Stylowy miszmasz autorstwa Miszkomaszko nosi tytuł ,,Like everyone else”, by podkreślić, że inspirując się sobą nawzajem, czerpiąc z projektów sprzed lat, nawiązując do elementów, które pamiętamy z dzieciństwa – jesteśmy podobni. Bo wpływamy na siebie, choćby stylem.

Patrzysz na kogoś, zwracasz uwagę na to, w co jest ubrany. Skanujesz, jakie kolory ktoś wybrał, jakie dodatki… I już masz w głowie dziesięć skojarzeń. Widzisz te nawiązania, metafory, zapożyczenia ,,z przymrużeniem oka”, dosłowność i nie dosłowność.

Styl to coś dynamicznego, co ewoluuje pod wpływem różnych inspiracji. Niektóre elementy są ponadczasowe. Pasują nam do wspomnień z dzieciństwa, ale i do tegorocznego lata. 

IMG_4847

Co było impulsem do powstania nowej, letniej kolekcji? Młody Harrison Ford, który na zdjęciu wygląda, jakby pozował dosłownie kilka lat temu. A nie kilkadziesiąt.

Mocking Bird

Symbol ptaszka nigdy nie wychodzi z mody, nawet jeśli ma retro sznyt. Tym razem to drozd gra pierwsze skrzypce. Lubimy pomieszane mocne, nowoczesne linie z kolorami z lat 60-tych. Czujemy wrażliwość i klimat sprzed lat ze znajomą, wygodą formą. Vintage to ukłon w stronę prostoty, w której chcemy widzieć nasze dzieci.

IMG_4778 IMG_5410 IMG_5360 IMG_5432 IMG_5451

70s poppy

Tyle słońca w całym mieście! Jest tu słońce i beztroska. Wczasy pod gruszą, biwaki i plażowanie. Zbieranie jagód i picie kompotu z truskawek. To ta czerwień pomieszana z beżem, przypominająca drożdżówkę z owocami. Czy to nie atmosfera wakacji u babci? Znamy te obrazy, znamy ten deseń oraz lekki materiał. Czas przygotować się do lata!

IMG_4580 IMG_4590 IMG_4713 IMG_4670 IMG_4885 Cowgirl

Kiedy ostatnio chodziliście boso po łące? Te drobne kwiatki na beżowym tle przypomną Wam, jak to było, gdy spędzało się całe dnie na łonie natury. Delikatny wzór, dziewczęcy klimat, falbanki, subtelny dekolt – a w głowach lipiec, letni poranek i szum drzew.

IMG_5220 IMG_5154 IMG_5174 IMG_5201 IMG_5197 IMG_5210 IMG_5119 IMG_5081 IMG_5106

Swirl

Kalejdoskop, kolorowa parasolka, bączek, który wiruje bez końca. Czy to było inspiracją do stworzenia ubranek w energetyczne, kolorowy pasy? Oto retro w technikolorze, jak ze starego kinowego plakatu. Soczyste barwy lata dodają dzieciom wdzięku.

IMG_4444 IMG_4521 IMG_5482

Antwerp

Inspiracja Antwerpią bardzo widoczna, ale to bardzo dobrze, bo lubimy skandynawski minimalizm, delikatne kolory i spokój formy. Im mniej, tym lepiej! Prostota to słowo klucz, a motywy dłoni i serca to doskonałe przesłanie. Bo co się liczy najbadziej?

IMG_4897 miszkomaszko

Lato zapowiada się radośnie, sielsko i anielsko. Na wsi, na leśnych wycieczkach i piknikach na łące. Twórzcie wspomnienia, ponadczasowe i inspirujące, jak lato według Miszkomaszko.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.