Jak wybrać buty dla dziecka, opowiada MINT w DDTVN

Redaktor Naczelna Mint Bogna Bojanowska w Dzień Dobry TVN podpowiada jak wybrać buty dla dziecka.

jak wybrać buty dla dziecka

SKLEP

Sprawdzone rady jak wybrać buty dla dziecka

Buty to jeden z podstawowych elementów ubioru. Nie ma on tylko zdobić, ale przede wszystkim dbać o stopy dzieci. 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale tylko 20% dorosłych nie odczuwa dolegliwości stóp. Na zaproszenie Dzień Dobry TVN redaktor naczelna Bogna Bojanowska przygotowała przydatne rady jak mądrze wybrać buty dla dziecka oraz czym się kierować. Prezentujemy również marki, które szczególnie dbają o stopy dzieci.

#1 SYSTEMATYCZNIE MIERZ ROZMIAR

Mierz stopę dziecka co 2-3 miesiące. Stopy dziecka rosną bardzo szybko średnio ok.1 cm rocznie. Nie ryzykuje, że dziecko chodzić będzie w za małych butach. Grozi to bowiem poważnymi deformacjami stóp oraz powstawania wad. Mierzyć stopę możemy w domu za pomocą odrysu i pomiaru długości lub też możemy udać się do profesjonalnego sklepu, gdzie wykwalifikowany personel pomoże zmierzyć stopę dziecka. Nie kupuj na zapas, mierz i zmieniaj obuwie dziecka systematycznie, bo każde dziecko rozwija się inaczej.

#2 CHODZIMY BOSO

Dopóki nasze maleństwo nie chodzi, zakładajmy mu jedynie skarpetki, ochronią go przed zimnem, ale zapewnią mu swobodne poruszanie palcami. Zanim zaczniesz się zastanawiać jak wybrac buty dla dziecka, niech maluch jak najwięcej chodzi na boso.

#3 WYBIERAJ ,,ROCZKI”

Dla maluszków stawiających pierwsze kroki polecamy tzw. ROCZKI, czyli pierwsze buty, które doskonale nadają się do tej wyjątkowej misji i pierwszych wypraw. Spełniają wszystkie zalecenie i dają gwarancję bezpiecznej przygody z chodzeniem. Buty z cholewką ponad kostkę stabilizują nogę, zapinanie za pomocą sznurówek lub rzep pozwalą dopasować buty do tęgości nóżek dziecka.

#4 KUPUJ WIĘKSZ OBOWIE

Gdy znamy już rozmiar kupujemy zawsze pełne obuwie o 10mm większe, gdyż stopy rosną w trakcie użytkowania butów, i przesuwają się również podczas chodzenia. Sandałki natomiast kupujemy o 4-5mm, aby podczas chodzenia palce nie stykały się z podłożem.

#5 ZWRÓĆ UWAGĘ NA CZUBKI BUTÓW

Czubki butów muszą być wysokie i szerokie, dziecko musi mieć możliwość swobodnego poruszania palcami. Za wąskie buty powodują ściskanie palców, co prowadzi do ich deformacji. Czubki zwłaszcza przy pierwszych butach powinny być zaokrąglone, aby dziecko nie potykało się o własne nogi, ani i otaczające je przedmioty.

#6 SPRAWDŹ ELASTYCZNOŚĆ PODESZWY

Przy wyborze butów weryfikujemy elastyczność i sprężystość podeszwy, która powinna zginać się w tych samych miejscach, na linii stawów znajdujących się między palcami, a śródstopiem. Podeszwa powinna również mieć zabezpieczenia antypoślizgowe.

#7 MATERIAŁ MA ZNACZENIE

Materiał, z których wykonane są buty jest niezwykle istotny. Musi być dostosowany do warunków, w których buty będą używane. Przy nadchodzącym sezonie letnim buty muszą pochłaniać pot, gdyż wilgoć sprzyja rozwojowi grzybicy. Najlepiej sprawdzają się skóry naturalne oraz wysokogatunkowe materiały tekstylne. Buty powinny być też lekkie, aby ułatwiać a nie utrudniać chodzenie.

#11 STYMULUJ STOPY DZIECKA

Gdy tylko to możliwe dajmy dzieciom możliwość biegania boso po miękkim podłożu. Bezpośredni kontakt stopy z podłożem wzmacnia mięśnie i stymuluje prawidłowy rozwój nie tylko samej stopy ale całego ciała!

#12 TYLKO NOWE BUTY DLA DZIECKA

Buty dopasowują się do indywidualnych cech dziecka, noszenie butów po rodzeństwie sprzyja dziedziczeniu cech poprzedniego właściciela. Zdeformowane buty bo rodzeństwie, mogą zaburzyć rozwój stopy dziecka.

#13 OBCASY TYLKO DLA KOBIET

Dziewczynki do 15 roku życia mogą nosić buty z obcasem nie wyższym niż 3,5 cm. Noszenie wcześniej butów z wyższym obcasem wypływa niekorzystnie na kręgosłup.

