Już niedługo mali mieszkańcy Wrocławia, pod okiem Instytutu Kulturoznawstwa UWr, rozpoczną niezwykłą przygodę z architekturą modernistyczną i neomodernistyczną! Wykład, wspólne drugie śniadanie, spacer po mieście, a przede wszystkim warsztaty kreatywne to elementy składowe tego dwudniowego spotkania z moderną.

Masz 9-12 lat i interesujesz się architekturą? A może wręcz przeciwnie – nie masz o niej najmniejszego pojęcia, ale nie boisz się nowych wyzwań? Wszystkich ciekawskich, zapraszamy w dniach 15-16 października 2016r o godzinie 11:00 do infopunktu i kawiarni BARBARA przy ul. Świdnickiej 8c we Wrocławiu.

Najważniejszym elementem tej fascynującej podróży przez miasto i style architektoniczne będzie modernizm. W towarzystwie Kuny, naszego przewodnika, który jako drugi po człowieku ssak dobrowolnie wybrał życie w metropolii – nauczymy się, że miasto to nie tylko budynki i drogi, ale przede wszystkim ludzie; ich potrzeby, plany i marzenia.

Nie będziemy jednak tylko słuchać! Wybierzemy się na fascynujący spacer, podczas którego zobaczymy jedne z ciekawszych obiektów architektury modernistycznej i neomodernistycznej.

kto widział modernizm

Odwiedzimy wnętrza dawnej Apteki „Pod Murzynem”, w której obecnie mieści się redakcja Gazety Wyborczej, a także nowopowstały budynek OVO. Przyjrzymy się też niesamowitej bryle Domu Handlowego Kameleon.

Na sam koniec zakasamy rękawy i zbudujemy przestrzenną, kolorową makietę miasta, która posłuży nam za punkt wyjścia do stworzenia interaktywnej, ilustrowanej mapy-spacerownika po wrocławskiej modernie.

Chcesz zobaczyć modernizm? Dołącz do nas!

Zapisy trwają! Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na www.ktowidzialmodernizm.pl. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne! Spieszcie się, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Kto za tym stoi?

PAKT to grupa ludzi, których połączył Wrocław.  I chociaż trafiliśmy do stolicy Dolnego Śląska z różnych powodów, to właśnie tutaj zdecydowaliśmy się mieszkać, studiować, pracować i wychowywać dzieci. Miasto, w którym żyjemy jest dla nas przestrzenią nieustannego rozwoju i działań na rzecz jego mieszkańców. Edukujemy bez nadęcia, zamieniając miasto w przestrzeń interakcji z żywą kulturą i sztuką. Naszymi narzędziami są dialog i działanie. Nie lubimy się zatrzymywać, wyznając zasadę, że nawet najdrobniejszy krok jest lepszy od stania w miejscu. PAKT tworzą: Aleksandra Krupa, Joanna Panciuchin, Piotr Jakub Fereński, Ola Solińska, Anna Sztromwasser i Mateusz Stefaniak.

Projekt jest współfinansowany ze środków programu mikroGRANTY ESK 2016 realizowanego we współpracy i przy wsparciu KOGENERACJI S.A.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.