Biblioteczki dla dzieci na zimę to najlepsze książki do czytania po wyjściu na sanki. Książki z pomysłem, które pokazują dziecku szeroki świat i pozwalają marzyć. Sprawdź jakie książki zainteresowały nas na tyle, żeby podzielić się nimi z Tobą. Miłej lektury!

My się zimy nie boimy, bo w otoczeniu książek, pod kocem, przy kominku i z kubkiem aromatycznej herbaty całą rodziną zasiadamy i czytamy. Opowieści, opowiadania, bajki i wiersze. Czytamy, marzymy, podróżujemy myślami, odkrywamy zakamarki biblioteczki.

www.zakamarki.pl

  1. TAJEMNICA WYŚCIGU /Autor: Martin Widmark

 To kolejna część kultowej już serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, którzy raz po raz podbijają serca młodego czytelnika. Kolejny raz stają na wysokości zadania i dzielnie tropią zawiłą historię wyścigu, który rozgrywa się w miasteczku. Moc wrażeń, przygód czyli to co nasze dzieci i nie tylko lubią najbardziej.

 

  1. POMELO I KOLORY /Autor: Ramona Bădescu

 Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, tym razem bierze na warsztat kolory i bawi się w skojarzenia. Niektóre przewidywalne, niektóre zaskakujące. A wraz z kolorami daje nam posmakować wielu nowych, fascynujących słów. Książeczka wręcz idealna dla najmłodszych odkrywców do tego wszystko opatrzone w niebanalne teksty, rewelacyjne ilustracje. To prawdziwa rozrywka dla malucha, który odkrywa świat.

 

  1. BULLERBYN. TRZY OPOWIADANIA                                Autor: Astrid Lindgren

Czytając dzieciom wracam do dzieciństwa. Z wypiekami na twarzy dzielę się z nimi ulubionymi bajkami#i bohaterami. Oprowadzam ich po Bullerbyn, odkrywając przed dziećmi ich mieszkańców i te przygody wprost idealne na jesienno-zimowe wieczory na kanapie i rodzinny czas. Hasło Bullerbyn wystarczy nie trzeba nic więcej…

 

  1. ZIMOWA WYPRAWA OLLEGO /Autor: Elsa BeskowKsiążka w sam raz na zimę nie sposób przejść obok i nie zachwycić się ilustracjami. Książka to klasyka gatunku w wydaniu dla najmłodszych. Nasz zimowy hit, nigdy się nie nudzi. Jest ponadczasowa ! Olle dostał od ojca nowe narty i nie może się doczekać, kiedy będzie mógł je wypróbować. A zimy jak nie ma, tak nie ma. Nareszcie przed Bożym Narodzeniem zaczyna sypać śnieg. Olle zakłada narty i wyrusza do lasu. Wokół jest tak pięknie, że Olle nie może się nadziwić. Kiedy nagle staje przed nim starzec przyodziany od stóp do głów w oślepiającą biel, Olle nie ma wątpliwości, że trafił do zaczarowanego lasu…wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa przygoda.

  1. MAMA MU NA SANKACH                                                  Autorzy: Jujja Wieslander, Tomas WieslanderZimowy must read dla dużych i małych. Mama mu rozbawi bowiem każdego. Ta figlarna i pozytywna postać zawsze ma nam wiele do zaoferowania i opowiedzenia. Zimą koniecznie chce jeździć na sankach. Ale czy krowy mogą jeździć na sankach? Ależ oczywiście, Mama Mu zrobi wszystko, by bawić się tak wesoło jak dzieci! Jak zwykle musi stawić czoła krytycznemu Panu Wronie, który każdy pomysł Mamy Mu kwituje wyniosłym oburzeniem. Wszystko opatrzone puentującymi ilustracjami!

 

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.