnie czyta to, co opisuje na slowemlukrowane.blogspot.com

Zdjęcie główne: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.