Przychodząc na świat noworodek znajduje się w środowisku, którego nie zna. Dziecko uczy się świata, poznaje najbliższe otoczenie, przyzwyczaja się do nowych dźwięków, zapachów i innego niż wcześniej kontaktu fizycznego. Skóra noworodka i niemowlęcia jest szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne, dlatego należy o nią dbać troskliwie i wspierać jej zdrowy rozwój.

Mamy, chcąc pomagać dziecku poznawać świat, potrzebują sprawdzonych rozwiązań oraz profesjonalnego potwierdzenia, że to co wybierają, aby zapewnić dziecku zdrowy rozwój, jest dla niego dobre. Emolienty NIVEA BABY pomagają zapewnić dziecku odpowiednią opiekę i nawilżenie, i tym samym codziennie, od samego początku, wspierać prawidłowy rozwój skóry malucha.

Czy wiesz, że…

NIVEA_BABY_EMOLIENTY_KVJuż w 14-15 tygodniu ciąży prawie cała powierzchnia ciała dziecka staje się wrażliwa na dotyk, a skóra zaczyna spełniać podstawowe funkcje ochronne. Od tej pory wchłania ona również naturalne emolienty zawarte w wodach płodowych, które pomagają utrzymać odpowiednią elastyczność naskórka, czyniąc go miękkim i sprężystym. Kiedy dziecko przychodzi na świat, nagle spotyka się z obcymi sobie czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: powietrze, odmienna niż wcześniej temperatura, dotyk mamy oraz tkaniny, z których uszyte są jego ubranka. To właśnie skóra powinna zapewnić mu ochronę przed czynnikami środowiska oraz pomóc kontaktować się z otoczeniem.

Maluch dopiero uczy się odbierać świat, a dotyk jest głównym zmysłem, poprzez który dziecko poznaje otocznie. Poprzez łagodne oswajanie dziecka ze światem – troskliwą pielęgnację jego skóry, uwzględnianie potrzeb wynikających z niedojrzałości jego zmysłów i wyjątkowych potrzeb – możemy wspierać jego zdrowy rozwój.

Dla maluszka, który dopiero uczy się, odbierać i rozumieć swoje nowe otoczenie, szczególnie ważne jest stworzenie środowiska, w którym będzie miał odpowiednią opiekę  oraz możliwość rozwijania się w najlepszych warunkach. Mamy, chcąc od samego o początku wspierać zdrowy rozwój swojego dziecka, potrzebują sprawdzonych rozwiązań i profesjonalnej wiedzy. Wtedy z pomocą przychodzi NIVEA BABY, oferując Emolienty NIVEA BABY, dzięki którym skóra dziecka jest odpowienio nawilżona, natłuszczona i chroniona od samego początku, i przez to dziecko łagodniej oswaja się ze światem.

Skóra noworodka ma wyjątkowe potrzeby

Kiedy dziecko przychodzi na świat, każde podrażnienie skóry może osłabić jej funkcje ochronne, dlatego właściwa pielęgnacja jest konieczna dla zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia dziecka. „Skóra noworodka jest wyjątkowo delikatna. W okresie płodowym jest sterylna, ale już w momencie narodzin zasiedlana jest przez liczne drobnoustroje. Dodatkowo jest cieńsza niż u dorosłego i nie ma jeszcze odpowiednio rozwiniętej warstwy ochronnej. To  wszystko sprawia, że jest bardziej narażona na podrażnienia i bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego” – mówi ekspert NIVEA BABY, dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska, dermatolog, specjalizująca się m.in. w leczeniu atopii u dzieci.

Aby prawidłowo troszczyć się o skórę małego dziecka, należy unikać silnych detergentów,  a używać produktów, które działają natłuszczająco-nawilżająco.

„Jednymi z najskuteczniejszych preparatów do pielęgnacji skóry dziecka są emolienty – czyli produkty o działaniu natłuszczająco-nawilżającym.

