Minimalizm w święta, jak się za to zabrać
Minimalizm w święta, to nie moda, ale odpowiedź na to, co dzieje się dookoła nas. I chociaż Święta od zawsze kojarzyły się z przepychem pod choinką i na wigilijnym stole, dzisiejsze pokolenia mówią STOP i wprowadzają nową zasadę ,,mniej, znaczy więcej”. Czy Ty jesteś gotowa na minimalizm w święta? Sprawdź czy to trend dla Ciebie.
minimalizm w święta

SKLEP

Minimalizm w święta, czy to możliwe? Święta od zawsze kojarzyły się z przepychem na stole wigilijnym i pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Jednak od dłuższego już czasu trend minimalistycznych Świąt zyskuje coraz więcej zwolenników. Rodzice na całym świecie zdają sobie sprawę, że „mniej, znaczy więcej” i tą ideę wdrażają również w świąteczny czas.

Minimalizm w święta, czy to możliwe?

Jeśli dopiero raczkujesz w temacie minimalistycznego życia, oto 5 wskazówek jak to zrobić z głową.

1. Porozmawiaj o tym z rodziną

Jeśli nie powiesz o nowych zasadach panujących w te Święta, krewni obdarowuje dzieci prezentami, po prostu nie będą o tym wiedzieli i zadziałają według wcześniejszych zasad. Oczywiście podarunki od nich są poza Twoją kontrolą i nie chodzi o odrzucenie ich, ale możesz delikatnie zasygnalizować zmiany, które zachodzą w Waszym domu. Możesz podsunąć im pomysł << prezentów w stylu przeżycia>> takich jak bilet do kina, czy do teatru.

2. Upewnij się, że Twój mąż lub partner też pragnie minimalizmu w święta

Jeśli Twój mąż lub partner nie jest przekonany do minimalistycznej wizji Świąt, nie będzie czuł się komfortowo, a także nie będzie umiał Cię w tej drodze wspierać. Jeśli ciągle się waha, porozmawiajcie o tym. Przedstaw mu swoje argumenty i znajdźcie porozumienie na tej płaszczyźnie. Może ustalicie, że będzie to eksperymentalne Boże Narodzenie.

3. Przygotuj dzieci

Jeśli półki z zabawkami w pokoju dziecka uginają się i przyzwyczajone jest do dużych świąt, trudno będzie mu zrozumieć i odnaleźć się w nowej sytuacji. Drastyczne zmiany nigdy nie są dobre. Już dzisiaj zacznij rozmawiać z dzieckiem o zaletach posiadania mniej. Wspólnie zbudujcie listę świątecznych przeżyć, które stać się mogą Waszymi nowymi tradycjami.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. Minimalizm w święta, a prezenty

Ty też pamiętasz tą ekscytację podczas rozpakowywania prezentów? Zatem zapakuj każdy element podarunku oddzielnie, bo w tym rozrywaniu opakowań tkwi magia. Być może prezentów będzie mniej, ale frajda z rozpakowywania ta sama.

5. Czas przejściowy

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa Ty, dzieci lub partner na święta w wersji mini, niech ten rok będzie rokiem przejściowym. Przez następny rok wprowadzać możesz stopniowe zmiany w domu i w życiu i kolejne już Święta będą już w pełni minimalistyczne.

Ciekawa jestem czy Ty gotowa jesteś na minimalizm w te święta. A może już działasz w tym duchu i masz dla czytelniczek jakieś sprytne podpowiedzi?

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.