Wielka księga kwiatów

Wraz z Zoe wzięłyśmy pod lupę ,,Wielką księgę kwiatów”, bo jesteśmy właśnie na etapie tworzenia naszego nowego ogrodu. Jeśli szukasz encyklopedii dla małego botanika, dobrze trafiłaś. Ta książka będzie świetnym wstępem do ogrodowej pasji.

wielka księga kwiatów

SKLEP

Tytuł: ,,Wielka księga kwiatów”

Autor: Yuval Zommer

Wydawnictwo Wilga

Wiek: 4+

Cena: 49,99 zł

Na ,,Wielką księgę kwiatów” czekałam, skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie. I gdy tylko Michał zabrał chłopców na trening, rozsiadłyśmy się z Zoe na kanapie w salonie. O tej godzinie była ona wypełniona słońcem. W takich chwilach jeszcze bardziej doceniam położenie naszego nowego domu. Ale do rzeczy 🙂

Jestem na etapie tworzenia projektu ogrodu i każda publikacja o kwiatach mnie zachwyca. Dobrze, że moja mała asystentka Zoe podziela tą nową pasję. Sama myśl o zajmowaniu się ogrodem i pielęgnowanie roślinek jest dla mnie kojąca. Badania naukowe udowodniły, że kultywowanie ogrodu poprawia nastrój, uspakaja i buduje więzi społeczne. Nawet sam kolor zielony ma ogromną moc. Mówi się, że jest to bezpieczny kolor, który otula nas i chroni. To także świetny uspokajacz dla oczu.

Oczekiwania co do książki ,,Wielka księga kwiatów” miałam duże, sprawdź czy wrażenia po jej przeczytaniu były spójne z nimi. 

wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów

Co zachwyciło nas w książce ,,Wielka księga kwiatów”?

Po pierwsze – ilustracje. Są bowiem barwne, energiczne i pełne w swojej kompozycji. Oddają cały urok kwiatów i są motorem do tego, aby poznać kolejną i kolejną stronicę książki.

Po drugie – to prawdziwa skarbnica wiedzy dla młodego botanika. Takiego, który dopiero stawia pierwsze kroki, ale także dla takiego, który chce pogłębić wiedzę.

Po trzecie – świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. W książce ,,Wielka księga kwiatów” znajdziesz wiele ciekawostek i nowinek, które zapisałyśmy i zapamiętałyśmy. Jest także wiele podpowiedzi, które zamierzamy wprowadzić w naszym tajemniczym ogrodzie.

Po czwarte – na kartkach książki znalazłyśmy nie tylko wiedzę o zalezności kwiatów i ludzi, to kulturalne i społeczne informacje, które są świetnym uzupełnieniem całości

wielka księga kwiatów

Czego spodziewać się możesz po tej kwiatowej książce?

Przyznasz mi rację, że od czasu startu pandemii, jeszcze bardziej doceniliśmy ogródki, balkony i wszelkie skrawki zieleni. Kto tylko może szuka ukojenia i chwil wytchnienia na działkach, a słynne Rodzinen Ogródki Działkowe przeżywają hit popularności. Ja sama przygotowuję ogródek na tegoroczne wakacje. Wizja zagranicznych wojaży dzisiaj już tak bardzo nie zachwyca.

,,Wielka księga kwiatów” napisana została w taki sposób, aby zaszczepić w Was miłość do kwiatów. Poznasz nie tylko rodziny kwiatów, ale zaznajomisz się z nimi z bliska. Nauczysz się odróżniać kwiaty, a nawet dowiesz się, które wybrać do własnego ogródka. 

Będziesz miała możliwośc odkrycia gatunków egzotycznych i tych mniej popularnych. Dowiesz się jak pielęgnować rośliny i jak je rozsadzać. Poznasz też te, które są dla nas szkodliwe.  Jest i wisienka na torcie. Żeby ją poznać, muszisz jednak sama sięgnąć po tą książkę. Więcej Ci nie zdradzę.

wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów

Co zyskasz kupując książkę?

Co najmniej godzinę dla siebie z ciepłą kawą, lub wyjątkowy czas z dzieckiem na poznawaniu świata roślin. A jeśli wyłuskasz z książki to, co najważniejsze, będziesz także mogła stworzyć swój magiczny ogród. A jeśli nauczysz się rozsadzać rośliny, już zawsze będziesz mogła tym dobrem dzielić się z bliskimi. 

Ogródek może stać się pasją, lub też nowym hobby dla całej rodziny. Uczy cierpliwości oraz życia z cyklami przyrody. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ogródkiem i już nie mogę się jej doczekać. 

Jeśl i Ty chcesz poznać książkę ,,Wielka księga kwiatów” z bliska – KUP książkę Tu.

wielka księga kwiatów
wielka księga kwiatów

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Wilga.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.