Maksymalizm od dłuższego czasu szturmem podbija rynek, strącając z piedestału przebrzmiałą już modę na minimalizm. W takim razie jakie są główne założenia maksymalizmu?

***

Przede wszystkim są zupełną odwrotnością minimalizmu w założeniach i formie. Minimalizm poczynając od stylu życia, mody czy właśnie designu to harmonia, porządek, prostota inspirowana Dalekim Wschodem i krajami skandynawskimi. Maksymalizm jest krzykliwy i chaotyczny, ale jest to chaos okiełznany i przemyślany. Króluje w nim kontrastowe łączenie barw, materiałów, faktur oraz nowoczesności z elementami historycznymi, a to wszystko okraszone dużą ilość dodatków i ozdobników. Bardzo często osoby preferujące maksymalizm są kolekcjonerami dzieł sztuki lub pamiątek po podróżach i projektują wnętrze tak, by jak najlepiej je wyeksponować.

Trzeba pamiętać, że w tym przypadku maksymalizmu granica pomiędzy dobrym stylem, a tandetnym przepychem jest bardzo cienka. Dlatego aranżując własną przestrzeń stosując się do zasady „im więcej tym lepiej” trzeba zachować szczególną ostrożność.

To co wybierasz – minimalizm czy maksymalizm?

MaksymalizmMaksymalizmMaksymalizm


Źródło: Pinterest

 

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.