Dzięki swoim właściwościom pielęgnują skórę dziecka, w taki sposób jak naturalne składniki zawarte w wodach płodowych – nawilżają ją, natłuszczają i chronią. Pomagają one dbać nawet o skórę atopową. Dla najlepszych rezultatów emolienty powinny być stosowane regularnie, co najmniej 2 razy dziennie. Jeżeli skóra dziecka jest podrażniona, można stosować je nawet częściej” – dodaje ekspertka.

Codzienna pielęgnacja delikatnej skóry dziecka od samego początku

W odpowiedzi na wyjątkowe potrzeby skóry noworodków i najmłodszych dzieci eksperci  NIVEA BABY – marki z ponad 130-letnim doświadczeniem w pielęgnacji skóry – opracowali Emolienty NIVEA BABY, które pomagają pielęgnować skórę dziecka od samego początku.

„Dzieci w chwili narodzin  potrafią używać wszystkich zmysłów: wzroku, słuchu, smaku i węchu, jednak to właśnie zmysł dotyku najlepiej odczytuje otaczający noworodka świat.”

„Skóra, która jest odpowiednio chroniona, nawilżana i natłuszczana łagodniej przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Dzięki temu też zmysł dotyku dziecka pozwala mu bez przeszkód odczuwać bliskość i czułą troskę rodziców” – twierdzi dr n. med. neonatolog Beata Pawlus.

Emolienty NIVEA BABY pomagają wspierać zdrowy rozwój skóry noworodka już od samego początku, ponieważ:

  • nawilżają,
  • natłuszczają,
  • i chronią delikatną skórę dziecka.

Dzięki lekkiej konsystencji bardzo łatwo się rozprowadzają i wchłaniają, przynosząc ukojenie oraz komfort suchej i wrażliwej skórze dziecka. Emolienty NIVEA BABY naśladują i wspomagają naturalne właściwości ochronne skóry noworodka. Wybierając produkty NIVEA  BABY mamy wybierają bezpieczeństwo i profesjonalizm, potwierdzone ponad 130 letnim doświadczeniem NIVEA w łagodnej pielęgnacji skóry.

 NIVEA BABY EMOLIENT Krem S.O.S.

NIVEA BABY EMOLIENT Krem S.O.S.Od pierwszych dni życia pomaga łagodzić zaczerwienioną, suchą i wrażliwą skórę na całym ciele. Dzięki łagodnej formule z masłem shea, lipidami Omega 6 i pantenolem natychmiast przynosi ulgę, intensywnie odżywia i zapobiega swędzeniu. Krem łatwo się rozprowadza i chroni przed otarciami, nie podrażniając delikatnej skóry dziecka.

NIVEA BABY EMOLIENT Mleczko intensywnie nawilżające.

NIVEA BABY EMOLIENT Mleczko intensywnie nawilżającePrzynosi komfort suchej i wrażliwej skórze intensywnie nawilżając i zapobiegając wysuszeniu. Dzięki formule wzbogaconej naturalnymi lipidami Omega 6 i masłem shea pomaga przywrócić równowagę lipidową skóry i wzmocnić jej barierę ochronną od pierwszego dnia życia.

NIVEA BABY EMOLIENT Łagodzący żel do mycia ciała i włosów

Żel zamienia się w miękką piankę, która łatwo się spłukuje i nie powoduje łzawienia. Naturalne lipidy Omega-6 pomagają zapobiegać wysuszaniu skóry i chronić naturalną barierę ochronną pozostawiając skórę i włosy czyste oraz zadbane.

NIVEA BABY EMOLIENT Emulsja do kąpieli

NIVEA BABY EMOLIENT Emulsja do kapieliDzięki zawartości naturalnych lipidów Omega-6 i masła shea łagodnie myje oraz odżywia suchą i wrażliwą skórę, zapobiegając podrażnieniom i zaczerwienieniom. Formuła pomaga przywrócić równowagę lipidową skóry i wzmocnić tym samym jej naturalną barierę ochronną. To sposób na łagodne oczyszczanie skóry i zapewnienie jej intensywnej pielęgnacji podczas kąpieli.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.