Książki pod choinkę to zawsze niezawodny prezent. Książki bawią, cieszą uczą, przenoszą w świat marzeń, stawiają wyzwania, pozwalają realizować cele i zabierają hen daleko. Nie da się ukryć, że łączą pokolenia i pozwalają spędzać wspólny, rodzinny czas. Nie ma nic piękniejszego niż rodzinne czytanie pod bożonarodzeniowym drzewkiem.

Poznaj selekcję TOP 12 książek pod choinkę.

 

1// AKSAMITNY KRÓLIK / Williams Margery /  Wyd. Prószyński Media

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona. Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów – jest równie obecny w kulturze jak „Mały Książę” i „Kubuś Puchatek”. Popularna współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła „Aksamitnego Królika” na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania. „Aksamitny Królik” to piękna historia o miłości aż po sypiące się ze starości trociny. To również głęboka refleksja o życiu… po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do lepszego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał.

2// UGOTUJ SOBIE ZDROWIE / Kropka Bożena / Wyd. Pascal

Idealnym sposobem na wyleczenie i wyciszenie organizmu jest unikatowa dieta rotacyjna według programu 6 kroków wyjścia z alergii. Bożena Kropka, dyplomowany dietetyk i promotor zdrowia, jako pierwsza w Polsce wprowadziła zalecenia diety rotacyjnej 3B: bez glutenu, bez cukru i bez mleka. Ugotuj sobie zdrowie to gotowy jadłospis, który pomoże ci uporać się z problemami zdrowotnymi.

3// MADEMOISELLE OISEAUX I LISTY Z PRZYSZŁOŚCI / Wyd. Literackie

Nie da się ukryć, że kapryśna Mademoiselle Oiseaux to paryżanka z krwi i kości. Cudownie ciepła opowieść, po raz kolejny dostarczy wrażeń w jesienno-zimowe dni. Powieść nie tylko dla dziewczynek. Każda kobieta w książce odnajdzie część siebie. Całość opatrzona lekką kreską i cudownymi ilustracjami. Le voila Paris!

4// UPROWADZENIE KSIĘCIA MARGARYNY/ Marek Twain / Wyd. Prószyński Media

Pierwsze wydanie ilustrowanej książeczki dla dzieci (i dorosłych!) autorstwa legendarnego pisarza amerykańskiego, zinterpretowanej przez dwoje wielkich artystów współczesnej literatury dziecięcej i mistrzowsko przełożona na język polski. Bajka nad wyraz aktualna: o królu nikczemnego wzrostu, którego nikt w jego państwie nie miał prawa przerastać. O zgarbionych poddanych dyktatora i uczciwym chłopcu, który – nie wiedząc nic od zakazach – zdołał odnaleźć uprowadzonego księcia i zmienić bieg historii…

5// MIEJ UMIAR / Knopek Natalia / Wyd. Pascal

Przy wsparciu autorki, blogerki nauczysz się żyć po swojemu. Nowy Rok sprzyja zmianom, postaw na nie, mądrze zorganizuj przestrzeń i swój czas. Zadbaj o relacje i własne szczęście. Osiągniesz to poprzez 52 kroki, a wszystko to wykonasz w 52 tygodnie. Reguły są proste – każdy krok to jeden tydzień i jedna drobna zmiana na lepsze. To jeden nowy nawyk do oswojenia. Wybierz mądre zwyczaje i stopniowo wprowadzaj je do swojego życia. Przekonaj się, jaka siła drzemie w pozytywnych nawykach. Dzięki nim osiągniesz więcej i znajdziesz czas na nowe przyjemności i pasje.

6// PATRONAT MAGAZYNU! GABI. A WŁAŚNIE, ŻE JEST PIĘKNIE! / Magdalena Różczka / Wyd. Burda Publishing Polska

Objęliśmy patronatem ten literacki debiut Magdaleny Różczki.

Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej. Ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć i ciągle chodzi z głową w chmurach. Właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i już nie może się doczekać! W nowej szkole poznaje Bartka – swojego rówieśnika. Chłopiec jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale szybko ta znajomość przeradza się w prawdziwą przyjaźń – taką na dobre i na złe. Dzieciaki przeżywają mnóstwo przygód, mają sto pomysłów na minutę, ciągle wpadają w kłopoty, ale cokolwiek by się działo, na pewno sobie poradzą! Bo najważniejsza jest przecież rodzina, przyjaźń i ogromna wiara w marzenia!