MINT w DDTVN polecał jak wybrać buty dla dziecka. Oto nasze rekomendowane marki

jak wybrać buty dla dziecka

W skład kolekcji Aurelka wchodzi obuwie korekcyjno-profilaktyczne. Jest ono zalecane nie tylko dzieciom z wykrytym płaskostopiem, ale także zdrowym, jako najlepsza forma profilaktyki, skutecznie chroniąca przed tą dolegliwością. Projektując poszczególne wzory butów producent oparł się na wiedzy z zakresu leczenia i profilaktyki płaskostopia. Cała kolekcja została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi oraz we współpracy polskich i austriackich lekarzy ortopedów

1/ Sandał z rewolucyjnym zapięciem BOA 2/Sportowy z rewolucyjnym zapięciem BOA 3/ Sandały 4/ Sandały letnie 5/ Sandał z usztywnionym zapiętkiem 6/ Mokasny zapinane na rzep

BARTEK jest polską firmą, największym producentem obuwia dziecięcego w kraju i jedyną tak liczną siecią w Europie, posiadającą obuwie wyselekcjonowane dla dzieci w wieku 1-10 lat. Od początku swojej działalności wyprodukowali już ponad 10 milionów par butów, a nich produkty można kupić na całym świecie. Zespół tworzący buciki to specjaliści, dla których poznawanie potrzeb rozwojowych dziecka jest pasją. Codziennie pracują nad tym,by buty jak najlepiej odpowiadały anatomii dziecięcych stóp. Co sezon poddają je specjalistycznym testom przeprowadzanym przez niezależne instytucje, które potwierdzają ich wysoką jakość – Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Systemy montażu butów BARTEK (stroblowano-klejony, mokasynowy, wtryskowy) nie wymagają żadnych twardych łączników, dlatego buty są lekkie i elastyczne, podeszwa łatwo się ugina i ułatwia stawianie kroków. Firma zbadała, gdzie zginają się stopy dzieci w czasie chodzenia, a następnie dokładnie w tym samym miejscu zastosowaliśmy super elastyczną piankę, która sprawia, że dziecko wykorzystuje naturalną siłę swoich mięśni, a jego stopy unoszą się z lekkością motyla. Ruchy dziecka nie są skrępowane – może bez trudu chodzić czy biegać. Specjalna konstrukcja dodatkowo zabezpiecza przed nadmiernym poślizgiem. Wybrane modele, dzięki zastosowaniu jasnej podeszwy, nie pozostawiają ciemnych smug na podłodze.

 

1/Trzewiki chłopięce 2/Trzewiki dla malucha 3/ Sandałki dla malucha 4/ Sandały dla dziewcząt

jak wybrać buty dla dziecka

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

jak wybrać buty dla dziecka

Buty Emel powstają w Manufakturze, w której pasjonaci dbają o dziecięce stopy, podczas gdy fabryki zajmują się produkcją obuwia. Żadna maszyna nie jest w stanie wyczuć naprężeń delikatnych skór, jakie powinny być stosowane w butach dziecięcych – dlatego możliwości ludzkich rąk są niezastąpione.

Buciki po zaćwiekowaniu leżakują od 12 do 36 godzin, żeby skóra mogła się odprężyć i zachować odpowiedni kształt, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowując nowy model, zawsze firma rozpoczyna od analizy kształtu stopy. Nigdy nie korzysta z gotowych form – opracowuje własne kopyta. Podeszwa to podstawa, przez nią stopa ma kontakt z podłożem. By mieć gwarancję najwyższej jakości wszystkie podeszwy do Roczków, nie tylko projektują, ale również wykonują sami. Komfort dziecka przede wszystkim, potem styl i moda. Świetne modele, stworzone w myśl tej kombinacji, to atut marki Emel.

1/Trzewiki stylizowane na lata 60′ 2/Trzewiki dla obieżyświata 3/Trzewiki dla Roczka 4/Sztyblety z górnej półki 5/ Sandałki 6/ Sandałki

Firma Mrugała od 25 lat rodzinnie produkuje zdrowe i piękne buty dla dzieci.

Obuwie tej polskiej marki wspiera prawidłowy rozwój stóp dzieci, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się dolegliwości i problemów ze stopami w późniejszym wieku. Butki Mrugała cieszą się uznaniem i zaufaniem klientów, którzy doceniają ich wysoką jakość oraz ciekawe wzornictwo. Pełną kontrolę nad produktem, zapewnia wytwarzanie go we własnej fabryczce w sercu Podhala. Surowce są najwyższej jakości z atestowanego źródła pochodzenia europejskiego, dzięki czemu buty nie zawierają szkodliwych substancji i są bezpieczne dla dzieci.

1/Sandał zabudowany 2/Sandał złoty łosoś 3/Baleriny malina

jak wybrać buty dla dziecka
jak wybrać buty dla dziecka

Dla starszych dzieci, lubiących aktywnie spędzać czas, firma City Sport przygotowała zestawienie butów sportowych. Ważne aby buty spotowe były lekkie i wygodne. W ofercie sklepu znajdziemy najlepsze światowe marki a profesjonalna obsługa pomoże nam dobrać odpowiednie obuwie.

 

 

1/Nike Flex Experience 2/ Adidas Alumno CK 3/Le Coq Sportif Racerone PS Nylon 4/Le Coq Sportif Tacleone Inf Shark 5/ New Balance

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.