Maksymalizm od dłuższego czasu szturmem podbija rynek, strącając z piedestału przebrzmiałą już modę na minimalizm. W takim razie jakie są główne założenia maksymalizmu?

***

Przede wszystkim są zupełną odwrotnością minimalizmu w założeniach i formie. Minimalizm poczynając od stylu życia, mody czy właśnie designu to harmonia, porządek, prostota inspirowana Dalekim Wschodem i krajami skandynawskimi. Maksymalizm jest krzykliwy i chaotyczny, ale jest to chaos okiełznany i przemyślany. Króluje w nim kontrastowe łączenie barw, materiałów, faktur oraz nowoczesności z elementami historycznymi, a to wszystko okraszone dużą ilość dodatków i ozdobników. Bardzo często osoby preferujące maksymalizm są kolekcjonerami dzieł sztuki lub pamiątek po podróżach i projektują wnętrze tak, by jak najlepiej je wyeksponować.

Trzeba pamiętać, że w tym przypadku maksymalizmu granica pomiędzy dobrym stylem, a tandetnym przepychem jest bardzo cienka. Dlatego aranżując własną przestrzeń stosując się do zasady „im więcej tym lepiej” trzeba zachować szczególną ostrożność.

To co wybierasz – minimalizm czy maksymalizm?

MaksymalizmMaksymalizmMaksymalizm


Źródło: Pinterest

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.