7// HERMES 9:10 / Karwan-Jastrzębska Ewa / Wyd. Akapit Press

Magiczna baśń dla dzieci i dorosłych z pięknymi obrazami Doroty Kobieli, twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu. Niektórzy mają szczęście wędrować poza granice znanych im światów. Często wystarczy przypadek, aby wyruszyć w podróż, podczas której wszystko stanie się możliwe. Ukryty Świat Semaforów, ponura Stacja Bez Powrotu, cudowna Matylda, intrygujące koty, Wielki Mrok i fruwający pociąg – to rzeczywistość, gdzie nic nie jest proste i jednoznaczne. Niezwykła wyprawa ma na celu nie tylko ocalenie Matyldy, ale też uratowanie całego świata. I nikt nie powiedział, że to będzie łatwe.

8// PATRONAT MAGAZYNU! OKRUSZKI / Szloser Marta / Wyd. Ezop

Marysi od zawsze towarzyszą… okruszki. Za każdym razem, kiedy coś je, pojawiają się nie wiadomo skąd i w bardzo dużych ilościach. Są w ubraniach, we włosach, na podłodze oraz w innych, często zaskakujących miejscach. Dla dziewczynki okruszki to całkiem normalna rzecz, ale jej rodzina, pies Knedel oraz doktor Bananan i psycholog Kudłacz za wszelką cenę starają się wyleczyć Marysię z okruszkowania. Czy im się uda? I czy Marysia naprawdę potrzebuje pomocy? Pełna okruszków, przewrotna opowieści o odmienności i potrzebie akceptacji.

9// NAKRĘCENI / Bunzl Peter / Wyd. Akapit Press

Wiktoriańska przygoda, trzymająca w napięciu. Znajdziesz w niej prawdziwe emocje. Morderstwo, chaos i zagadki, tego możesz się spodziewać. Gdy ojciec bohaterki Lilly zaginął podczas lotu samolotem, życie młodej dziewczyny znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nigdzie nie jest bezpiecznie, a nawet w ciemności czai się strach. Dziewczynka szybko przekona się, że życie może diametralnie zmienić się w najmniej spodziewanym momencie. Lilly wraz z przyjaciółmi przekracza próg nowego i mrocznego wymiaru. Czy znajdzie tak schronienie?

10// FACE PAINT / Eldrige Lisa / Wyd. ZNAK

Prawdziwa biblia dla miłośniczek urody. Szminka, puder, tusz do rzęs. To z nimi zaczynamy poranki. Tak jak miliony kobiet przed nami. Makijaż nie jest nowym wynalazkiem. Jego długą i pasjonującą historię pokazuje Lisa Eldridge, światowej sławy makijażystka, rozchwytywana przez takie domy mody, jak Prada i Chloé. Wykonuje makijaż Kate Winslet, Keiry Knightley czy Emmy Watson. W książce odsłania przed nami sekrety kreowania wizerunku ikon mody od Audrey Hepburn po Madonnę i Amy Winehouse. Pokazuje, dlaczego tak wiele z nas się nimi inspiruje. Być może Ty sama malujesz oczy w taki sam sposób jak Marilyn Monroe.

Ta książka to także niesamowite opowieści o ludziach, którzy z tworzenia piękna uczynili swoją życiową misję. O twórcach współczesnego przemysłu kosmetycznego, takich jak Helena Rubinstein, Max Factor, Elizabeth Arden czy Estée Lauder.

Poznaj pełną urzekających fotografii biografię makijażu. Odkryj, skąd bierze się jego intrygujący czar, który tak nas fascynuje i pociąga.

11// MAGICZNE KINO / Kmieć Joanna / Wyd. Akapit Press

Nie od dzisiaj wiadomo, że stare budynku skrywają tajemnice, czas, aby prawdziwi detektywi odkryli jakie. Wakacyjna aura sprzyja przygodom. Oliwie i Tosia podczas wakacji przekonają się, że z pozoru spokojne kino Stokrotka, które dawno zostało już zamknięte, ma wiele tajemnic. Nie jedna zagadka czeka na poszukiwaczy przygód.

12// JA, CIĄŻA I CAŁA RESZTA / Lenkiewicz Izabela, Derlich Marta / Wyd. Muza S.A.

Jesteś w ciąży? Wspaniale! Przed tobą niezwykły czas – przeżyjesz furię, apatię i euforię, twoje ciało zmieni się nie do poznania, a od bliskich usłyszysz milion dobry rad. Ten notatnik pozwoli ci nie zwariować, ale w dobrym humorze wyczekiwać na to najważniejsze pierwsze spotkanie. Notuj, rysuj, planuj i odliczaj, aby zachować jak najwięcej z tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy.

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.