Maluszek w pierwszych miesiącach życia potrzebuje przede wszystkim bardzo dużo uwagi i bezgranicznej miłości rodziców. Oprócz tego bardzo ważne jest również dobrze przygotowane miejsce do spania – cichy, wygodny kącik, w którym pociecha czuje się bezpiecznie i może stopniowo przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości. Przy wyborze takiego miejsca należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Czym powinno charakteryzować się pełnowartościowe łóżeczko dla dziecka?

***

Po pierwsze, dziecku ma być wygodnie. Długi, spokojny sen jest kluczowy w przypadku maluszka, który dopiero niedawno zadomowił się na świecie. Pamiętajmy, że noworodek będzie spędzał w pozycji leżącej zdecydowaną większość czasu – komfortowy odpoczynek w łóżeczku Vera zapewnia wygodny materac o odpowiedniej miękkości, który dba o rozwijający się kręgosłup dziecka.

Po drugie, konstrukcja łóżeczka powinna być jednocześnie stabilna, by nie pojawiło się ryzyko przewrócenia przy ruchach dziecka oraz lekka, co ułatwi transport. Aluminiowo-stalowy stelaż Lionelo Vera został wyważony w taki sposób, że łóżeczko służy również jako w pełni funkcjonalna kołyska. Wystarczy jednym ruchem obrócić nóżkę stelaża, zarówno po jednej jak i drugiej stronie, a Vera pozwoli wtedy na spokojne ukołysanie maluszka do snu. 

Po trzecie, łóżeczko musi nadawać się do przenoszenia – poza wspomnianą lekką konstrukcją Vera wygodnie składa się do kompaktowych rozmiarów. W przemieszczeniu pomagają również solidne kółka, na których została osadzona cała rama, jak również uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Po czwarte, w sezonie letnim nie ma nic gorszego, niż irytujące owady, które dla małych dzieci mogą być dodatkowo bardzo niebezpieczne. Z tego powodu Vera jest wyposażona w zdejmowaną moskitierę, która chroni maluszka, zapewniając przy tym wentylację i pozwalając mamie na obserwację pociechy. Dzięki temu z łóżeczka można korzystać również na zewnątrz, a maluszek spokojnie śpi na świeżym powietrzu, korzystając ze słonecznej pogody.

Po piąte, łóżeczko dla dziecka to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również mebel, który powinien dopasować się do wystroju pokoju. Uniwersalny, elegancki design modelu Vera nada się zarówno do klasycznych stylizacji, jak i do nowoczesnych, przestrzennych wnętrz.

Łóżeczko dla dzieckaŁóżeczko dla dziecka

Łóżeczko Lionelo Vera dostępne jest w sprzedaży na www.lionelo.com


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.